poniedziałek, 22 lipca 2024

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 11503 wyświetleń

Mniej azbestu w Szczuczynie

Na terenie Gminy Szczuczyn odbyła się akcja odbierania eternitu od mieszkańców, którzy zgłosili taką potrzebę, złożyli dokumenty oraz spełnili wymagane warunki.

Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu miasta i gminy Szczuczyn zostało zakończone 31 października br. Na realizację powyższego zadania Gmina uzyskała dotację  z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku   w wysokości 44 623,87 zł. Łącznie zebrano 129,12 ton azbestu z 43 posesji.

Ważne jest to, iż planowana jest coroczna akcja usuwania azbestu w gminie Szczuczyn, pod warunkiem uzyskania funduszy pozabudżetowych na ten cel.

Komentarze (4)

a o szkole podstawowej zapomnieli co stodola jak sie patrzy stoi cala w eternicie a dzieci sie tam ucza tyle lat i nikt tego nie rozebral pfff smiech

tajniaku w tej stodole się nikt nie uczy :) płyty eternitu zawierające azbest nie są szkodliwe dopóki ich nie łamiesz uwalniając włókna azbestu. do 2030 na 100% ten eternit będzie zdjęty.

Powinni jeszcze nakazać rozbiórkę niebezpiecznych dla życia ruder co nie tylko zagrażają ale też odstraszają ludzi. Do takich należy stodoła i wiata na ulicy prowadzącej od łomżyńskiej do senatorskiej, a tam bawią się dzieci. Proszę kto chętny popatrzeć, może władza , bo tam sterczą z góry wiszące na jednym gwoździu deski i bale. To wszystko nie jest nawet odgrodzone od ulicy, straszneeee!! A pan W. właściciel posesji wcale sobie z tego powodu nic nie robi.

a kiedy władze w Grajewie o tym pomyśli....

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.