Szczuczyn

  • 1 komentarzy
  • 2477 wyświetleń

"Młodzieżowi Włóczykije" - start

"Młodzieżowi Włóczykije" – start!

W ostatnich dniach mieliśmy okazję spotkać się z Michałem Aponiewiczem – trenerem mentalnym, który doskonale rozumie wyzwania związane z pracą projektową. Podczas spotkania podzielił się z nami praktycznymi wskazówkami, jak dbać o dobrostan psychiczny i nie zatracić się w natłoku obowiązków. Poruszaliśmy również temat autentycznej autoprezentacji – jak mówić o sobie świadomie, naturalnie i bez stresu.

 

W kolejnych dniach przenieśliśmy się do świata filmu i technologii. Naszym gościem był Adrian Cimochowski – pasjonat videofilmowania i fotografii, który wprowadził nas w tajniki rejestrowania obrazu i dźwięku. Spotkanie miało charakter praktyczny i z pewnością zaprocentuje w kolejnych działaniach.

Po intensywnym dniu przyszedł czas na chwilę relaksu. Odwiedziliśmy Bistro Cappuccino, gdzie jak zwykle mogliśmy liczyć na gościnność i doskonałą kuchnię. Chwila wytchnienia pozwoliła na integrację i wymianę wrażeń.

Nie zabrakło również pracy nad uważnością. Poznaliśmy technikę mindfulness, która pomaga lepiej rozpoznawać własne emocje i potrzeby, a także budować wewnętrzną równowagę – nieocenione wsparcie w dynamicznej pracy projektowej.

Kulminacją ostatnich dni było pierwsze z zaplanowanych „nocnych spotkań” – pełne integracji, wspólnego czasu i budowania zespołu. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia – w szczególności Burmistrzowi Marcinowi Wileńskiemu oraz zespołowi Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie: Pani Dyrektor Marcie Łynko, Panu Robertowi Nierodzikowi oraz Pani Annie Romaniuk.

 

Projekt „Młodzieżowi Włóczykije” realizowany jest w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie w ramach Programu „Równać Szanse”, wspieranego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności i realizowanego przez Fundację Civis Polonus.


Andrzej Kosmowski 

koordynator projektu

wtorek, 10 czerwca 2025

Zaproszenie na Rajd Rowerowy

Komentarze (1)

"Klub włóczykijów" piękna książka, witaj przygodo.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.