środa, 25 maja 2022

Wiadomości

  • 16 komentarzy
  • 3713 wyświetleń

Młodzi kadeci na szkoleniu w górach

Kadeci Policyjnej Klasy Mundurowej Zespołu Szkół w Niećkowie oraz "Strzelcy" OSW JW 1011 Grajewo i uczniowie Klasy Mundurowej Zespołu Szkół nr 2 w Grajewie uczestniczą w 5 dniowym szkoleniu zimowym zorganizowanym w Schronisku pod Durbaszka / Górski Ośrodek Szkolno-Wypoczynkowy /.

Podczas szkolenia młodzież odbywa zajecia teoretyczne i praktyczne z taktyki, pomocy przedmedycznej.

Uczestniczą w marszach kondycyjnych poznając topografie terenu oraz piękno Małych Pienin /Beskid Sądecki / 

 

fot. Zespół Szkół w Niećkowie

Komentarze (16)

Świetna inicjatywa, brawo młodzież

Jeśli to szkolenia ze szkoły to dlaczego rodzice musieli płacić za wyjazd ,skoro to szkoły państwowe . Najlepiej niech rodzice zapłacą a szkoła się chwali jak to wszystko organizuj na czyjś koszt .

To niech szkoła zapłaci również za dojazdy ucznia do szkoły w czasie lekcji, wyżywienie itp. Nie wystarczy, że opiekunowie w czasie wolnym s a z młodzieżą?

Złośliwy! Piszesz nie na temat. W artykule chodzi o co innego. Niech Wam pogoda i zdrowie dopisują. Wracajcie dużo świeżsi.

Po pierwsze wiem co piszę i na temat to ty meliorant nie znasz tematu , a po drugie to nauczyciele tam za darmo nie są bo pensję dostają cały czas z moich podatków , a po 3 to mają wolne w wakacje a pensję też dostają ;

Warto zauważyć, że wszyscy mają teraz ferie, wolne od szkoły, a opiekunowie, nauczyciele są tam mimo tego.

Akurat szkoła ZS nr 2 dopłaca połowę do wyjazdu. Podziękowania dla dyrekcji

uczyć się żeby pustki w głowie nie mieć , karabiny nie potrzebne są do niczego/

ma_tom2! Tak ! Trzeba się uczyć. Widać to po Twoim wpisie.

Akurat to jest bardzo mądra młodzież. Karabiny nie kolidują z nauką

Pojechali za swoje i niech sie szkolą. Jestem bardzo dumny mieć takiego brata/ Abyście wrócili cali i zdrowi ! Dobrej pogody ! Moim zdaniem super pomysł nie dość że dzieciaki pozwiedzaja, nauczą sie czegoś nowego to i zjedzą jak trzeba(w domu przestaną wybrzydzac). Jeżeli wybrali akurat ten kierunek nauki to spełniają swoje marzenia !!! Skąd ta zawiść w was ludzie?

Już jeden fanatyk podbijał świat, teraz w kraju mamy takiego małego, za priorytet stawiamy dzieciom i młodzieży broń, dokąd zmierzasz Polsko?

Młodzież i broń to nie zawsze samo zło. Taki kierunek nauki, to musi być i to. Jeżeli szkolenie i przekazywanie wiedzy jest okej, a przede wszystkim głowa jest okej to broń nie jest żadnym problemem :)

Się bawią w wojne? Zaraz będzie okazja się wykazać zobaczymy ilu chętnych zostanie

To źle, że młodzież zamiast ślęczeć przed komputerami spędza czas na świeżym powietrzu i są ludzie , którym się chce coś takiego organizować? Czy lepiej pluć jadem zza kompa jak śmierdzący troll?

Nie wiem dlaczego Państwo tak bardzo podważają kwestię tego czy warto było robić taki wyjazd, po co, na co, itp. Pragnę Państwa poinformować, że jako młode pokolenie i uczennica jednej ze szkół biorących udział w tej inicjatywie uważam, że jest to niesamowite przeżycie. Nie chodzi tu o samo "latanie z bronią". Mieliśmy szkolenia także teoretyczne, nie tylko związane z bojem, lecz dotyczące pierwszej pomocy (a jeżeli chodzi o to, to myślę, że każde z państwa zgodzi się, że w tym kierunku trzeba edukować młodych ludzi, by mogli kiedykolwiek (nie daj boże) uratować zdrowie bądź życie nawet Państwu). Uważam, że te pełne nienawiści i jadu komentarze są pokierowane zwykłą zazdrością. Jeżeli chodzi o wyjazd- był on całkowicie indywidualną kwestią rodziców oraz uczniów. Hartowaliśmy nasze organizmy jednoczesnie podziwiając piekne widoki- dla wielu z nas ten wyjazd był pierwsza okazją, by zobaczyć góry. Poznaliśmy mnóstwo nowych i interesujących osób, a także nabyliśmy wiedzę, której nikt nam nie odbierze. Jeżeli chodzi o kierunek kształcenia - klasa mundurowa czy wojskowa. Wiążemy z tym naszą przyszłość, więc dlaczego mamy iść np. na fryzjerstwo skoro to nie jest nasze marzenie, skoro nic nam to nie da w dalszej karierze. Jesteśmy juz prawie dorosłymi ludzmi, którzy wchodzą w te dorosłe życie i potrzebujemy wsparcia dorosłych, a nie ciągłego narzekania. Chcemy się rozwijać, być lepsi. I to nie jest tak, że nie mamy nic w glowach- nasze działania pokazują, że jesteśmy dojrzałymi ludzmi, którzy dążą do obranego przez nas celu.
Pozdrawiam bardzo serdecznie :)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.