poniedziałek, 29 listopada 2021

Wiadomości

  • 31 komentarzy
  • 6718 wyświetleń

Młoda kobieta zmarła na COVID-19

Około 40 – letnia kobieta zakażona koronawirusem SARS-CoV-2,  mimo wysiłków lekarzy, zmarła na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej Szpitala Ogólnego im. W. Ginela w Grajewie. Nie miała żadnych chorób współistniejących, nie była też zaszczepiona na koronawirusa. 

- Kobieta spod Białegostoku trafiła do nas w ubiegłym tygodniu. Niestety, po dwóch dniach hospitalizacji, sytuacja zdrowotna pacjentki uległa pogorszeniu i przekazaliśmy ją na OIOM, gdzie zmarła – powiedział nam Józef Zawrotny, ordynator Oddziału Zakaźno-Obserwacyjnego Szpitala Ogólnego w Grajewie.

 

Walka z Covid-19 wciąż trwa. Obecnie w oddziale przebywa około 20 pacjentów z których 18. nie przyjęło szczepionki. Najstarszy z nich ma 89 lat, najmłodszy 40 lat. 

Niezaszczepieni wciąż stanowią większość wśród osób aktualnie przebywających w szpitalach z powodu Covid. Eksperci powtarzają, że szczepionka nie chroni w pełni przed zachorowaniem na koronawirusa. Badania pokazują jednak, że w ponad 90 proc. zapobiega ciężkiemu przebiegowi choroby, a co za tym idzie zmniejsza też szansę na hospitalizację i powikłania.

Minionej doby w woj. podlaskim odnotowano 572 nowe zakażenia koronawirusem, 13 kolejnych osób zmarło.

e-Grajewopl

poniedziałek, 29 listopada 2021

Uwaga kierowcy - ślisko na drogach w regionie!

Komentarze (31)

Ludzie umierają inni nadal nie wierzą może ta śmierć da do myślenia niektórym.

Tak jasne ale jak na grypę ktos umierał to niebylo nic pisane. Skoczcie to go.....no burze i żyjcie normalnie.

No i macie niedowiarki, młoda kobieta umiera z powodu braku zaszczepienia.Te wasze głupie myślenie doprowadza do tragedii. Dziś byłem w Biedronce na zakupach i co dziesiąta osoba miała maskę na twarzy a reszta NIE. Pytam więc dlaczego nie ma kontroli ze strony służb mundurowych. Czytałem niedawno , ze w pow .grajewskim 25 % zaszczepionych a reszta czeka pewnie na zmiłowanie Boże. Ludzie opamiętajcie się, mam prawie 80 lat i jestem zaszczepiony dwoma dawkami ,a teraz ide na trzecią i też mam choroby współistniejące. Pewnie zaraz będą głupie komentarze, no cóż głupich nie sieją sami się rodzą, jak mawiała moja babcia.

Apacz zapytaj dr Zawrotnego ile ofiar grypy widział w trakcie pracy zawodowej (dość długiej). Potem porównaj z ilością zabitych przez covid (nawet tych samych oczywistych- bez "współistniejących" powodów). .

J24: Ludzie umierają na wiele innych chorób, na niektóre dużo liczniej. Tak bardzo martwisz się o niezaszczepionych? Ile dostajesz za ten hejt?

,,apacz" zal mi Ciebie bo widac ze jestes osoba nie myslaca, nie dbajaca o innych np.rodzine,bo o siebie to juz widac jak dbasz. Zal mi Ciebie nie jeden juz taki ,,chojrak" zostal włożony do czarnego worka i pochowany. Oj człowieku, marna istoto-takich jak Ty powinno sie zatrudniać przy opiece do pacjentów covidowych

Ostatnio w mediach padły słowa że maski nic nie chronią.Mozemy i 10 nałożyć i to niestety nas nie uchroni. Jedynie szczepienia chronią.

Za późno ludzie trafiają do szpitala./.

Skoro jesteś "zaszczepiona " to czym się martwisz? Śpij spokojnie. Niech się martwią niezaszczepieni. Ciebie przecież szczepionka chroni. No chyba że....

Ilekroć czytam komentarze na tym portalu, tyle razy przekonuję się, że Grajewo= stan umysłu. Cieszę się, że wyprowadziłam się z tego miasta, mimo że to moje miasto rodzinne. Dbajcie o siebie Grajewiacy.

Prosze nie szerzyć nieprawdy, bo zaangazujemy prawnikow!!!

Olo jak to czym się martwisz ! To że jesteśmy zaszczepieni nie gwarantuje że nie zachoruje . A dlaczego mam chorować , że świętym krowom nie chce się założyć maseczki a to nie boli , czas aby policja wystawiła kilka mandatów w sklepach to się obudzą .

Jak to jest, że szczepienia na inne choroby zakaźne działają do końca życia, a ta jedna ma ograniczony czas ochrony? Ile dawek preparatu trzeba jeszcze przyjąć, żeby być pewnym 100% ochrony? Jak pokazują badania preparat ten nie chroni przed zakażeniem, nie zapobiega transmisji virusa, nie chroni przed zachorowaniem a jedynie przed ciężkim przebiegiem choroby. Maseczki to także temat rzeka - te których "używamy" nie chronią, a patrząc na sposób w jaki ludzie ich używają wręcz szkodą. Dodatkowo narracja wszystkich mediów - i tych lubianych (jeszcze) przeze mnie i tych nielubianych jest taka sama. "TYlko szczepienia nas uratują" - qrde, ile wam płacą za taką nagonkę. I ta coraz silniej przebijająca się opcja segregacji, bo inaczej tego nie można nazwać. Tylko nikt nie pomyśli o tych, którzy być może chcieli przyjąć preparat, a właśnie ze względów zdrowotnych nie mogą.

Krótko i na temat, jezeli nie chcesz się szczepić to masz takie prawo. Podpisujesz oświadczenie, że w przypadku zarażenia covidem nie będziesz korzystał z państwowej służy zdrowia. Niewierzący są szczęśliwi, służba zdrowia nie ma tyle pracy i wszyscy są zadowoleni. Po co się kłócić rodacy

Do Zaszczepiona ...hahaha nie podszywają się pod staruszkę .Babcia 80lat nie pisze takich tekstów na internecie .Nie masz odwagi pisać w swoim imieniu .A ludzie umierali i będą umierać

Mario a jest jeszcze taka służba zdrowia o której piszesz?
Coś takiego....
Wszędzie począwszy od dentysty, okulisty ,neurologa itd itp trzeba chodzić prywatnie i słono płacić.
O CZYM mówisz? Ps A co miesiąc państwo zabiera nam pieniądze!!!!

Niezaszczepieni powinni płacić za swoją hospitalizację z powodu leczenia COVID. Blokują system zdrowia i doprowadzają do zamieszania. Nagle wszyscy muszą skakać nad antyszczepinkowcem bo mu śmierć w oczach stanęła, a ty sobie poczekaj jak masz chore serce czy wątrobę. Taka podlaska mentalność.

Płacę składki zdrowotne, więc państwowa służba zdrowia należy mi się, bez względu na to czy jestem zaszczepiony czy nie.

Powinno byc wiecej kontroli ze strony POLICJI w sklepach. W Biedronce do ktorej chodze moze co 8 osoba nosi maseczke.

Mario a ty podpisz oswiadczenie, ze w razie powikłań wyplacasz odszkodowanie lub dozywotnia rentę.

Statystyki mają to do siebie, że można nimi żonglować przedstawiając w odpowiedni sposób, jak to robi polski rząd. Pozwolę przytoczyć swoje obliczenia na podstawie danych udostępnionych przez ministerstwo zdrowia:
8,08% Polaków zakaziło się/zachorowało na C...
2,5% z tych zakażonych zmarło
Z kolei w porównaniu do całej populacji kraju śmiertelne przypadki to 0,2%
Mając 10 łóżek szpitalnych i w tym zajętych 8 powiedzenie, że zajętość 80 % brzmi bardziej groźnie i potrafi mocniej przestraszyć społeczeństwo. A strachem najłatwiej się zniewala...

Ten portal cenzuruje i nakręca tą machinę , bojkot powinien się odbyć

a co z niezaszczepionym personelem szpitala nawet tym pracujacym na covidowym oddziale

Jola przestań zaszczuwać i poróżniać ludzi. Oglądaj mniej TV. Popatrz tylko na nasze elity. Powiem więcej: gdy gasną kamery, maseczki przestają być potrzebne.

Czy wszyscy pracownicy szpitala pracujac z pacjentem maja maseczki? /

Przecież wy zaszczepieni nie macie się czego obawiać, przecież się nie zarazicie, w innym razie po co się szczepiliscie? Chore osoby na głowy szczepią się i dalej wmawiają nam te bzdury, ile jeszcze zarobią na tym? Ilu ludziom przypiszą smierć na COVID?

Polacy to oszczędny naród.Czwarta fal i wciąż ta samą jedna maseczka. dla tych co noszą ,boli że ktoś nie nosi. Nie ważne że wciąż ta sama ....ale musi być eh

Nalezaloby wprowadzic odpowiedzialnosc finansowa dla wszystkich osob, ktore z wlasnej glupoty nie zastaly zaszczepione i sa leczone na SARS-CoV-2. Byc takie podejscie panstwa nauczy czegos tych nieodpowiedzialnych ludzi.

Skoro ja nie zaszczepiona zachoruje to mam mieć odpowiedzialność finansową? A co, jeśli Ty zachorujesz, to już masz jej nie mieć? Mało łoją na składki zdrowotne, nie pamietam kiedy u lekarza byłam, ludzie wmawiają sobie choroby, im mniej chodzisz do lekarzy tym mniej chorujesz! Zacznij od zadbania o siebie poprzez dietę i ruch, tyle wystarczy.

@Darek- zniewolony strachem jesteś, tyle powiem. Zbyt dużo jeszcze niewiadomych jest w sprawie tych szczepionek aby móc bez obaw to przyjmować ten preparat i wierzyć lobby farmaceutycznemu, bo nie naukowemu.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.