środa, 29 czerwca 2022

Sport

MLEKPOL- ŻUBR Białowieża 1:3

PUCHAR DLA BIAŁOWIESKICH ŻUBRÓW


    W hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grajewie odbył się w niedzielę mecz finałowy Pucharu Polski szczebla województwa podlaskiego w piłce siatkowej mężczyzn. Zagrali w nim podlascy trzecioligowcy – MLEKPOL MOSiR Grajewo i LUKS TL ŻUBR Białowieża. Po niezbyt ciekawym spotkaniu lepsi okazali się goście z Białowieży, którzy reprezentować będą nasze województwo w rozgrywkach szczebla centralnego.
    Już  w pierwszym secie goście pokazali, że są lepszą drużyną niemal pod każdym względem. Natomiast gospodarze popełniali dużo błędów. Najciekawszy był drugi set w którym oba zespoły pokazały niezłą grę i wiele ciekawych zagrań. I kiedy wydawało się, że mecz nabierze rumieńców, bo gospodarze wyrównali stan meczu, to w trzecim i czwartym secie wszystko wróciło do normy i Żubr pewnie je wygrał. W ostatnim dobrą serią zagrywek popisał się Stefan Ochryciuk, który zdobył pod rząd 10 punktów.
     Po finałowym spotkaniu okazało się, że zupełnym brakiem wyobraźni popisali się działacze Podlaskiego Okręgowego Związku Piłki Siatkowej, bo zwycięzcy nie dostali pucharu ani nawet choćby skromnego dyplomu.
                                                                                                                                   WJ

MLEKPOL MOSiR GRAJEWO -  LUKS TL ŻUBR BIAŁOWIEŻA 1 : 3 (16:25; 25:23; 17:25; 10:25).

MLEKPOL MOSiR: Bogusław Wszeborowski, Jakub Wszeborowski, Andrzej Mroczkowski, Krzysztof Chiliński, Wiesław Wolwark, Adam Odlanicki, Jarosław Olszewski – libero oraz Marek Gudel, Przemysław Borawski, Marek Adamkiewicz – grający trener.
ŻUBR:  Cezary Szykuła, Paweł Androsiuk, Stefan Ochryciuk, Mateusz Gutowski, Ścibor Zawiślak, Bartosz Małachowski, Wojciech Gabiec – libero oraz Michał Rubiel, Artur Biendar. Trener: Wojciech Gutowski.
Sędziowali:  Albert Błażewicz – I sędzia, Mirosław Beń – II sędzia, Tomasz Grzegorek – sekretarz zawodów.

WJ

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.