środa, 17 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 11019 wyświetleń

Mlekpol na liście 500

Mlekpol na liście 500 największych firm Europy środkowo - wschodniej


Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL znalazła się w zestawieniu 500 największych firm Europy środkowo - wschodniej. Ranking opracowuje co roku dziennik Rzeczpospolita wraz z firmą doradczą Deloitte.

To już szósta edycja rankingu 500 największych firm Europy środkowo - wschodniej. Przedsiębiorstwa, które znalazły się w rankingu zostały uszeregowane według wielkości przychodów w 2011 roku. Przy tworzeniu listy pod uwagę wzięte zostały 892 przedsiębiorstwa z 19 krajów.

W tegorocznym zestawieniu, podobnie jak w latach ubiegłych, na liście znalazła się Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL z Grajewa  - na 346 miejscu z przychodem za 2011 rok w wysokości 652,7 mln euro.

- Takie zestawienia pokazują siłę i potencjał firm z Europy Środkowo-Wschodniej – mówi Edmund Borawski, prezes SM MLEKPOL. –Dlatego obecność w tym rankingu  jest sprawdzianem i potwierdzeniem, że jest się w czołówce – dodaje. – A to ważne, szczególnie teraz dla naszej branży, kiedy mleczarstwo ponownie stoi przed wielkimi wyzwaniami rynkowymi – podkreśla prezes SM MEKPOL.

Na trzech pierwszych miejscach na liście uplasowały się: PKN Orlen, MOL (paliwa, Węgry) oraz Metinvest (branża metalurgiczna, Ukraina). Szóste zestawienie 500 największych  firm Europy środkowo - wschodniej zaprezentowane zostało podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.

MLEKPOL to niekwestionowany lider mleczarstwa w Polsce. Skupuje i przerabia 14% pozyskiwanego w kraju surowca. Najbardziej znane marki MLEKPOLu to Łaciate, Milko
i Mazurski Smak. Spółdzielnię tworzy 12 zakładów (w Grajewie, Kolnie, Mrągowie, Sejnach, Zambrowie, Augustowie, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu i Gorzowie Wielkopolskim).
 

wtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (4)

W ogólnym podsumowaniu Rankingu 500 Największych Firm Europy Środkowo-Wschodniej MLEKOVITA zajęła 312. miejsce.

No proszę ! A w sklepach nabiał czasem droższy od wędliny . I pij tu mleka i jedz serek a będziesz mocniejszy ! A rolnik i tak za to dostaje po parę groszy za litr mleka !!! POZDRAWIAM ROLNIKÓW I KRASULE -SZCZEGÓLNIE TE ŁACIATE !!!

Od krowy do półki w sklepie dłuuuuuga droga, więc normalną jest rzeczą, że w sklepie jest dużo drożej niż się płaci rolnikowi! Handlowiec

Zeby tak placili jak w sklepie

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.