czwartek, 7 grudnia 2023

Kraj

Minuta ciszy dla Londynu

W związku z zamachami terrorystycznymi w Londynie, 14 lipca o godz. 13.00 na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej dwuminutową ciszą upamiętnimy ofiary tej tragedii oraz wyrazimy jedność i solidarność narodów Europy wobec zagrożeń, jakie stwarza międzynarodowy terroryzm.

Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaskiego i Prezydent Miasta Białegostoku apelują o powszechne włączenie się do tej akcji międzyludzkiej solidarności. Okazją do tego niech będzie wspólne spotkanie 14 lipca o godz. 13.00 na białostockich Plantach, w miejscu gdzie już wyrażaliśmy nasz ból i pamięć ofiar innej terrorystycznej zbrodni – w Biesłanie.

To miejsce jest symbolicznym wyrazem tego, że akcje terrorystyczne mogą dotykać wszędzie i przypadkowo każdego z nas, niewinnych ludzi. Tym bardziej powinniśmy wyrazić nasz sprzeciw. Spotkajmy się w tym miejscu i zapalmy znicze pamięci ofiarom terrorystycznego zamachu w Londynie.

W spotkaniu udział weźmie I Sekretarz Ambasady Wielkiej Brytanii – Pan Philip Barclay oraz inni przedstawiciele Ambasady. Wspólne uczestnictwo będzie wyrazem naszej łączności z narodem brytyjskim.

Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaskiego i Prezydent Miasta Białegostoku proszą Wszystkich, którzy nie będą mogli przybyć na to wspólne spotkanie, aby gdziekolwiek będąc, poprzez dwuminutowej wyciszenie, zatrzymanie się i refleksję włączyli się w łańcuch międzyludzkiej solidarności.

Rzecznik Prasowy Wojewody PodlaskiegoKomentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.