piątek, 3 grudnia 2021

Kraj

Minuta ciszy dla Londynu

W związku z zamachami terrorystycznymi w Londynie, 14 lipca o godz. 13.00 na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej dwuminutową ciszą upamiętnimy ofiary tej tragedii oraz wyrazimy jedność i solidarność narodów Europy wobec zagrożeń, jakie stwarza międzynarodowy terroryzm.

Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaskiego i Prezydent Miasta Białegostoku apelują o powszechne włączenie się do tej akcji międzyludzkiej solidarności. Okazją do tego niech będzie wspólne spotkanie 14 lipca o godz. 13.00 na białostockich Plantach, w miejscu gdzie już wyrażaliśmy nasz ból i pamięć ofiar innej terrorystycznej zbrodni – w Biesłanie.

To miejsce jest symbolicznym wyrazem tego, że akcje terrorystyczne mogą dotykać wszędzie i przypadkowo każdego z nas, niewinnych ludzi. Tym bardziej powinniśmy wyrazić nasz sprzeciw. Spotkajmy się w tym miejscu i zapalmy znicze pamięci ofiarom terrorystycznego zamachu w Londynie.

W spotkaniu udział weźmie I Sekretarz Ambasady Wielkiej Brytanii – Pan Philip Barclay oraz inni przedstawiciele Ambasady. Wspólne uczestnictwo będzie wyrazem naszej łączności z narodem brytyjskim.

Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaskiego i Prezydent Miasta Białegostoku proszą Wszystkich, którzy nie będą mogli przybyć na to wspólne spotkanie, aby gdziekolwiek będąc, poprzez dwuminutowej wyciszenie, zatrzymanie się i refleksję włączyli się w łańcuch międzyludzkiej solidarności.

Rzecznik Prasowy Wojewody Podlaskiegośroda, 28 grudnia 2016

Przekręt internetowy

poniedziałek, 26 września 2016

Rosną mury nienawiści

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.