Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 3136 wyświetleń

Minimalne wynagrodzenie w 2022 r. to 3010 zł

Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2022 roku. W przyszłym roku minimalne pensje wzrosną do poziomu 3010 zł brutto, a stawka godzinowa wyniesie 19,70 zł brutto - podało we wtorek Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Rada Ministrów przyjęła we wtorek rozporządzenie, zgodnie z którym w 2022 r. minimalne wynagrodzenie za pracę będzie wynosiło 3010 zł.

To o 210 zł więcej niż minimalna pensja w bieżącym roku (2800 zł), co oznacza wzrost o 7,5 proc. Z kolei powiązana z wysokością minimalnej pensji stawka godzinowa została ustalona na poziomie minimum 19,70 zł. To wzrost o 1,40 zł względem roku 2021.

piątek, 26 listopada 2021

Konkurs "Inwestycja z perspektywą"

Komentarze (7)

Ciekawe tylko o ile wzrosna ceny w sklepach...

A minimalna wartość złotego spadnie do 40 groszy.

A ludzie powinni pracować za miskę ryżu dziennie

Do KKK minimalna wzrośnie o tylko 300zl i już tragedia wszystko będzie drożeć ale jak miliony dzieci dostaje 500+ to spoko. Taka logika społeczeństwa, PiS daje biorę. Pracujący coś dostaje to źle.

Hmm: a mógłbyś jakoś konkretnie, bo ta twoja logika to też jakaś pokrętna jest. Najlepiej, to jeszcze raz przeczytaj wpis Kkk, tak ze zrozumieniem i wtedy komentuj.

PIS daje? Proponuję odrobić lekcje z podstawówki. Rząd nie ma swoich pieniędzy, nie mylcie kupowania głosów wyborców z racjonalnym zarządzaniem. Żaden wójt, burmistrz czy inny polityk nie daje swoich pieniędzy, a jedyne co to kupuje głosy. Zdarza się, że chce kupić głosy tych myślących i wychodzi ok. Dziś niestety tak nie jest i inflacja zjada te podwyżki płacy minimalnej.

To i Ty kup glosy i zostan burmistrzem wojtem prezydentem

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.