sobota, 2 lipca 2022

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 10411 wyświetleń

Miliony na zwalczanie bezrobocia

Zarząd Województwa Podlaskiego pod przewodnictwem marszałka Jarosława Dworzańskiego rozdysponował we wtorek 17 lutego kwotę 84 milionów złotych na sfinansowanie programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej.

Połowa tej kwoty na powyższe cele została rozdzielona następująco między powiaty:

- Augustów – 3 mln 171 tys. zł
-
Białystok – 9 mln 640 tys.
- Bielsk Podlaski – 1 mln 668 tys.
- Grajewo – 3 mln 096 tys.
- Hajnówka – 1 mln 667 tys.
- Kolno – 2 mln 532 tys.
- Łomża – 3 mln 602 tys.
- Mońki – 1 mln 835 tys.
- Sejny – 2 mln 172 tys.
- Siemiatycze – 1 mln 586 tys.
- Sokółka – 3 mln 656 tys.
- Suwałki – 3 mln 053 tys.
- Wysokie Mazowieckie – 2 mln 068 tys.
- Zambrów – 2 mln 274 tys. zł.

Druga połowa pieniędzy stanowiąca rezerwę do dyspozycji samorządu województwa została przez Zarząd pomiędzy poszczególne powiaty w ramach Priorytetu VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich Działania 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie Poddziałania 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie aktywności zawodowej osób bezrobotnych. Chodzi oczywiście o priorytet w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki  2007 – 2013.
Kwoty przyznane tutaj poszczególnym powiatom są takie same, jak przy pierwszej połowie. W sumie więc na przeciwdziałanie bezrobociu Białystok ma w tym roku ponad 19 mln zł, Łomża ponad 7 mln zł, Suwałki ponad 6 mln zł, Sokółka przeszło 7 mln zł itd. - informuje Jan Kwasowski - Rzecznik Prasowy Marszałka


Komentarze (7)

NIe rozumiem 3.096 tys zl to 3 miliony czy 3 tysiące zł ?????

uuuu - tyle kasy i znów jakieś BEZUŻYTECZNE kursy dla bezrobotnych - szczerze to jest mało takich co naprawdę się przydadzą (typu uprawnienia na wózek widłowy). A praca będzie dla "wykładowców", to czego uczą np. na kursach komputerowych w niektórych miastach (podlaskich!) uczy się za darmo (i niejednokrotnie lepiej) - są wolontariusze, którzy tym się zajmują - projekt współfinansowany przez Microsoft.
Rada: zastanówcie się bardziej nad tym jak pomóc bezrobotnym
Pozdrowienia dla ekipy z e-grajewo.pl /nie lepiej byłoby dodać tekstu, że nie odpowiadacie za komentarze na portalu i ewentualne chamskie dopiero usuwać? wiele jest takich, które naprawdę dużo wnoszą do sprawy ale jak widzę nie pojawiają się-nie, nie mam na myśli tylko swoich komentarzy żeby nie było ;) /

Napisali tak dziwnie...3 tysiące tysięcy :]

arr...ty d..u:).własnie przez takich jak ty jest bezrobocie

Dopiszcie sobie do tej kwoty jeszcze trzy zera (3.096.000 zł) i będziecie mieli miliony...chyba wyraznie jest napisane 3.096 TYS.ZŁ. Nie umiecie odczytać liczby??? Zgadzam się z erykiem - właśnie przez takich jak WY jest bezrobocie!!! Pozdrawiam

to jest 3mln 96 tys złotych gamonie !!.

co z tych pieniędzy bo żeby dostać się na taki kurs z urzędu to trzeba być najlepiej po podstawówce i niemieć wcale stażu pracy-przekonajcie się sami ??

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.