środa, 8 lutego 2023

Wiadomości

  • 20 komentarzy
  • 18308 wyświetleń

Mieszkania komunalne cd.

Budowa kolejnego wielorodzinnego budynku komunalnego jest coraz bliżej. Samorządowcy wychodząc naprzeciw potrzebom miasta i jego mieszkańców chociaż częściowo będą niwelować w ten sposób braki mieszkaniowe. 

Inwestycja planowana jest na działce przy ul. Targowej w sąsiedztwie Pływalni i Muzeum Mleka. Miasto ogłosiło już przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej budowy tego obiektu. Na ten cel w budżecie miasta wyodrębniono kwotę 80 tys. zł. Dokumentacja ma być gotowa maksymalnie w ciągu 240 dni od podpisania umowy z wyłonionym oferentem.

W czterokondygnacyjnym budynku mają znaleźć się 32 mieszkania w tym: 8 lokali o powierzchni ok. 30 - 35 m 2 (4 jednopokojowe i 4 dwupokojowe); 20 mieszkań - pow. ok. 40 - 45 m 2 (dwupokojowe) i cztery trzypokojowe ponad 50 - metrowe.

To ważna informacja dla grajewian, którzy czekają w długiej kolejce na swoje M. 
- Podstawowym warunkiem, który należy spełnić, aby otrzymać mieszkanie komunalne jest wykazanie przez osoby ubiegające się 5 – letniego okresu stałego zameldowania na terenie miasta Grajewo oraz nieprzekroczenie minimum dochodowego na jednego członka gospodarstwa domowego obecnie 880,45 zł. Rada Miasta może ustalić jeszcze  inne, dodatkowe kryteria dotyczące uprawnień dla ubiegających się – zaznaczył Bogdan Wojsławowicz, Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta.

Chętni składający wnioski umieszczani są na liście oczekujących, która jest weryfikowana m.in. przez Komisję Mieszkaniową. 

 

e-Grajewo.pl


zobacz:
Blok przy pływalni

 

Komentarze (20)

samorząd może niech zajmie się parkami, terenami zielonymi, planem zagospodarowania, kierunkami rozwoju miasta, a nie tak prostackimi zadaniami jak budowa mieszkań i to na terenie przeznaczonym na rekreacje i kulturę. Budownictwem zajmuje się deweloper, a nie miasto.

powoli mam już dość uczciwej pracy, stresu, odpowiedzialności, ciągłej presji szefostwa o wynik, o powodzenie, o załatwienie wielu spraw. A wszystko po to aby mieć pieniądze na chleb, utrzymanie dzieci trochę lepszy standard życia i spłatę zobowiązań kredytowych za własne m. Co z tej harówy jak nie wiem czy dociągnę do 50i zobaczę dzieci własnych dzieci. Dużo prościej rzucić to w p...zdu iść malować płoty na czarno lub grabić liscie, stanąć w kolejce o zasiłek oraz własne m bez wpłaty własnej, kredytu i zobowiązań. MIasto zamiast ułatwiać życie tym którzy z nim się borykają, pracują, płacą podatki - wspiera obywateli roszczeniowych z lenistwa zepsutych do szpiku kości, którzy nawet nie potrafią poszanować tego co dostaną.

Brawo Pani Zuzo..wiele osób tak myśli jak Pani..brawo..i brawo i racja as..tak własnie jest..i wiele osób tak właśnie mysli i postrzega to co sie dzieje..

barakowozy za miastem namioty

to dowodzi ze niewarto uczciwie pracowac. Lepiej jest zarabiac na czarno i brac kase z mopsu bo bezrobotny jestem i niemam z czego zyc. As ma racje po co komu stres odpowiedziaalnosc i presja szefów? Zapisac sie w kolejke i czekac az ktos cos da. Zenada pracowac i płacic podatki i WIELKIE G Z TEGO MIEC.

Dlaczego wszyscy sądzą, że o mieszkania komunalne starają się tylko osoby bezrobotne i korzystające z pomocy mops-u ? Przecież starają się też rodziny nie korzystające z zasiłków, pracujące za najniższą krajową , nie pijący. Rodziny, które nie mają wystarczającą dużej pensji aby uzyskać kredyt na zakup własnego mieszkania.

raczej nie chodzi o to kto ile zarabia . są uczciwi ludzie którzy pracują równie ciężko jak wy , a nie są w stanie wyżyc.. jestem w takiej sytuacji i nie rozumiem jak możecie tak powiedzieć . jest wiele rodzin które potrzebują pomocy , co nie oznacza że nie pracują czy są leniwi. ja haruje non stop mam troje dzieci i bardzo ciężko jest mi samej zadbac o wszystko . niestety nie stać mnie na wszystko a pracuje po 12 h dziennie

Zgadzam się w 100 procentach z mieszkańcem ja mam tak wlasnie nie mam pracy na stale ani maz , dziecko uczące się w szkole podstawowej , jesteśmy porzadnymi ludźmi i wydaje mi się ze to nie nasza wina ze nie mamy pracy na stale bo nie mamy znajomości i żeby dostać jakąś prace w tym mieście a zarówno ja i maz żadnej pracy się nieboimy ?Wydaje mi się ze kupno wlasnego m wiąże się wlasnie z tym ze nie ma pracy to i nie ma kredytu dla takich ludzi wlasnie którzy nie maja zatrudnienia i kolo się zamyka ?

To ja głosowałem na Was a tu domy dla CWANIAKÓW WIELOPOKOLENIOWYCH stawiacie ? Jeden burmistrz Pływalnie dla wszystkich a drugi obok blok - tylko dla kogo ? Chyba naprawdę nie Macie pomysłu na to miasto.

każdy z was dobrze mówi wedle własnego poglądu . ja natomiast byłem po jednej i po drugiej stronie tego tematu . ubiegałem się o komunalne to na komisji jawnie wyśmiano że na stancji mam za wysoki standard i zarabiam za dużo a mam najniższą krajową na rękę więc odpuściłem . sytuacja się polepszyła więc ubiegałem się o kredyt i znów koleje odmowy bo za mały dochód dla nich mimo że pracę mam na stałe i powiedziano abym spróbował w innym mieście . więc dałem se na spokój i dalej wiodę życie na stancji . i jawnie widać w tym naszym grajewie że jak się byle gdzie nie zajdzie i się nie wysmaruje ostro sprawy i to nic się nie ma . A NA KONIEC DO NASZYCH URZĘDNIKÓW KOMICZNIE WYGLĄDACIE JAK ROBICIE Z SIEBIE DZIADÓW I ŻEBRZECIE ABY WAM COŚ DORZE ZROBIĆ A PRZECIEŻ KAŻDY POWINIEN WYKONYWAĆ POPRAWNIE ZAKRES SWOICH OBOWIĄZKÓW A NIE TAK JAK WY MYŚLICIE ŻE JAK SIEDZICIE ZA BIURKAMI TO JUŻ CAŁY NARÓD MA WAM PADAĆ NA KOLANA A NIE ZAPOMINAJCIE JAK I PRZEZ CO SIĘ DOSTALIŚCIE DO SWYCH STANOWISK .

też jestem za ,musiałam wyjechać ,żeby mieć własny kąt,zostawić dzieci,harować od rana do wieczora,rozumiem ,żeby te mieszkanie dostała matka z dziećmi,lub ktoś chory ale dla patologi ,ktory nie poszanuje

Super ze bedzie blok. Mi sie nalezy i moze dostane. Pracuje mam dzieci sama wychowuje. I nie jestem z rodziny patologicznej. Nie wszyscy moga u mamusi siedziec albo macie pieniadze. Ja sama pracuje za 1200 i utrzymuje mieszkanie i 3 dzieci do szkoly wyprawic. A wy zastanowcie co gadacie bezmozgowcy...

A czy i ja mogę dostać takie mieszkanie? pracuję na czarno nie jestem nigdzie zatrudniony moja zona nie pracuje na utrzymaniu mamy dwoje dzieci. Czy przy skladaniu trzeba ukazac jakis dochod?

Macie sluszna racje, ze oczkujecie od miasta mieszkania. Nalezy sie to wam. Zobaczcie przypadek jednego z grajewskich kandydatow na posla. Pracujaca kobieta i jego kierownicza pensja, oraz sluzbowa bryka pozwala na zakup wlasnego mieszkania, a jest odwrotnie. Po co kupowac za wlasne jak towarzysze pomaga.

Najwyzszy czas pomyślec o likwidacji butli gazowych i zając sie wprowadzaniem projektu budowy GAZOCIĄGU - to dopiero radość dla mieszkanców.

Waldek mozesz. Dochod nie moze przekracac 800zl na osobe. I chodzi o to gdzie aktualnie mieszkasz. Jakie warunki masz. Bo ja nie mam goracej wody i pale w piecach.. tylko ci co maja cieplo w domu maja najwiecej do powiedzenia.

Super pomysł z tym blokiem ,dobrze byloby żeby komisja była tym razem niezależna i uczciwa -bo ta ostatnia to pożal sIe Boże ...banda chamów ...szkoda słów...

O która chodzi .Z tej kadencji. Kasjopeja

Kasjopeja masz racje swoich wsadzali znajomych a ci co potrzebowali nie dali.

Mój ojciec ma ponad 70 lat, całe życie pracował dla jednej firmy, uczciwie, bez pijaństwa i patologii. Firma zbankrutowała i przepadło mieszkanie od firmy. Dziś rodzice, jako staruszkowie, muszą starać się o mieszkanie komunalne, bo nie mają gdzie się podziać. A więc takie komentarze jak rzekomej "Zuzki", to dopiero patologia społeczeństwa i ludzka znieczulica! Czy takie osoby uważają, że stawiając Muzeum, czy budując park, zapewni się w ten sposób dach nad głową dla uczciwych ludzi, nic nie winnych ze złym obrotem życia, gdzie los obrócił się przeciwko nim i trzeba takim staruszkom jeszcze wbić szpilę! Życzę BRAKU DACHU nad głową takim ludziom, bo widocznie nigdy nie byli w takiej sytuacji.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.