Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 13510 wyświetleń

Mienie komunalne Miasta


Miasto Grajewo zajmuje powierzchnię 1 892,8 ha z czego 276,0926 ha to  nieruchomości, które stanowią własność miasta Grajewo jako jednostki samorządowej.
W skład nieruchomości i nieruchomości gruntowych wchodzą grunty:
1. pod zabudowę mieszkaniową: jednorodzinną, zagrodową i wielorodzinną,
2. pod tereny zieleni: parki, stadiony, tereny leśne i rowy,
3. nieruchomości administrowane przez ZADM, ZWiK: pod budynkami, przepompownie, oczyszczalnię, cmentarz komunalny,
4. nieruchomości przekazane w trwały zarząd lub użytkowanie: szkoły, przedszkola, kino, DPS, hala sportowa, stadion, ZWiK, ZADM,
5. tereny przemysłowe, targowe, garaże,
6. tereny o przeznaczeniu rolniczym.

Miasto Grajewo jest właścicielem 967 mieszkań komunalnych. Funkcjonuje 25 wspólnot mieszkaniowych w budynkach, w których zostało sprzedane co najmniej jedno mieszkanie, 21 wspólnotami administruje ZADM, 3 wspólnotami administruje Zarządca Nieruchomości Antoni Zakrzewski, a 1 wspólnotą Spółdzielnia "Zgoda". Ogółem z zasobów komunalnych sprzedano 230 lokale mieszkaniowe na rzecz najemców.

Miasto jest również właścicielem dróg gminnych na terenie naszego miasta o łącznej powierzchni 85,5910 ha.

Miasto Grajewo jest właścicielem nieruchomości gruntowych, które są w użytkowaniu wieczystym 747 osób fizycznych (pow. 16,3 ha) i 20 osób prawnych (ok. 300 nieruchomości gruntowych, pow.56,3 ha). Ponadto miasto jest wieczystym użytkownikiem nieruchomości będących własnością Skarbu Państwa tj. udział w przychodni przy ul. Krasickiego oraz przy ul. Towarowej (od PKP) i ul. Targowa ( od Szpitala Ogólnego).

Miasto Grajewo wydzierżawia nieruchomości i wynajmuje lokale użytkowe. Zawartych jest 157 umów w tym: 94 na dzierżawę gruntu pod garaże typu blaszak, 25 na dzierżawę garaży murowanych, 32 na dzierżawę gruntów wykorzystywanych rolniczo i 10 innych (kioski, lokale użytkowe itp.)
Źródło: Informacja o stanie mienia komunalnego Miasta Grajewo na dzień 31.VIII.2006 r.

e-Grajewo.pl

piątek, 19 lipca 2024

Weekend w Rajgrodzie

Komentarze (6)

Panowie BURMISTRZOWIE, RADNI. Dlaczego nie chcecie sprzedawac mieszkań za niższe ceny. Białystok zrobił to juz dawno i pozbył sie kłopotu. Po co trzymać darmozjadów w ZADM.

Popieram w 100% wypowiedż ADM-owca i dodam od siebie że szef ZADM-u bierze tylko !!!5,7 tys.zł.m-c brutto

Pisz sprzedaje swoje mieszkania za symboliczną złotówkę, Ełk z bonifikatą 85% i możliwością rozłożenia zapłaty na dogodne raty. U nas zaś utrzymuje się liczne posadki, a nie ma komu pomyśleć, jak rozwiązać problem popadającego w ruinę mienia komunalnego. Przecież to, co jest jeszcze w dobrym stanie, to tylko i wyłącznie zasługa najemców tych zasobów. Oni to, niejednokrotnie przez dziesiątki lat, łożyli na remonty i modernizacje wynajmowanych mieszkań. To im powinno umożliwić się wykupienie zajmowanych mieszkań i to na dogodnych warunkach. Zaś tylko 50% bonifikaty, przy wysokich obecnie cenach, zniechęci skutecznie potencjalnych nabywców.

bo w Grajewie to sami socjaliści,raz zdobytej władzy nie oddadzą :),.

jak w Wilkowyjach! Trzeba z tym do księdza iść może coś poradzi...:)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.