Wilczym śladem przez Grajewo: Wielkie święto biegania!
Już po raz kolejny nasze miasto stało się areną sportowych zmagań, które przyciągnęły nie tylko profesjonalistów, ale przede wszystkim pasjonatów aktywnego trybu życia.
"Bieg Wilka" to już nie tylko wydarzenie sportowe – to prawdziwa grajewska tradycja, która pokazuje, że drzemie w nas niespożyta energia.
Sportowe emocje na każdym dystansie!
Tegoroczna edycja udowodniła, że biegać może każdy – od przedszkolaka po seniora.
WJ
WYNIKI:
Szkoły Podstawowe:
Klasy I Dziewczęta – 200 m: 1. Barbara Zajko (SP 2 Grajewo), 2. Amelia Łempicka (SP 4 Grajewo), Julia Karwowska (SP Rydzewo),
Chłopcy – 200 m: 1. Dawid Dobrydnio (SP 2 Grajewo), 2. Karol Tokarzewski (SP Woszczele), 3. Kamil Żebrowski (SP 2 Grajewo).
Klasy II Dziewczęta 200 m: 1. Iga Jarosz, 2. Izabela Burzyńska (obie SP Danówek), 3 Marta Mroczkowska (SP Rydzewo),
Chłopcy 200 m: 1. Mikołaj Mierzykowski (SP 2 Grajewo), 2. Natan Dzierżanowski (SP Woszczele), 3. Mikołaj Kuczyński (SP Rajgród)..
Klasy III Dziewczęta 200 m: 1. Hania Ciszyńska (SP Prostki), 2. Kornelia Bałdyga, 3. Nela Linkowska (obie SP Danówek),
Chłopcy 200 m: 1. Stanisław Lewczuk, 2. Aleksander Płochocki, 3. Mieszko Gardocki (wszyscy SP 4 Grajewo).
Klasy IV Dziewczęta 400 m: 1. Gabriela Cymek (SP Danówek), 2. Adrianna Obrycka (SP Rajgród), 3. Wiktoria Gadomska (SP 1 Łomża),
Chłopcy 400 m: 1. Ryszard Skiepko (SP Danówek), 2. Alan Organek (SP 2 Grajewo), 3. Henryk Andrzejewski (SP Danówek).
Klasy V Dziewczęta 400 m: 1. Abigail Wrona (SP 1 Ełk), 2. Angelika Bagińska (SP Białaszewo), 3. Gabriela Łukawska (SP 4 Grajewo),
Chłopcy 400 m: 1. Jonatan Klabis (SP Danówek), 2. Wojciech Roszko (SP Choroszcz), 3. Franciszek Krasnoborski (SP 9 Ełk).
Klasy VI Dziewczęta 400 m: 1. Liliana Dobrenko (SP Woszczele), 2. Wiktoria Cymek (SP Piątnica), 3. Liwia Pieńczykowska (SP 4 Grajewo),
Chłopcy 400 m: 1. Karol Olszewski (SP Wierzbowo), 2. Mikołaj Roszko (SP Choroszcz), 3 Feliks Gadomski (SP 4 Grajewo).
Klasy VII Dziewczęta 800 m: 1. Lena Pachucka 2. Agata Łajewska (obie SP Białaszewo), 3. Liliana Klabis (SP Danówek),
Chłopcy 800 m: 1. Paweł Szarnecki (SP Białaszewo), 2. Szymon Jasiński (SP 4 Grajewo), 3. Tomasz Rydzewski (SP 2 Grajewo).
Klasy VIII Dziewczęta 800 m: 1. Maria Lewczuk, 2. Katarzyna Kupińska, 3. Maja Łukawska (wszystkie SP 4 Grajewo),
Chłopcy 800 m: 1. Daniel Maciorowski (SP Danówek), 2. Wiktor Zambrowski (Wojewodzin), 3. Dawid Drzymkowski (SP 4 Grajewo).
Szkoły średnie
Dziewczęta 800 m: 1. Zuzanna Wróblewska, 2. Zofia Lewczuk, 3. Natalia Arciszewska (wszystkie LO Grajewo),
Chłopcy 800 m: 1. Adam Malinowski (I LO Ełk), 2. Grzegorz Przybysz (LO Grajewo), 3. Maksymilian Rybsztad (ZS nr 2 Grajewo)..
BIEG GŁÓWNY
Kobiety 10 km: 1. Katarzyna Jankowska, 2. Paulina Łapińska (obie Podlaskie Białystok) 3. Olga Kużelewska (Zaścianki),
Mężczyźni: 1. Erik Cerniavski (Litwa), 2. Andrzej Leończuk (Prefbet Sonarol Śniadowo), 3. Patryk Drężek (Zaścianki)
ŁACIATA PIĄTKA
Kobiety: 1. Geciute Saule (litwa), 2. Sylwia Cymek (Grygo Team Łomża), 3. Marta Sokołowska (Augustów),
Mężczyźni: 1. Krystian Kalinowski (AGRO Podlasie Białystok), 2, Sebastian Koziatek (Jurand Szczytno), 3. Piotr Tomaszewski.
Najlepsi w Powiecie Grajewskim
Kobiety: 1. 1. Sylwia Guzowska (Maratonka Grajewo), 2. Emilia Zyskowska (Mroźne Wilki), 3. Katarzyna Kaczmarek (Maratonka),
Mężczyźni: 1. Karol Krzyżanowski, 2. Karol Górowski, 3. Krzysztof Drężek (wszyscy Maratonka).
VI Klubowe Mistrzostwa KS Maratonka
Kobiety: 1. 1. Sylwia Guzowska, 2. Monika Lemieszko, 3. Katarzyna Kaczmarek,
Mężczyźni: 1. Karol Krzyżanowski, 2. Jarosław Czopek, 3. Karol Górowski.
Nagroda za 27 miejsce – Karol Górowski,
Najmłodsza Antonina Szycik, Najstarszy Czesław Nowakowski.
Wyróżnienie specjalne – Andrzej Zieniewicz i Tadeusz Dziekoński.
WJ
czwartek, 11 czerwca 2026
czwartek, 11 czerwca 2026
A taką piękną ścieżkę mają na Hadesie , tylko rzadko z niej korzystają strasznie zarosła !
szkoda że tego samego dnia dzieci mają komunię i nie mogą iść.
@Tomek - Bieg Wilka jest biegiem ulicznym, nie torowym ;-) Możesz dać przykład i trenować na Hadesie, to może przetrzesz innym szlak ;-)
Takie wielkie wydarzenie jak Bieg Wilka promujące nasze miasto powinno odbywać się głównymi ulicami miasta -honorowo!!!
A nie w zaciszu parku!!!!
Luk - bieg wilka jest biegiem ulicznym to może pobiegajcie w Szymanach i Biebrzy zamiast komedie robic w mieście!!!
Bieg wilka to raczej w dzikszych ostępach, bieg ulicami miasta to raczej bieg dzika, tyle teraz ich w miastach.
Brawo Ola, mas: rację..Mamy dość dróg omijających inne ulice. Na kilka godzin nikt by nie ucierpiał.
Bieganie ma asfalcie jest szkodliwe dla kręgosłupa.
Głupoty piszą tylko ci co zazdroszczą bo nie biegają .
Brawo super impreza.
Pisanie głupot tez jest szkodliwe...a większość pisze.. brawo dla organizatorów i tak trzymać.
To już nie ten sam klimat co za dawnych lat przy urzędzie miasta mam wrażenie ale jest od tamtej pory o 40%mnie uczestników oraz widzów
śmiech, żebym ze swojego domu nie mogła wyjechać bo bieg jest
@Anton - idąc twoim tokiem rozumowania, to niech Londyn swój maraton organizuje w Manchasterze, a Paryż w Nicei (facepalm).
Tak samo opinia @Teo12 o bieganiu na asfalcie, że niszczy kręgosłup - rozumiem, że znasz to z autopsji? Pewnie z pozycji kanapowego eksperta, ktory co najwyżej biega do monopolowego po złoty izotonik, żeby zdąrzyć przed zamknięciem:-D
@Katarzyna - śmiech to jest z takch ludzi, co mają bół czterech liter bo im na chwilę ulicnę zamkną, o czym wiadomo od wielu tygodni, więc można to uwzględnić w soich planach...
Było super frekwencja jak na taką pogodę ogromna a dla troli którzy tylko siedzą i knują środkowy palec:)
Kiedyś komunie robili w Niedziele a teraz ludzie musza rezygnować z pracy lub biegu bo chyba z pazerności wymyślili Pierwszą Komunię Święto w dzień nieświąteczny. Co do biegu to bardzo fajna impreza promująca aktywny tryb życia w której biegam cyklicznie co roku oprócz jednego razu gdy miałem Komunię w rodzinie.
Dlaczego politycy, samorządowcy pchają się do wręczania medali i nagród.? To nie festyn polityczny.
Ciekawe co organizatorzy na sytuacje gdzie podczas biegu jeden z chłopców popycha innego biegnącego po 3 miejsce i ten wywraca się kilkanaście metrów przed metą? tak uczymy Fair Play? Ot Grajewo.
Do Katarzyna
Przecież nikt nie biegał po podwórku i nie blokował wyjazdu z domu
Nie trzeba trzymać auta w domu
Garaże są do tego