Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 11468 wyświetleń

Śmieci pod kontrolą

340 umów na wywóz śmieci w pierwszym półroczu br. zawarli prywatni właściciele posesji w Grajewie - wynika z danych wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta.  Eksperci są zgodni wprowadzenie  uchwały odnośnie zasad utrzymania czystości i porządku na terenie gminy oraz kontrole Straży Miejskiej spowodowały likwidacje wielu dzikich składowisk śmieci w mieście.

"CZYSTA POSESJA TO MOJA POSESJA" – pod takim haseł w kwietniu br. ruszyła wspólna akcja Straży Miejskiej oraz Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta, której celem jest kontrolowania i egzekwowania od właścicieli, najemców bądź administratorów posesji lub budynków na terenie miasta obowiązku utrzymania czystości i porządku na terenie nieruchomości.

Akcja już dziś przynosi pozytywne efekty. Coraz więcej właściciel zawiera umowy z odpowiednimi firmami na wywóz śmieci, natomiast ogródki działkowe oraz miejsca szczególnie narażone na nielegalny wywóz śmieci są kontrolowane przez Straż Miejską w Grajewie.  

- Nasze działania doprowadziły do likwidacji wielu nielegalnych wysypisk śmieci na terenie miasta. W większości przypadków wystarczyły systematyczne kontrole strażników, aby mieszkańcy zaczęli dbać o posesje. Obserwowaliśmy ustronne miejsca, gdzie często wywożono śmieci, tam także problem zaśmiecania zmniejszył się – mówi Wojciech Formejster, komendant SM w Grajewie.

Akcja jest konsekwencją  podjętej pod koniec maja br. przez radnych uchwały odnośnie zasad utrzymania czystości i porządku na terenie gminy. Uchwała zobowiązuje właścicieli nieruchomości do selektywnego zbierania odpadów komunalnych, powstałych na terenie nieruchomości.

- Głównie chodzi o to, że każdy właściciel  nieruchomości musi mieć podpisaną umowę z odpowiednim przedsiębiorstwem na systematyczny wywóz śmieci z posesji. Nie można robić tego na własna rękę – mówił wówczas  Bogdan Wojsławowicz, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej UM Grajewo.

Na koniec przypominamy, że za niewykonanie powyższych obowiązków przez właścicieli posesji bądź nielegalny wywóz śmieci , przewidziane zostały kary porządkowe zawarte w Kodeksie Wykroczeń i w Ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.


e-Grajewo.pl

piątek, 19 lipca 2024

Weekend w Rajgrodzie

Komentarze (5)

niektórzy ludzie to brudasy i tyle lubią chyba jak leży góra śmieci przy śmietniku i dożucają swoje....

No ale jak bym miał kwity z wysypiska???

Mieszkam w bloku na Cenrtum widzę jak z wielkiego domu przynoszą śmieci do śmietnika zasobów spóldzielni na dom stać a na wywóz śmieci nie a my

Najpierw to należy poinformować mieszkańców gdzie maja być ustawione śmietniki,czyli w jakiej odległości mają znajdować się od budynków mieszkalnych,posesji prywatnych sąsiada,okien oraz studni.

Jestem mieszkanką ul. Łąkowej i nie mogę powiedzieć , żeby Straż Miejska za bardzo sie zajęła porządkiem, u nas jest działka zarośnięta pokrzywami, zielskiem, Straż Miejska owszem zrobiła patrol , ale żeby zwrócic uwagę czy nakazac właścicielce zrobić porządek - to absolutnie, a juz najwyzszy czas żeby ktos się tym zajął,

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.