UWAGA

poniedziałek, 23 maja 2022

Kultura i rozrywka

  • 14 komentarzy
  • 12211 wyświetleń

Miasto rozrywki?

 Ostatnio sporo mówi się o kulturze i rozrywce w naszym mieście. Trzeba rzec, że rozważania te są pozytywne. Było już o kulturze, imprezach Miejskiego Domu Kultury i instytucji tym podobnych, więc teraz rzecz będzie o rozrywce.

 Dla wielu z nas rozrywka kojarzy się z muzyką. Gdzie w naszym mieście można posłuchać dobrej muzyki? Z tym chyba jest problem… No tak, są 2 razy w roku koncerty, na początek lata - Dni Grajewa i na koniec - Pożegnanie Lata z Radiem. Nie mogę zapomnieć o Piecuchu Cafe- jedynym lokalu w Grajewie,  w którym odbywają się koncerty- szanty. W pizzeriach się je, więc muzyka puszczana jest cicho, po prostu żeby nie powiedzieć do kotleta, to powiem do pizzy. A przecież muzyką nawet się leczy…
 Tak właściwie to zmierzam do historycznego faktu,  jakim jest otwarcie pierwszego w Grajewie klubu. Ktoś pewnie powie,  że jest to reklama lokalu- zapewniam, że nie. Jestem jedynie ciekawa, czy takie przedsięwzięcie ma rację bytu w naszym mieście. Pewnie cała nadzieja w młodzieży do lat 2x. No to teraz okoliczne dyskoteki zaczną się bać o klientów, albo wręcz pozytywnie - zaczną się o nich starać. Jak myślicie?

Wielka szkoda, że nie mamy klimatycznych miejsc w Grajewie. 2 koncerty w roku i szanty w Piecuchu to trochę mało. Fajnie, że zaczęło się coś rozkręcać- coraz więcej imprez MDK, powstanie klubu. Ale żeby nie przechwalić, żeby władze Kultury i Oświaty nie spoczęły na laurach to czekamy na więcej! Jak na początku wakacji były imprezy, tak teraz wszystko ucichło. Mam nadzieję, że coś jeszcze się wydarzy przed Zakończeniem Lata.


P.S. Znalazłam informację o koncercie ENEJ w Grajewie (12 sierpnia). Jest tylko jedna mała wzmianka. Nawet jeżeli coś się u nas dzieje, to nie umiemy się tym chwalić- zareklamować- poinformować. Spotkania z różnymi autorami, pisarzami, wystawy malarskie w MDK to wszystko za mało jest reklamowane.  A potem nie umiemy też tego docenić… Letnie kino pod chmurką już niedługo, 7 lipca, przyjdźmy i doceńmy, że komuś chce się coś zrobić :).

Iga

 

poniedziałek, 23 maja 2022

8 Piknik z Folklorem (18.06)

poniedziałek, 23 maja 2022

Erasmus+. SP nr 1 w Turcji

Komentarze (14)

Enej w Gwo?! ;D wiecej info prosze.

to fakt, powinnismy przyjsc i docenic, ze komus chce sie robic. Jezeli nie przyjdziemy, bedzie male zainteresowanie to i nie beda dzialac. Logiczne. Dlatego pozniej nie narzekajmy ;p

a jak bedziemy obchodzić URODZINY MIASTA?

12.08.2011 godz.19.00 Miejski Dom Kultury tak wyczytałam na trasie koncertowej zespolu ENEY

Iga ma race ma byc enej w gwo.Na ich stronie w koncertach jest zapisana data 2011-08-12 - Grajewo. Tylko żeby nie była impreza zamknieta.Moze to na imprezę MLEKPOLU bedzie??

w de la ghetto są koncerty

2011-08-12 (Piątek) - Grajewo - Miejski Dom Kultury

Start: 19.00 ENEJ

wszystko cacy, de la ghetto cool, na ENEJA oczywiście pójdę, tylko Empika w Grajewie brakuje :D

2011-08-10 (Środa) - Grajewo - Miejski Dom Kultury
Start: 19.00

Miejski dom kultury ? tzn. że to w środku w kinie będzie ? ; /

z przyczyn od nas niezależnych zespół ENEJ wystąpi w środę(10.08) a nie 12.08 w sali kina bilety po 30 zł przedsprzedaż od 18.07.2011 w MDK.

dlaczego taki Enej nie moze wystąpić na deskach HADESU??????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dlaczego takie dobre rzeczy chowa sie gdzies w malych pomieszczeniach i pod dachem!!!?????

od pory gdy burmistrzem jest Pan Kiełczewki zaczeło się coś w Grajewie dziac, zmieniło się sporo ale na pozytywne;)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.