wtorek, 28 maja 2024

Wiadomości

  • 13 komentarzy
  • 14774 wyświetleń

Miasto budzi się ze snu

  Hossa w budownictwie trwa w najlepsze. Obecna sytuacja sektora związana jest również z dobrą kondycją polskiej gospodarki, która została rozpędzona do niespotykanego od 1989 roku poziomu. Skłania to przedsiębiorców, samorządy i zwykłych obywateli do inwestowania.

  Lipcowy remont nawierzchni i chodnika w ulicy Koszarowej  firma „UNIDROG” Sp. z o.o.,  wykonała za 140.723,34 zł brutto,  budowa nawierzchni  na ul. Targowej kosztuje miasto 605 977,41 zł. Nowe bloki powstaną przy ul. Konstytucji 3 Maja ( obok ul Ekologicznej ) oraz przy ul. Wojska Polskiego ( przed Hadesem). Trawa budowa domu wielorodzinnego na os. Centrum ( obok KRUS).

Miasto Grajewo ogłasza kolejne przetargi miedzy innymi na:
„Opracowanie dokumentacji budowlanej na infrastrukturę techniczną i nawierzchnię w ul. Ekologicznej w Grajewie.”
„Opracowanie dokumentacji projektowej na infrastrukturę techniczną w Os. Jana Pawła II”
"Budowę sieci wodociągowej, kanalizacji deszczowej oraz nawierzchni jezdni z mieszanek mineralno-bitumicznych w ul. M.Konopnickiej i w ul. Łąkowej w Grajewie”.

  Pojawiła się szansa budowy obwodnicy jeszcze do końca 2012 roku. Tydzień temu rozpoczęły się konsultacje na temat wybory wariantu poprowadzenia obwodnicy Grajewa. Nad tym projektem czuwa osobiście poseł Kazimierz Gwiazdowski.  Budżet miasta otrzymał niespodziewany zastrzyk  gotówki w kwocie około 3 mln zł z tytułu podatków od dużych zakładów - kwota ta zostanie przeznaczona na dokończenie rozpoczętych inwestycji w zasobach miasta. Jest szansa powstania nowych chodników w centrum Grajewa.

W 2007 roku zwiększa się plan wydatków na zadania inwestycyjne:
- budowa nawierzchni ulic na os. Parkowe,
- budowa kanalizacji deszczowej i sanitarnej w ul. Wilczewo,
- o 100 000 zł zwiększona zostanie dotacja dla ZADM w Grajewie w celu sfinansowania remontów budynków komunalnych,

Po dokonanych zmianach budżet miasta na 2007 r. wygląda w następujący sposób:
- plan dochodów wynosi 46 883 895, 00 zł
- plan wydatków  wynosi 46 305 999,00 zł

W wieloletnim programie inwestycyjnym w latach 2007-2009 zapisano, że łączne koszty wydatków wyniosą prawie 33 mln zł.
Pieniądze te przeznaczone zostaną na budowę i remonty ulic, chodników, ścieżki rowerowej, parkingów itd.   W program znalazł się również zapis o wydatkowaniu kwoty ponad 1mln zł związanych z rozpoczęciem prac przy budowie basenu miejskiego.  Budowa systemu gospodarowania odpadami w mieście pochłonie w tych latach prawie 2 mln zł. Zagospodarowanie Parku Central pochłonie do końca 2009 roku 100 tys. zł. Na zakładanie zieleńców i placów ( w tym budowa urządzeń sportowych ) przeznaczono 150 tys. zł.
800 tys. zł przeznaczono na budowę nowej targowicy miejskiej. Program rewitalizacji centrum Grajewa i terenów powojskowych  kosztować będzie 230 tys. zł

e-Grajewo.pl


 

poniedziałek, 27 maja 2024

Komunikat UM w Grajewie

Komentarze (13)

a morze zrobio droge do TBS bo nie damy rady chodzic i jezdzic

drogi wysmienite zobaczcie co sie dzieje przy mleczarni z droga.

A gdzie jest osiedle Jana Pawła II?

może by tak zrobiono w końcu kanalizację na ul. Wojska Polskiego i położono nowe chodniki bo można nogi połamać jak się chodzi. A jeśli chodzi o kanalizację to wstyd, żeby w XXI główna ulica miasta nie była skanalizowana.

A co z basenem ????

moze e-grajewo byloby tak mile i zglosilo sprawe ulicy Leśnej?? stan
ten drogi z dnia na dzien sie pogarsza... rocznie na naprawde
samochodu wydaje sie srednio 2tysiace zlotych przejezdzajac przez ten krotki odcinek dwa razy dziennie w ciagu kilku miesiecy mozna
powybijac przeguby w samochodach... z gory dziekuje

a co z basenem? jest basen,ale w ełku.

a kiedy będą chodniki przy sklepie BOŻENNA obcasy zostają w smole-wstyd /i światła dzieci stoją i czekają a samochody jadą i jadą i nikt się nie zatrzyma

a co z drogą na Baczynskiego

a co z drogą do TBS, taki krótki odcinek i nic się niemyśli....równanie nic nie daje ....szkoda kasy

najgorszy chodnik na wojska polskiego jest od taniej odzieży koło banku PKO do skrętu koło LIDLA tu to można połamać obcasy a prowadzić wózek to katorga

MOŻE I DOBRZE ,ŻE BUDOWNICTWO W GRAJEWIE SIĘ ROZWIJA. PRZYSZLI LOKATORZY - ZASTANÓWCIE SIĘ GDZIE BĘDZIECIE MIESZKAĆ, WŚRÓD GOSPODARSTWA ROLNICZEGO,RYCZENIA KRÓW,ZAPACHÓW GNOJU,SZCZEKANIA PSÓW JUŻ OD PIĄTEJ RANO I CIĄGNIKA WERCZĄCEGO CODZIENNIE OD SAMEGO RANA .NIE PISZĘ JUŻ O MUCHACH I WIECZNEGO RANNEGO SZCZĘKANIA WIADRAMI. PREZESI SPÓŁDZIELNI JUŻ SIEDEM LAT TEMU OBIECALI,ŻE STARE RUDERY I CHLEWY ZOSTANĄ ZLIKWIDOWANE W CIĄGU 2 Lat. NIE DAJCIE SIE OSZUKAĆ , I BĄDŹCIE KONSEKWENTNI W STOSUNKU DO ZARZĄDU SPÓŁDZIELNI EGZEKWUJCIE SWOJE ŻĄDANIA.BĘDĄ WSZYSTKO OBIECAĆ ,ŻEBY SPRZEDAĆ SWÓJ TOWAR, ALE POTEM UMYWAJĄ RĘCE A MĘCZYĆ SIĘ MIESZKAĆ TRZEBA

a nie lepiej załozyc ludziom wode w mieszkaniach i zrobic odpływ zyjemy w XXI wieku a ludzie nadal ciągaja wodę wiadrami z pomp w parkach czyz to nie wstyd ???

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.