poniedziałek, 26 lutego 2024

Wiadomości

  • 13 komentarzy
  • 11125 wyświetleń

Metamorfoza Parku Wolności

Park Wolności przy ul. Strażackiej w Grajewie dla wielu mieszkańców jest miejscem odpoczynku na świeżym powietrzu, miejscem do spotkań ze znajomymi lub harców dla dzieci. Od pewnego czasu, wygląd zieleńca zmienia się – profesjonalny plac zabaw, nowe ławki i alejki, krzewy i kwiaty cieszące oczy od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

W celu zwiększenia atrakcyjności, estetyki oraz bezpieczeństwa w tym miejscu, grajewski magistrat poczynił kolejny krok – do 27 czerwca zainteresowane podmioty mogły składać swoje oferty na remont nawierzchni chodników. Do zadań wyłonionego wykonawcy należeć będzie m.in. rozebranie starej nawierzchni z płytek betonowych i wykonanie nowej z kostki brukowej, ustawienie obrzeży betonowych oraz wykonanie trawników. Już niebawem, komfort spacerowania zdecydowanie się poprawi.

Kilka lat temu w parku planowano umiejscowić fontannę w kształcie wilka wyjącego do księżyca. Dzisiaj urzędnicy popierają pomysł wykonania fontanny, lecz w innej formie niż wcześniej zaproponowana. Nie nastąpi to jednak w bieżącym roku, gdyż w budżecie miasta nie przeznaczono środków na ten cel. Koszt wykonania profesjonalnej fontanny to wydatek nawet 300 tys. zł. Być może taka inwestycja będzie uwzględniona w kolejnym roku budżetowym,  jednak zlokalizowanie wodotrysku ciągle stoi pod znakiem zapytania.

Czy pomysł zyska aprobatę mieszkańców? Zapewne upłynie wiele wody nim się o tym dowiemy.


e-Grajewo.pl

 

poniedziałek, 26 lutego 2024

Grajewo. "Gang Olsena" w akcji

Komentarze (13)

Za Kiełka było robione . A teraz : chciałbym , zobaczymy , przydało by się ,może zrobimy Itd , itd i oczywiście zniszczyć wszystkie pomysły poprzedniego Burmistrza . To wychodzi najlepiej .Ale czy z korzyścią dla Grajewian??? Oczywiście komentarz nie będzie dodany .

widać jak ten park jest oblegany przez mieszkańców miasta ,ktoś bardzo się uparł,żeby tylko tam inwestować, widocznie ktoś z zarządzających tym ,tam mieszka . Nie lepiej byłoby zainwestować kasę na park który usytuowany jest w centrum miasta ,dostępny dla wszystkich mieszkańców i tam zrobić fontannę i inne cuda ,przecież nikt z os. południe nie pójdzie na spacer do parku na strażackiej ,pomyślcie ,zanim podejmiecie decydujące kroki ,albo przypatrzcie się parkom w innych miastach,np. w Gołdapii,bardzo ładny park,a widziałam,że robiła go firma l

czy wiecie ze centrum zrobilo sie na os. poluniu? imprezy blyrzej ludzi ,,,a nie wlodarzy////

CY to ważne czyj pomysł? Ważne by był Realizowany.

w centrum miasta trzeba robić i modernizować a nie w prywatnych domach kolejny rok.Popieram Go sia.

Do Go sia: Nikt z Piasków też nie przyjdzie do parku na Wojska Polskiego!. I dlaczego tylko Południe jest brane pod uwagę, czy wszystko musi się dziać w obrębie Południa? Są jeszcze inne rejony Grajewa.

Do Joanny..ale Park central jest w środku miasta..czy takie ciezkie do zrozumienia..Na Południu pozatym najwiecej mieszka ludzików..tez trudne do zrozumienia..Obszar przyszłego parku central jest 5 razy wiekszy..są stawy do zagosspodarowania..i tu fontanna wskazana..tez ciezkie do zrozumienia...myslenie ma przyszłosc..podobno..tak mówią...

Na południu też są dzieci a park wygląda paskudnie zbyt dużo tych parków nie ma więc mogliby wziac się za wszystkie!!!

Do Joanna. Mi chodziło o ten park na jeziorku ,czy jak go tam zwiecie ,on jest pośrodku miasta ,taka sama droga z końca południa ,co i z domków :) Co tam nasze opinie i tak zrobią ,jak chcą ,nikt się nie liczy z opinią zwykłego mieszkańca :)

Przydałby się zjazd dla wózków w parku :(

duże pieniądze jak na fontanne,lepiej zrobić chodnik

wiele jeszcze do zrobienia jest, pomału może dojdzie do ładu, mrówki przy każdej ławce, oblegają je nie można posiedzieć, ponad to trawa to skoszona słabo bo zielsko rośnie przy krawędzi deptaków, może więcej obserwacji i kontroli na tym parku ze strony kierownictwa

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.