Wiadomości

Metal Fach Ambasadorem

Producent maszyn rolniczych z Sokółki - Metal Fach został zwycięzcą konkursu „Ambasador Biznesu – Podlasie 2004”. Laureatami kolejnych miejsc są Fargotex z Łomży oraz Gasstech z Suwałk. Nagrodę wojewody za największy udział eksportu w sprzedaży otrzymało białostockie Key Company, natomiast marszałek województwa wyróżnił firmę Konar ze Skindzierza za największy przyrost zatrudnienia. Uroczysta gala ogłoszenia wyników konkursu, organizowanego już po raz szósty przez Podlaską Fundację Rozwoju Regionalnego, odbyła się w Białymstoku.
Zwycięzca konkursu – sokólski Metal Fach, otrzymał statuetkę „Ambasadora Biznesu” oraz nagrodę pieniężną w wysokości 15 tys. zł. Właściciel firmy – Jacek Kucharewicz zapowiedział, iż nagrodę przekaże na cele charytatywne. Metal Fach jest producentem maszyn i urządzeń dla rolnictwa oraz kotłów centralnego ogrzewania. Firma istnieje od 1989 roku.
Laureatem konkursu został łomżyński Fargotex. Firma, z siedzibą w Łomży, jest liczącym się importerem tkanin meblowych. Oferuje najnowocześniejszy system dystrybucji i współpracy z firmami tapicerskimi na terenie całej Polski .
Drugim laureatem konkursu „Ambasador Biznesu – Podlasie 2004” jest suwalski Gasstech. Firma zajmuje się wytwarzaniem i regenerowaniem narzędzi do obróbki drewna i materiałów drewnopochodnych w postaci pił tarczowych ,trakowych i frezów.
W konkursie „Ambasador Biznesu” wyróżnienia przyznają również wojewoda oraz marszałek województwa podlaskiego. Wojewoda Marek Strzaliński wyróżnił białostocką spółkę Key Company za największą udział eksportu w sprzedaży. Marszałek Janusz Krzyżewski wręczył wyróżnienie firmie Konar ze Skindzierza za największy przyrost zatrudnienia.

Była to już szósta edycja prestiżowego konkursu „Ambasador Biznesu” skierowanego do małych i średnich firm z województwa podlaskiego. Z roku na rok cieszy się on coraz większą popularnością. Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiły się 54 firmy – o 10 więcej niż w roku poprzednim. 15 z nich zakwalifikowanych zostało do półfinału i walczyło o miano „Ambasadora Biznesu – Podlasie 2004”.
First Communications dla e-Grajewo.pl

Więcej informacji udziela dziennikarzom First Communications.
Tel: (085) 74 36 856 lub 602 10 30 35

piątek, 14 czerwca 2024

Gmina Grajewo rozbuduje wodociąg

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.