Wiadomości

  • 19 komentarzy
  • 18323 wyświetleń

Matura 2006 - wyniki

Nieco ponad 19 % maturzystów w powiecie grajewskim nie zdało pisemnej matury. Oznacza to, że przynajmniej jednego przedmiotu nie zdał prawie, co piąty absolwent szkół ponagimnazjalnych.

Bardzo dobrze wypadli maturzyści z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Grajewie, gdzie do egzaminu dojrzałości przystąpiło 208 absolwentów. Zdało go 203 uczniów (ok. 97,5 %). Tradycyjnie już najlepsze wyniki uzyskano z języka polskiego, matematyki, chemii oraz fizyki.

- Trudno nie być zadowolonym, matura przebiegła bez żadnych niemal zakłóceń, co świadczy o dojrzałości zdających. Prawie wszyscy nasi absolwenci zdali maturę, a pokaźna grupa osiągnęła wyniki w przedziale 90-100 proc. punktów – twierdzi Andrzej Jasiński, dyrektor szkoły.

Równie dobrze matura wypadła w LO dla uczniów w systemie zaocznym, aż 50% absolwentów, którzy do niej przystąpili - zdało ją, a pozostali mają do poprawienia tylko jeden lub dwa przedmioty.

W Zespole Szkół w Wojewodzinie maturę pisano w dwóch szkołach Liceum Profilowanym i w Technikum. W liceum zdało całą maturę - 83,2 % uczniów, natomiast w technikum - 89,7 %.

-  Z tego stanu rzeczy można być zadowolonym zważywszy, że osoby, którym się nie powiodło mają do zdania za rok najczęściej tylko jeden przedmiot. Część tych osób świadomie zrezygnowała ze zdawania jakiegoś przedmiotu, koncentrując się na przygotowaniu do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Uważam wynik matury 2006 w naszej szkole za zadawalający – powiedział Karol Choynowski, dyrektor ZS w Wojewodzinie.


WYNIKI MATUR w ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 w Grajewie
Zespół Szkół Nr 2 im. 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie znów jest w czołówce wyników egzaminów maturalnych dla Liceów Profilowanych i Techników i ma porównywalne wyniki z Liceami Ogólnokształcącymi w całej Polsce.

W roku szkolnym 2005/2006 z ZS nr 2 do egzaminów maturalnych ponownie przystępowali uczniowie TYLKO z Liceum Profilowanego i Technikum (razem 4 klasy). Wyniki przewyższają ogólnopolskie, w których zdawalność wyniosła ogólnie 79 % , 62 % dla Liceów Profilowanych, 65,9 % dla Techników oraz  wszystkich poszczególnych województw (w tym wysoko uplasowanego województwa podlaskiego ze zdawalnością 80 %).

Wyniki egzaminów maturalnych dla Technikum przy Zespole Szkół Nr 2 w Grajewie:
100 % uczniów zdało egzaminy ustne (j. polski, j. obcy)
100 % uczniów zdało pisemny egzamin z języka polskiego
100 % uczniów zdało pisemny egzamin z matematyki
91 % uczniów zdało pisemny egzamin z języka obcego
90 % uczniów zdało pisemny egzamin z geografii

Wyniki egzaminów maturalnych dla II Liceum Profilowanego przy Zespole Szkół Nr 2:
98 % uczniów zdało egzaminy ustne (j. polski, j. obcy)
98 % uczniów zdało pisemny egzamin z języka obcego
96,7 % uczniów zdało pisemny egzamin z przedmiotu wybranego
92 % uczniów zdało pisemny egzamin z języka polskiego

Marzena Joanna Sulkowska

W tym roku absolwenci LO w Szczuczynie uzyskali bardzo dobre wyniki z egzaminu maturalnego. Wszyscy ukończyli szkołę i wszyscy przystąpili do egzaminu maturalnego. Zarówno z egzaminu ustnego jak i egzaminu pisemnego wynik zdawalności to 96%.
Nejlepsze wyniki uzyskano z geografii (średnia: 81% poziom podstawowy i 77% poziom rozszerzony) oraz wiedzy o społeczeństwie (odpowiednio 84% i 68%).
W Technikum 50% absolwentów zdało egzamin maturalny. Zaskakujący i dziwny jest jednak fakt, że prawie połowa absolwentów techników w powiecie grajewskim przystępujących do egzaminu maturalnego to absolwenci naszego technikum ... (wynika to z zestawień opracowanych przez OKE w Łomży).
 
Dyrektor ZS Szczuczyn
Ryszard Klimczak

Redakcja e-Grajewo.pl wciąż czeka na wyniki matury z ZS w Niećkowie. Ze względu na urlopy dyrekcji wyniki mogą być podane w późniejszym terminie.


e-Grajewo.pl

Komentarze (19)

załamka. zdałam ale słabooo ! co za poltyka, dlaczego młodzi ludzie ZDOLNI i SUMIENNI , ktorym poprostu nie poszla matura maja zamknięte drzwi do dalszej nauki. tak bardzo chciałabym dostac sie an dzienne studia ! to wszystko jest zryte!

Te wyniki wszystkiego nie mówią. Proszę napisać jaki procent uczniów w Pani szkole zdał całą maturę, tak jak to zrobiły poprzednie szkoły. Dziękuję.

Sorry za błąd w nazwisku. Pani Sulkowska miało być.

Poprostu Pani Dyrektor Sulkowska umie promować swoją szkołę, a w tych czasach i w naszym regionie to ważne. Inni Dyrektorzy też powinni się tego nauczyć. Gratulacje dla LO chyba będą jeszcze z was ludzie. Po tych wynikach myślę, że w przyszłym roku będziecie mieli więcej uczniów chętnych do nauki u Was.

A gdzie są wyniki matur z Niećkowa i Szczuczyna?

Cieszę się, że postawiłem na LO i doradziłem swojemu dziecku, aby wybrał waszą szkołę.

kiepsko w tym roku maturka, oj kipsko drodzy absolwenci...

kiepszczaki nie absolwenci :P

ogólniak jak zwykle bezkonkurencyjny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dzięki!!!

hlip hlip: nie maja zamkniętej drogi...przecież zawsze mogą pójść do szkoły policealnej....

zastanawiam się, czy ci, którzy tutaj wypisują o kiepskich wynikach tegorocznej matury sami ją mają lub czy ich wyniki były aż tak rewelacyjne.
Zanim cokolwiek się na takim forum napisze, należy się kilkakrotnie zastanowić. Wypowiedź staje się prawdziwą, jeśli podpiszesz się imieniem i nazwiskiem!!!!!!!!

Moim zdaniem,matura była łatwa jak dla mnie chociaż ja sie zbytnio nie uczyłam na nią a zdałam ją siuper! Ci co nie zdali niech sie nie załamują! Takie jest zycie! Poprawicie! Trzymam kciuki! papusie

Na Niećkowo nie doczekacie się. Tam nie ma się czym chwalić.

Slyszalam ze Giertych wprowadza nowe zasady w maturze. Podobno ze wzgledu na to że duza liczba maturzystow nie zdala to ma byc amnestia dla tych ktorzy nie zdali tylko 1 przedmiotu a reszte maja powyzej 30%. Otrzymaja świadectwo we wrześniu. Czy to oznacza że osoby które nie zdały u nas tzn. te 19% będą miały szanse?

oj abyś sie nie mylił(a) z tym Niećkowem !!!

nieuki sie nie uczą,a jednak zdają tą mature.a co maja powiedziec ci co uczyli sie przez 3 lata ,tez zdali:P,giertych jest ale nie powinien byc...

hmm a co to za kolo sie pode mnie podszywa ?? wyluzuj stary :) hehhe

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.