poniedziałek, 4 grudnia 2023

Wiadomości

  • 14 komentarzy
  • 16207 wyświetleń

Matura 2006

Scharakteryzuj Makbeta - bohatera dramatu Szekspira lub opisz przyczyny konfliktu między Antkiem i Maciejem Borynami z "Chłopów" Reymonta - to tematy krótkich wypracowań, do wyboru, które musieli napisać tegoroczni maturzyści, zdający test z języka polskiego.

4 maja punktualnie o 10.00 w całej Polsce rozpoczęły się egzaminy dojrzałości. W Grajewie do matury przystąpiło 302 uczniów szkół średnich. Wielu z nich było zaskoczonych tegorocznymi pytaniami. - Byliśmy pewni, że nie będzie tematu z "Chłopów" Reymonta, bo był on na maturze próbnej - mówili wychodzący z LO przy ul. Mickiewicza maturzyści.

Egzamin można zdawać na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. Podstawowa część trwa 170 minut i obowiązuje wszystkich zdających, rozszerzoną piszą tylko chętni.

To dopiero początek tegorocznej matury. W kolejnych dniach abiturienci będą musieli jeszcze obowiązkowo zdawać dwa egzaminy pisemne - z wybranego języka obcego (nowożytnego) oraz wybranego przedmiotu (lub przedmiotów - maksymalnie trzech). Następnie pozostanie zaliczyć "tylko" egzaminy ustne.

Część pisemna oceniana jest przez egzaminatorów wpisanych do ewidencji prowadzonej przez okręgowe komisje egzaminacyjne, część ustną ocenia się w szkole.Drugi dzień matur
5 maja uczniowie pisali test z j. angielskiego. Oto opinie maturzystów z ZS Nr 2 w Grajewie 

- Tak jak wczoraj poszło mi całkiem nieźle z j. polskiego to dziś z j. angielskiego było gorzej. Bardzo   niewyraźnie było słychać tekst czytany przez lektorkę. Po zdaniu matury chciałbym iść na studium      reklamy, które ma powstać w naszej szkole - mówi Karol Fabrycki, uczeń IV a.

- Z j. polskiego pisałam pracę o Makbecie W. Szekspira. Dużym zaskoczeniem były temat z "Chłopów" W.   Reymonta, który wystąpił na maturze próbnej. Test z j. angielskiego nie był trudny. Napisała list na   150 słów. Nie wiem jeszcze gdzie pójdę na studia - mówi Diana Finfando, uczennica III b.

- Również pisałam pracę z Makbeta, mam nadzieję że udam mi się uzyskać minimum 30 proc. punktów.   Faktycznie tekst czytany na j. angielskim było słychać fatalnie. Ale ogólnie poszło mi dobrze. Na   razie   nie myślę o studiach, chće najpierw spokojnie zdać maturę - mówi   Katarzyna Sulima, uczennica   III b. 

 
e-Grajewo.pl

poniedziałek, 4 grudnia 2023

Kondolencje mł. bryg. Andrzejowi Beczko

niedziela, 3 grudnia 2023

Kondolencje p. Leszkowi Laszczkowskiemu

Komentarze (14)

O shit...... co to za miejsce ?? Ja tam nie chcę :( :(

powdzenia wam życze

no no powodzenia zyczonka dla znajomych hm... moze dla wszystkich maturzystow siemka ;)

ludzie polski pisemny byl latwy!!Najgorsze przed nami!!USTNY polski.boje sie:(Kto mnie przytuli:(

jak cos umiecie to napiszecie

Powodzenia wszystkim! Trzymajcie się "baby" i nie tylko

Polak 2 Matma 2 Anglik 4 What's up gangsta$$$$$$$ GP's Shit

Olej polak ustny,to nie jest punktowane!!!Tylko fizyka lojjjjjjjjjj

ustna tez powinna byc oceniana przez komisje co nas niezna, unas niekotre osoby dzwonily se do nauczycielki i dostawaly wszystkie pytania ktore im zada na ustnej a puzniej dostawaly po 18 albo 20 pkt na 20 mozliwych spoko szkoda ze polowy nawet niedostalem zebym wiedzial tez bym zadzwonil

znam takie osoby,które w VLO w białymstoku rok matur 2005 zdały na 20pkt ,same nie pisały pracy,ledwo ukończyły szkołę

niektórzy to dno,sciągają i zdają maturę

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.