niedziela, 16 stycznia 2022

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 11084 wyświetleń

Marszałek w Grajewie

 Powiat Grajewski był kolejnym, do którego wybrał się marszałek Jarosław Dworzański w ramach konsultacji RP0. - podają wrotapodlasia.pl

 W spotkaniu z samorządowcami marszałkowi towarzyszył członek Zarządu Województwa Jacek Piorunek. W roli gospodarza wystąpił Starosta Grajewski.
- Czas spotkań, które jako marszałek inicjuje w każdym powiecie, nie jest przypadkowy. Jesteśmy w trakcie realizacji Regionalnego Programu Operacyjnego, którego efekty na zawsze zmienią obraz województwa. Powiat grajewski ma duży potencjał turystyczny, jest jednocześnie jednym z najbardziej rozwiniętych przemysłowo powiatów w naszym województwie.

Tym szczególniej zachęcam do aplikowania o środki z RPO, ale także z programów centralnych, aby powiat nie przestawał w swoim rozwoju. Marszałek zachęcał do wykorzystywania środków z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

O alokacji środków na poszczególne priorytety oraz o zasadach ubiegania się o wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego opowiedział  Daniel Górski - doradca marszałka ds. funduszy unijnych. Poinformował również o możliwościach ubiegania się o środki z innych programów ogólnokrajowych oraz z pomocy, którą gwarantują Szwajcarski Instrument Finansowy oraz Norweski Mechanizm Finansowy i Mechanizm Finansowy EOG.

Najwięcej obaw wśród samorządowców budziła kwestia planowania finansowania projektów i zabezpieczenia na ten cel środków w budżecie. Nie wszystkie samorządy zdążyły z przygotowywaniem dokumentacji projektów.  


- Formuła pozyskiwania środków jest ściśle określona, wniosek musi spełniać wszystkie kryteria, musi być kompletny i złożony w terminie. W pierwszym etapie realizacji RPO uruchomione będą środki w wysokości 137 mln zł. Będzie też drugi etap - tam pula środków będzie mniejsza, ale jeżeli nie ma pewności, że wniosek jest kompletny zachęcam do aplikowania w drugiej turze.

Marszałek zapewnił, że Zarząd Województwa zrobi wszystko, aby środki w ramch programów RPO podzielone zostały sprawiedliwie. Mapa dofinansowanych inwestycji rozkaładać będzie się równomiernie na wszystkie powiaty. Będziemy starać się, aby środki trafiły w każdy zakątek regionu. Niezależnie od zamożności samorządu będziemy pomagać powiatom w zakresie wsparcia logistycznego, merytorycznego i instruktażu.

Marszałek zachęcał do spotkań z pracownikami Urzędu Marszałkowskiego z doraźnego zespołu do spraw wsparcia dla samorządów, których projekty zostały wykluczone z listy indykatywnej projektów kluczowych do Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

 

 Foto: zdjęcia z dyskusji  (więcej na wrotapodlasia.pl)

Komentarze (8)

"W spotkaniu z samorządowcami marszałkowi towarzyszył członek Zarządu Województwa Jacek Piorunek. W roli gospodarza wystąpił Starosta Grajewski Krzysztof Waszkiewicz. W spotkaniu uczestniczyli Wiceprzewodnicząca Powiatu - Alicja Rutkowska oraz wójtowie gmin powiatu. "

Nie wiedzialem ze Pan Waszkiewicz jest Starosta a Pani Rutkowska V-ce przewodniczaca Powiatu. :O

starosta grajewski to Jarosław Augustowski a nie Waszkiewicz

Ktoś, kto nie wie kim jest Pan Krzysztof Waszkiewicz, nie wie jaką funkcję pełni Pani Rutkowska oraz nie wie kto jest Starostą powiatu nie poinien zabierać się za pisanie tekstów. Wstyd !!!!!

Z tego co mi wiadomo, to Starostą Grajewskim jest p. J. Augustowski, a p.Krzysztof Waszkiewicz piastuje urząd Burmistrza Miasta.

Krzysztof Waszkiewicz - w końcu burmistrz czy starosta ??????????????????????/

oj pomyłka nastąpiła -czepiacie się :)

Tekst jest przekopiowany z Wrót Podlasia- identyczne błedy są i na innych portalach, gdzie sie znalazł.

kto i co by nie zrobił to w tym naszym grajewskim grjdołku to be i fe ,jak małe dzieci, co drugi wpis to idiotyzmy i bzdury, kochani pokażcie co sami potraficie , a potem krytykujcie
krytyka powinna być konstruktywna ,a nie chlapać błotem wszystkich wokół.
Pozdrawiam

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.