niedziela, 21 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 23 komentarzy
  • 15386 wyświetleń

Marsz dla Życia i Rodziny

Przed nami Dzień Świętości Życia. W tym roku po raz trzeci - 30 marca w niedzielę mieszkańcy Grajewa przeszli ulicami miasta, by zamanifestować prawdę o świętości życia ludzkiego i jego Bożym pochodzeniu.

Marsz wyruszył z parafii MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY po uroczystej Mszy św., która została odprawiona o godz. 17.00. Zachowując modlitewny charakter marszu wierni uadli się do parafii pw. św. o. Pio, gdzie podziękowali Panu Bogu za dar życia oraz zawierzyli Jemu nasze rodziny modląc się za dzieci i młodzież. Odprawione zostało również Nabożeństwo Duchowej Adopcji dziecka poczętego, gdzie była możliwość złożenia deklaracji i podjęcia dziewięciomiesięcznej modlitwy w intencji dziecka poczętego.  

Głośmy radość życia! – to hasło tegorocznego marszu.

Marsz dla Życia i Rodziny ma być naszym osobistym świadectwem wiary i konkretnym aktem obrony życia poczętego ale również tego, które zbliża się do swego kresu.

niedziela, 21 kwietnia 2024

ROD "Oaza" - OGŁOSZENIE

Komentarze (23)

Piekna inicjatywa modlitewna!!! Byłam w tamtym roku i z miłą chęcią wybiorę się i w tym roku.

Ja też się wybieram, trzeba bronić życia w tym trudnym świecie- pokażmy, że jesteśmy przeciwni aborcji!!!!

PANIE BURMISTRZU, gdzie świeckość urzędu.
A może rano codziennie msza w urzędzie

gotek ty na paradę równości

Ktoś idzie sie modlic o rodzine a taka babcia z wózeczkiem dzis idzie w marszu a jutro plotki rozsiewa , tak było w zeszłym roku .

Panie Burmistrzu, moim zdaniem zyskuje Pan wiele dobrego w oczach większości Grajewian obejmując patronat nad takimi dziełami. Dziękujemy i Gratulujemy !

Klara, zawężasz życie do aborcji, a to nie jest tak.

Zamiast tego bezproduktywnego marszu wzięlibyście grabki, miotły, łopaty i posprzątali trawniki wokół swoich blokowisk. Syf zupełny. Pełno plastyków, butelek, innych śmieci że aż wstyd. Ale to Wam nie przeszkadza a skrobanka to i owszem.

Co z życiem dzieci, które na dzień dzisiejszy są chore, a rodzice mają utrudniony dostęp do lekarzy specjalistów, do specjalistycznych badań, nie mają dostępu i szansy na leczenie nowymi preparatami itp. Rodzic często staje przed dylematem co sprzedać, gdzie się zadłużyć by dziecku kupić lek. Czy za tych jeszcze żyjących też będzie demonstracja, modlitwa, czy choćby postulat na transparencie.
Może by tak eminencja i burmistrz fizycznie wzięli udział w marszu zamiast patronatu, wydźwięk byłby raczej skuteczniejszy, echo głośniejsze i frekwencja zapewne większa.

Zawsze Pan burmistrz p. Adam Kiełczewski bierze udział w Marszu. Biskup w tym czasie uczestniczy w innym mieście. Jest to inicjatywa która jednocześnie odbywa się w Łomży, Ostrołęce, Wyszkowie, Zambrowie, Kadzidle, Kolnie, Ostrowi maz. NO I W NASZYM GRAJEWIE !!! Brońmy życia!!! Brońmy MATEK które w sejmie walczą dla swoich dzieci o większe zapomogi!!! Ludzie weźmy udział w tej imprezie !!!

Popieram całym sobą Świętość Każdej Jednej Rodziny i Świętość Każdego Jednego Życia oraz prawo do szacunku i godnego ludzkiego życia dla każdego jednego człowieka!Jak Bóg da a zdrowie dozwoli z żoną moją będę na tym Marszu,aby wesprzeć tą godną pochwały inicjatywę;szczególnie gdy ostatnio Panowie i Panie na wysokich stołkach zapominają o CZŁOWIEKU I JEGO ŻYCIU !!!Pozdrawiam i SZCZĘŚĆ BOŻE!!!

Popieram ten marsz . Tylko dlaczego pod patronatem burmistrza? Myślę że to już jest trochę przesada że każda akcja, każda impreza musi być pod patronatem burmistrza, a zwłaszcza, że jest to z inicjatywy kościoła i nie powinno być patronatu ze strony włodarza . Wszędzie pełno a korzyści dla miasta mało.
Nieformalna kampania wyborcza rozpoczęta.

OTWÓRZ OCZY-moim skromnym;może i błędnym pomyślunkiem to nie jest złe,że takowa"impreza"jest pod patronatem także i naszego Burmistrza!Bądź co bądź przedstawiciela naszej lokalnej władzy wybranej przecież przez nas w demokratycznych wyborach!Według mnie oznacza to,że także nasza władza lokalna chociaż troszeczkę jest zainteresowana rodzinami oraz ich życiem. Zdaje sobie sprawę,że te zainteresowanie powinno być o wiele większe i być naczelnym"motorem"działania tych oraz wszelkich naszych władz-łącznie z centralnymi!Dobro rodzin i każdego jednego człowieczka powinno być naczelnym standardem oraz wizytówka każdej społeczności oraz każdego jednego kraju a nie dobro tylko i wyłącznie "świętych krów","złotych cielców"oraz oligarchów!A jak w istocie jest to wszyscy wiemy!Lecz mam szczerą nadzieję,że będzie kiedyś lepiej-jak nie dla nas,to dla naszych dzieci!Ale tylko wtedy,gdy Polska pójdzie własną drogą!Drogą chrześcijańską!!!Drogą Biblijnej Ewangelii Zbawienia pod patronatem Chrystusa Pana,ku pożytkowi każdego jednego człowieka,Kościoła Pańskiego a nade wszystko ku chwale Boga Ojca,Amen!!!P/s A kampania wyborcza trwa zawsze-od wyborów do kolejnych wyborów!Aby tylko w sensie pozytywnych owoców dla ogólnego dobra wszystkich Obywateli RP!!!

wszystko ładnie pięknie ale dlaczego później dla tych dzieci nie ma miejsca w przedszkolu ??? co to za władze które nie potrafią zapewnić miejsca w przedszkolu dla dzieci dlaczego brakuje miejsc ee

Strasznie duża manifestacja, a dokad to towarzystwo doszło?

panie gotek moze pan codziennie rano uwielbiac diabła jak panu to odpomiada a mszę zostawi PAN w spokoju

Bardzo ładnie, fajny materiał - marsz popieram, widać, że ludzie idą z pokojowym nastawieniem i dla dobrej idei.
Super, jestem ZA!

do Lech Redyk ty to na każdy temat się wypowiadasz!!!! co by nie dodali na e-grajewo to ty komentujesz

Szanowna i mniej spostrzegawcza Grajewianko-bardzo i to bardzo wielce się mylisz gdyż nie ma mnie w każdym temacie na eGr ani też na innym naszym miejskim Portalu!Nie wierzysz to sprawdź!Na drugi raz jeśli o kimś takie duperelki piszesz oraz chcesz komuś dopiec to także najpierw sprawdź bo to co piszesz nie świadczy o tym o kim piszesz lecz tylko i wyłącznie o Tobie samej!Szacun!!!

Dobrze że władze naszego miasta uczestniczyły w MARSZU DLA ŻYCIA I RODZINY :)

Nie wiedzialem ze tryle ciemnogrodu w tym Grajewie.A wladza na kleczkach jak zwykle.I kto rzadzi Polska?Zmienic nazwe na klechostan.Oraz w koncu przestac sie czepiac ksiezy za ministrantow.

Szanowny Gościu-Czy Boga, Jego Biblię, wiarę, nadzieję, miłość, pokój, szacunek, dobro, godność, Kościół a także jego prawdziwych oraz wiernych pasterzy i owce oraz „ walkę” o ludzkie, godne życie dla każdej jednej rodziny oraz dla każdego jednego człowieka - od samego poczęcia aż do naturalnej śmierci ;w tym gorące modlitwy do Boga o pomoc w realizacji tego; zaliczasz także do ciemnogrodu???

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.