sobota, 28 maja 2022

Kultura i rozrywka

Marek Gałązka w Piecuchu


Serdecznie zapraszamy na kameralny koncert Marka Gałązki, jednego z najbardziej znanych bardów, który zaprezentuje nam utwory Edwarda Stachury.
 Impreza odbędzie się 10-go grudnia o godzinie 20-tej.  Wstęp - 20 zl.

 Koncert ten rozpoczyna cykliczne spotkania z poezja śpiewana.  Zapraszamy!

Korzystając z okazji, z radością pragniemy poinformować, iż Piecuch powiększył swój metraż, a wiec miejsca jest już zdecydowanie więcej:)

Piecuch Cafe
ul. Mickiewicza 6d/3
19-200 Grajewo
tel. 86 272 4000

MAREK GAŁĄZKA – muzyk, reżyser, autor tekstów, animator kultury – urodził się 17 lutego 1954 roku w Szczecinie. Dzieciństwo spędził w Warszawie. Liceum Ogólnokształcące ukończył w Grudziądzu w 1973 roku, gdzie już wówczas zajmował się amatorsko twórczością Edwarda Stachury. W 1978 roku na Uniwersytecie Wrocławskim uzyskał dyplom na kierunku pedagogika w zakresie pracy kulturalno-oświatowej. Po ukończeniu studiów przyjechał na Mazury, gdzie w Oleckim Ośrodku Kultury podjął pracę jako instruktor do spraw teatru. Założył teatr AGT i 24.03.1979 roku (równo cztery miesiące przed śmiercią Stachury) wraz z teatrem debiutował spektaklem „Wędrowanie” według poezji Edwarda Stachury. W spektaklu tym, którego jest scenarzystą i reżyserem, wykonał kilka piosenek Edwarda Stachury z własną muzyką.
W 1980 roku założył grupę balladową Po Drodze, z którą otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Sztuki na festiwalu „Śpiewajmy poezję” (Olsztyn 1981). Potem wraz z grupą
i teatrem brał udział w programach telewizyjnych, nagraniach radiowych, spektaklach teatrów zawodowych w Warszawie i Szczecinie.
W 1982 roku otrzymał nagrodę czasopisma "Krajobrazy" i wojewody suwalskiego „Za odwagę w myśleniu i działaniu" w dziedzinie kultury i sztuki, zaś w 1984 roku „Wawrzyn Radaru” (tygodnik społeczno-kulturalny) w dziedzinie animacji kultury za całokształt działalności i popularyzację twórczości Edwarda Stachury.
W latach 1984-86 przebywał w Trójmieście, gdzie prowadził Akademicki Ośrodek Teatralny na Uniwersytecie Gdańskim. W 1987 roku wrócił z Trójmiasta do Olecka. W tym czasie bardzo dużo koncertował. W maju 1989 roku brał aktywny udział w kampanii wyborczej „Solidarności" w regionie Pojezierze na rzecz przyszłych posłów i senatorów, m.in. B. Geremka i A. Wajdy. W latach 1989-91 pracował jako psychoterapeuta w Ośrodku Rehabilitacji Narkomanów w Rudziszkach koło Węgorzewa.
W lipcu 1991 roku ponownie wrócił do pracy w Domu Kultury w Olecku.
W 1993 roku reaktywował grupę „Po Drodze” i wziął udział w XX Spotkaniach „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie.

Wraz z grupą koncertował w całej Polsce oraz Hamburgu, Kownie, a samodzielnie w Budapeszcie, Sofii, Grenoble, Lyonie, także w Wielkiej Brytanii w Londynie, Kindenminster i Bristolu....

– więcej na www.galazka.pl    

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.