Wiadomości

  • 65 komentarzy
  • 7568 wyświetleń

Manifestacja w obronie swobód obywatelskich

W Białymstoku w sobotę 15 stycznia 2022 roku odbyła się manifestacja w obronie swobód obywatelskich oraz przeciw przymusowym szczepieniom i segregacji sanitarnej.

 

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, a także pisma do premiera i ministra sprawiedliwości, który jest jednocześnie prokuratorem generalnym - w taki sposób prezydent Białegostoku reaguje na to, co w minioną sobotę wydarzyło się w centrum miasta. 

W sobotę manifestanci trzymali m.in. transparent "Truskolaski sortuj śmieci, a nie ludzi". Publicznie poinformowali też o wydaniu przez oddolną inicjatywę - Podlaski Trybunał Sprawiedliwości - wyroku śmierci. Przyznali, że znają adres zamieszkania prezydenta miasta i osobiście ten wyrok wręczą. 

Zdaniem białostockich radnych to, co wydarzyło się podczas sobotniej (15.01) manifestacji przeciwników tzw. segregacji sanitarnej i przymusu szczepień jest niedopuszczalne i wymaga potępienia.

Sprawą zajmuje się już policja.

W zorganizowanej w sobotę w Białymstoku manifestacji uczestniczyło - według policyjnych danych  ok. 400 osób.  - podaje Polskie Radio Białystok

 

fot. Wojciech Wojtkielewicz / Protest antyszczepionkowców na Rynku Kościuszki w Białymstoku

 

Komentarze (65)

Pokrzyczą , pokrzyczą i tyle z tego , a i tak zrobią z nami co będą chcieli... Tego już nikt nie zatrzyma..

Strasznie was tam dużo ???? jakie wam są zabierane swobodny ?do niczego was nikt nie zmusza zamiast ludziom w głowach mącić to do szpitala pomagać przy kolegach którzy też się nie szczepili

Mało to przygłupów na tym świecie ale pozabiera ich niedługo covid 19

Panie Pankracy święta prawda chociaż jeden mądry człowiek

Niepierniczcie głupot. Coronavirusy są od zawsze. Teraz tylko kasa się liczy i przyczyną zgonu.

Dwa dni temu zmarł 50 latek , dobił go Covid był nie zaczczepiony , nie chciał żeby go podłączona do respuratora , pózniej zgodził się ale juz było . Nasze społeczeństwo jest słabo wyszczepione dla tego tak dużo umiera. Kiedy dojdzie do 40, 50 tys. dziennie śmiertelność w naszej populacji sięgnie 3, 4 tys dziennie. Ale co tam to tylko statystyka . Miłego dnia , również dla Państwa inaczej myślących.

Pankracy: No i właśnie sam od siebie otrzymałeś odpowiedź.
Grajewo: No chyba nawet nie zauważyłeś jak cię w namordnik ubrali. Nie uważasz, że to zabieranie swobód obywatelskich? Na horyzoncie kolejny przymus. Pójdźmy dalej tym tropem - na namordniku to się nie skończy. Dzięki takim spolegliwym jak ty, Pankiewiczom. Siedź tak sobie dalej i naśmiewaj się z tych co walczą o twoje prawa.

Powinni wszystkich zebrać i na oddział kowidowy zaprowadzić niech pracują w ramach wolontariatu a przy okazji może rozjaśni się im w tych ciemnych i tępych główkach

Wirus antyszczepionkowy hula aż miło. Niedługo nie będzie co zbierać...

Widzą wpisy ludzi mentalności "grajewo" albo "pankracy", przyznaje rację InspektorGadzet. Tego już nic nie zatrzyma. Ludzkość upadła.

Prawo do swobodnego oddychania jest prawem naturalnym i nikt nie ma prawa nikt tego zabronić

Mówienie prawdy w czasach zakłamania jest najwyższą odwagą, czytajcie Orwella póki jeszcze możecie,coronaidioten już nic nie pomoże,wolni ludzie jeszcze są, szacunek. za protest

Tak walczą o wolność, prawa człowieka, o równość a jak Krzyś chciał przemówić to zabronili mu nazywając go idiotą i że nie ma maski, coś nie tak z nimi

Widzę, że zamordystom z sekcji komentarzy pasuje co się dzieje aktualnie :) Pozwalaliście krok po kroku odbierać nam wolność w imie "śmiertelnej choroby" i pandemii to nawet nie widzicie do czego się posunęli rządzący. Zostało zastosowane okno Overtona.

Widac Znachorow nam nie brakuje,

Wolny kraj,wolny wybór,,chcesz to się szczep nie to nie..ja jestem po 3 dawkach i żyje a podobno ludzie po szczepieniu umierają..

Słuchając tego co mówią ci ludzie mam wrażenie że mieszkam w innym państwie. Nie wiem skąd oni biorą te swoje historie i teorie spiskowe, ale też mam dzieci w szkole i takie rzeczy nigdy nie miały miejsca. Krzyczą precz z cenzura wolność słowa a jak potraktowali tego starszego mężczyznę. Tragedia

Powinniśmy wszyscy manifestować przeciwko Polskiemu wałowi zamiast upraszczać system podatkowy rząd tylko go komplikuje.

Nie będę wypowiadał się czy zaszczepić się czy nie bo to jest każdego indywidualna decyzja natomiast nie wolno zmuszać. Po drugie trzeba mówić prawdę obecnie najwięcej zachorowań jest w krajach gdzie duży procent społeczeństwa jest zaszczepiony, fakt ofiar śmiertelnych jest dużo mniej niż w Polsce.

Najnowsze dane MZ: Tylko 2,75 proc. w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych koronawirusem SARS-cov 2

Było tyle szczepień: gruźlica, ospa, odra i wiele innych. Nie przypominam sobie nic o mądrych inaczej. Każdy szedł, bo wiedział, że to jedyna nadzieja na przeżycie lub życie w zdrowiu.

Coś was tam cieniutko.....
Pochorowali się?

A ja bardzo ciężko przechorowałem covida, nie szczepię się jednak. Za bardzo namolne jest to wszystko, nagrody za szprycę, kasa rządzi,na pewno nie zależy tym na górze na moim zdrowiu. Coś jest nie halo, ludzie na całym świecie media trąbią jednogłośnie, wiem, bo mam kontakty. Bieda w kraju, a milionowe nagrody za za zaszczepienie dla gmin i powiatów, któż to finansuje?

sdf: a gdyby napisali 0 % to też byś to przyjął z radością? Pamiętaj, że statystykami łatwo manipulować, przedstawiać tak jak jest to akurat wygodne. Napisali ci, z czego dokładnie wzięli te 2,75 procent? Jestem pewien, że nie napisali.. Zapamiętaj sobie jeszcze jedno - żaden rząd nie jest po stronie obywatela. Jeśli wydaje ci się, że majaczę, to porównaj tylko te dwie rzeczy - ile ci rząd daje a ile zabiera. Nad resztą zastanów się sam, bo przecież to nie wszystko.

Czy was ktos zmusza do szczepien przeciw covid?

Niby sniegu nie ma ale bałwanów nie brakuje . Szczepmy się żeby nie było gorzej

I Grajewiankę mamy inaczej myślącą, no wstyd wielki.

Wszyscy, którzy są przeciwko przymusowym szczepieniom, proszę o jednoczenie się i wspieranie świadomych ludzi.
Nie ważne czy zaszczepiliście się czy nie. Każdy z nas ma prawo decydować o swoim zdrowiu. Każdy z nas ma prawo postępować zgodnie z sumieniem. Z pana Krzysztofa zazwyczaj szydzą i wyśmiewają. Podczas protestów, które organizowałam, zawsze przemawiał i zawsze robiono z niego pośmiewisko. To chory człowiek i do takich sytuacji nie powinno dochodzić. Popatrzcie jaki to "zdrowy preparat", że nierząd posuwa się do przymuszeń wyszczepienia wszystkich osób a zarazem jest przeciwny przymusowym szczepieniom posłów i senatorów. Życzę wszystkim zdrowia i logicznego myślenia. Mam nadzieję, że każdy kto przyczynia się do stosowania segregacji sanitarnej ludzi, odpowie kiedyś za to.
Możecie mnie hejtować i wyśmiewać. Mnie to już nie rusza. Slawa

W pełni popieram Marzannę Gontarską, dokładnie rządzący głosowali przeciwko przymusowi szczepienień posłów. Mówię wam, że coś tu jest nie tak, mają nas za idiotów i naiwniaków, przestańcie oglądać telewizornię...

Nikt nikogo nie zmusza do szczepien. Nikt nikogo nie zmusza do umierania w samotności...A takie umieranie na oddziale covidowym jest codziennością. Nikt nikogo nie zmusza do patrzenia w oczy umierającej kobiety proszącej o ratunek bo sie dusi ....I nic nie jestes w stanie jej pomóc. Ogarnia ciebie bezsilność...ona umiera nawet nie żegnając się z najbliższymi. Nie usłyszała od męża ze ja bardzo kocha....bezsilność. schodzisz z swego dyżuru i zdjemujesz kombinezon i zauważasz że masz siwe włosy...A przecież Nikt nikogo nie zmusza do niczego..macie wolna wole....tylko dlaczego covid zabiera ludzi i to coraz młodszych i zdrowych. Co ma powiedziec matka córeczce ze właśnie na Ojomie zmarł jej ukochany tata....? Ile jeszcze takich dramatów będzie? Jak widzę owa Panią kolorowa na manifestacji to aż prosi się aby zagarniać ją na oddzial covidowy i postawić obok człowieka który umiera bo uwierzył kiedyś w tak durne słowa o szczepionce ze wszczepia mu czipa... o zabraniu wolności i swobody....niech teraz ta Kolorowa Pani trzyma go za rękę i opowie jego rodzinie jaki to był dzielny gdy umierał zdala od ciepłego dotyku ręki żony i ze nie poprowadzi juz swej córki do ślubu.... no zapraszam. Ubiorę nawet osobiście w kombinezon.

No dobrze mówisz, że pis zły a niedługo zagłosujesz na po i też będziesz narzekał.

Glupota ludzka nie zna granic.

możecie się nie szczepić ale nie szukajcie później pomocy w szpitalu, leczcie się na własną rękę cytryną i czosnkiem aż wam łby poróżowieją :)

Brawo za odwagę i upór Pani Marzeno! Dzięki takim osobom jak Pani jest nadzieja, że nie damy się reżimowi sanitarnemu. Pozdrawiam

Wolność szczepień jak najbardziej TAK. Każdy odpowiada za siebie przecież. Wolna odpowiedzialna za siebie jednostka może się nie szczepić. Mi pasuje. To niech te wolność kochające i odpowiedzialne, niezaszczepione jednostki SAME ponoszą koszty leczenia Covidka i nie pobierają kasy za zwolnienia lekarskie! Swoją wolność finansujcie sami, a nie za pieniądze ludzi, którymi gardzicie czyli większości zaszczepionych Polaków

Szanowna Pani Marzanna, dla mnie Pani nie jest grajewianką ponieważ Kopijki to nawet nie jest dzielnica Grajewa. Ale nie o tym mowa, chce Pani równości nie sortowania OK proszę bardzo, zapraszam to pierwszego lepszego szpitala Covid-owego aby zajęła Pani miejsce Pani salowej. Nie chodzi mi o to żeby Panią poniżyć nic w tym stylu, tylko mam dużo rodziny co pracuje w szpitalu i wie Pani co, właśnie Oni są posortowani. Ponieważ pracują nawet do 300 godzin miesięcznie. A Pani radzę zająć się czymś co przysłuży społeczeństwu a nie - nie chcę używać słów, które są pospolicie uznane za nie cenzuralne - bicia piany
Z poważaniem. Kłania się

Osobiście nie zaszczepilem się, była to moja decyzja, ale czy dobra sam nie wiem. Może będę żałował ale nikogo winić za to nie mogę bo sam tak postanowiłem. Ale mam pytanie czy ta Pani z różowymi włosami ma jakieś studia medyczne? Czy w ogóle jakiekolwiek wykształcenie? Kim ta Pani jest że bierze odpowiedzialność za życie innych ludzi? Czy to może chęć zaistnienia kosztem innych?

Ludzie zaszczepieni, kórzy troszczą się o bezpieczeństwo swoje i innych nie będą strajkować, covid jest faktem i nie powinien podlegać dyskusj, epidemia będzie się przeciągała przez takich ludzi którzy niby walczą o wolność a gdzie wolność i bezpieczeństwo ludzi którzy stosują się do rygorów sanitarnych? Czy to jest wolność ? Czy macie prawo przeciągać pandemię i pozwalać mutować wirusowi? To tak jak z jazdą samochodem wolno jechać szybko ale za przewinienie się płaci, tu chcecie zarażać innych a jak zachorujecie to oczekujecie pomocy, przez takich ludzi wielu umrze z powodu przenoszenia wirusa i barku dostępności do lekarza, jestem za wolnością ale muszą być tego konsekwencje, zarażasz, zachorujesz musisz za to zapłacić w ten czy inny sposób. NIE WYNALEZIONO NIC LEPSZEGO NIŻ SZCZEPIONKI i na razie tylko tak możemy walczyć z pandemią. Czy są 100% skuteczne i bezpieczne NIE, żaden lek nie daje takiej gwarancji a jednak bierzecie tyle leków.

Pielęgniarka, będąc na oddziale zakaźnym nie zauważyłem żebyście się jakoś dobitnie przejmowali naszym losem. Nawet podanie głupiej paczki stanowi wam problem. Zabrać dodatki covidowe medykom i szpitalom i zobaczycie jak szybko "PANDEMIA" się skończy. Jak ktoś nie był pacjentem grajewskiego szpitala to może uwierzyć w te twoje tragi bajki o siwych włosach.

Oczywiście propagandowy nagłówek "protest antyszczepionkowców"... Wolność wyboru, a nie nakaz szczepień! Taka subtelna różnica...

Jak ktoś nie pracuje a z tego co Pani sama mówi na swoich filmikach i jest na utrzymaniu rodziców to ma czas na protesty i inne tego typu rzeczy, a najlepsze jest to że krzyczy że wszyscy są opłacani z jej podatków, sami segregujecie ludzi tak jak Krzysztofa Kononowicza nazywając go idiotą, może i jest ale miał prawo do wypowiedzi i wolności słowa wszak o to walczycie

Pani Marzanno dziękuję za walkę i za wielkie serce. Wszyscy świadomi tego co się dzieje dawno już wiemy, że nie wszystkich da się uratować i obudzić z tego zaspanego koszmaru. Odejdą w niewoli. My za to nie poddamy się nigdy a "systemowy hejt" spływa u nas do ścieku.
Niech się szczepią ile wlezie a potem dalej boją się ludzi i śmierci .My za to bez szczepień będziemy żyli normalnie i nikt nam nigdy tego nie zabroni ! A co do leczenia się ,to proszę Państwa póki co składki zdrowotne pobierają i zaszczepionym i niezaszczepiony a skoro za coś pobierają to każdy ma prawo do jednakowej usługi i tyle w temacie . A umrze każdy prędzej czy później - i ten zaszczepiony i niezaszczepiony ???? Z pozdrowieniami dla wszystkich - niezaszczepiony, zdrowy, szczęśliwy i wolny ????

Idiotów nie można uleczyć nawet szczepionką... Druga sprawa, że przyjąć jej nie chcą.

Grożenie śmiercią tym , co mają inne zdanie, no to faktycznie "tolerancja" po polsku. Bóg i honor na ustach , a w sercach nienawiść.

Dlaczego usuneliscie mój poprzedni komentarz ?
Brak słów na tą wszechobecną cenzurę

Najważniejsze że sylwester z Kurskim udany ;) maska jest tak potrzebna jak kur..e majtki ;) i nie zapomnijcie przy wyborach zaglosowac na jedyna słuszna partie :D jesli wogole bedziecie miec jeszcze prawo głosu :)

Pani Marzanna , segregacja jest juz w momencie kiedy dziecko przychodzi na swiat !! Czemu Pani jak i ten przybysz z Goniadza narzucacie kazdemu swoje zdanie ? Dlaczego nie szanujecie opini innych ? Protestujcie ile chcecie ale nie mieszajcie do tego Grajewa ani Goniadza!! Bo wiekszosc mieszkancow ma Was dosyc i wstyd ze robicie taka antyreklame dla naszego rejonu

Do Pani Marzanny...proszę napisać jakie ma pani wykształcenie i gdzie Pani pracuje? Bo po Pani " madrych" wypowiedziach wnioskuję, że skończyła Pani medycynę, prawo, politologię, pedagogikę. Zbyt dużego poparcia nie było manifestacji. Uważam, że mądrzy i inteligentni ludzie wierzą w covida I szczepią się
A bynajmniej nie krytykują innych i szanują tych którzy się szczepili

Najgorsze jest to, że na głupotę nie ma lekarstwa

Pani kolorowa zaparkowała w jakiejś alternatywnej rzeczywistości (w której istnieje kara śmierci) i myśli, że jest fajna. Cóż, im bardziej pusta skarbonka, tym głośniej brzęczy...

Grajewo wstydzi się za tą Panią

stefanek, majaczysz piszac same ogolniki i przyklejasz etyketki innym!

Myślicie, że jak się 100% ludzi zaszczepi 3 dawkami to wrócimy do "normalności"? To że, rząd ciągle nas okłamuje w tej sprawie to jest fakt. Wirus jest tylko narzędziem.

Ludzie nie porównujcie szczepionek z przeszłości robionych tradycyjną metodą z szczepionkami na covid które są nową technologią a wy jesteście królikami. Czy ktoś badał ile dawek można przyjąć i jakie są tego skutki? Wszyscy wierza na słowo ministra ekonomisty że można 3-4 dawki wziąć bez zadnego skutku? Badania robią na bieżąco. Każdy wie jak ludzie i na co umierają i jak wygląda wypisywanie statystyki. Plandemia się kończy czytać info z zagranicy.

Jakimż trzeba być idiotą by wydawać wyroki śmierci na innych ludzi. Idiota to zdecydowanie zbyt łagodne określenie. Ci mordercy mają czelność swobodnie spacerować po ulicach miast i jeszcze wymądrzać się publicznie. To już zakrawa na surrealizm.

Corleona to malo powiedziane , ci dwoje ciagle powtarzaja ze wszyscy zyja za ich pieniadze ! Ktos powinien dobrze nimi zajac sie bo dzialaja na szkode naszego rejonu . Grajewo, Goniadz ,Monki, Szczuczyn do jakiego miasta jeszcze sie doczepia!!???

Dzień dobry. Uważam, że lekkim wstydem jest tytułowanie artykułu słowami o obronie swobód obywatelskich. Jest to owszem manifestacja, nawet manifestacja sprzeciwu wobec restrykcji covidowych, ale z obywatelską postawą to tu nic nie ma wspólnego. Obywatel który ma problem z zaszczepieniem, bądź założeniem maski to karykatura obywtela.

A czy zaszczepienie nie roznoszą wirusa, nie chorują.

Następny specjalista który wykształcenie medyczne zdobył oglądając filmy w internecie.

proponuje ta, oddychajcie nikt wam ni ebroni i sie nie szczepcie. Jak zachorujecie umierajcie - nikt wam nie broni. Spoczywajcie w pokoju.

Nie trzeba być specjalistą żeby widzieć, że coś jest nie tak. Niektórym chyba marzy się taki zamordyzm jak w Australii. Mamy olbrzymią cenzurę, wszystkie media jak i rządy nastawione są tylko w jednym kierunku - szczepienia uratują świat. Brak jest jakiejkolwiek debaty w sprawie zasadności i bezpieczeństwa szczepień. Do głównych mediów specjalistów, którzy mówią inaczej w ogóle się nie dopuszcza. Społeczeństwo jest "zabetonowane" i mimo przedstawienia wielu faktów na temat manipulacji dotyczących statystyk zakażeń, zgonów covidowych oraz bezpieczeństwa szczepień, ludzie nie chcą/nie potrafią przyjąć do swojej świadomości, że po prostu zostali oszukani.

Nie rozumiem atencji jaką obdarza się tą panią. Niech sobie staje na rogach ulic jeżeli nie ma ciekawszych zajęć. Ludzie którzy są społecznie rozwinięci nie doszukują się tematu ograniczania wolności tylko biorą odpowiedzialność za życie innych i swoją odpowiednią postawą obywatelską. Pani ma prawie 50 lat A zachowuje się jak mała dziecko, któremu zabrano łopatkę w piaskownicy.

Drodzy zwolennicy krzyczcie dalej, że szczepienia przywrócą normalność , szczepcie się a mi jest Was i waszych dzieci najwzwyczajniej żal. To jaki tworzycie zamordyzm poprzez swoje poglądy łamie serce i ciężko to zrozumieć. Mówicie, że nikt nikogo nie zmusza do szczepień. Pewnie tak samo bez emocji powiecie dla swojego dorosłego dziecka kiedy nie będzie chciało się zaszczepić i nie zostanie gdzieś wpuszczone. Kiedy zostanie potraktowane jak obywatel drugiej kategorii niczym roznoszący bezobjawowy syfilis . No właśnie można chodzić z jakimś syfilisem, roznosić AIDS, cholerę, rzeżączkę i nikt nie zapyta nigdy o szczepienie przeciwko innym chorobom choć lista chorób zakaźnych jest bardzo długa, ale nie można z bezobjawową chorobą na którą nie masz jakiegoś paszportu. To jest straszne, że są ludzie , którzy nie widzą w tym braku logiki. Wyzywacie ludzi, którzy mają obawy, zadają pytania, pytają o skład, analizują, boją się, mówią o nielogiczności tego, że choroba niszczy gospodarkę, biznesy , odbiera ludziom podstawowe prawa. Kto Wam wyłączył wzrok, logikę, myślenie?
Ludzie co się z nami dzieje ? Starszy Pan płacze na filmiku, że brał udział w wojnie kiedyś a dziś serce mu pęka jak widzi bierność i upadek kraju. Zastanówmy się jaki świat budujemy naszym dzieciom. Bez twarzy, bez uczuć, bez relacji za to z wrogością, dystansem, udawaną zdalną nauką, z kodami które pozwolą gdzieś wejść o ile są zaktualizowane kolejnym boosterem ? Naprawdę chcecie takiego świata dla swoich dzieci ? Pogodzie się z tym, że są ludzie, którzy tego nie chcą i choćby mieli zginąć albo wysłuchiwać durny hejt będą walczyć o prawdziwy normalny świat dla swoich dzieci. I choć wylewacie morze pomyj ta walka toczy się też o wasze dzieci. Opamiętajmy się i otwórzmy oczy nad tą przepaścią

Dla mnie to jest straszne co Ty wypisujesz Anty, to Ty dla mnie jesteś bezrefleksyjna/-y, nie potrafiąca wyciągać poprawnie wniosków, to przez Ciebie te wszystkie ograniczenia, bo Tobie się wydaję że covid jest tylko bezobjawowy. Póki co więcej osób umiera od covida, mało tego, nie znam nikogo kto umarł od szczepionki za to wiele osób z mojego otoczenia mogłoby żyć gdyby nie covid. I ostatecznie bardziej ufam lekarzom, rozmawaiłam z wieloma, gdyż mam różne problemy zdrowotne i praktycznie wszyscy mówią że warto się zaszczepić. Na pewno nie ufam "Oświeconym" z neta, którzy po obejrzeniu filmików z kosmosu wiedzą wszystko o covidzie ;)))) nie chcesz to się nie szczep ale przestań robić swoje durne manifestacje, bo nie masz ku temu żadnych kompetencji, a jeszcze ktoś gotowy tobie uwierzyć.

Jeśli ktoś nie jest sobie w stanie sam pomoc, bo tak bardzo czuje się ograniczany tym że jest sytuacja pandemiczna i są ograniczenia to jeszcze można szukać pomocy u specjalistów.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.