czwartek, 27 stycznia 2022

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 12478 wyświetleń

Manewry w PFLEIDERER

3 lipca br. w PFLEIDERER MDF w Grajewie miały miejsce roczne ćwiczenia dowódczo - sztabowe z zakresu doskonalenia technik i sposobu postępowania na wypadek powstania pożaru oraz awarii chemicznej.

W działaniach koordynowanych przez przedstawiciela Pfleiderer MDF Dariusza Borysa oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej Arkadiusza Lichotę uczestniczyli: Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza w Grajewie, Zakładowa Służba Ratownicza „Purzeczko”, jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Białaszewa, Ciemnoszyj, Szczuczyna, Grajewa, Komenda Powiatowa Policji, Pogotowie Ratunkowe, Przedstawiciele Powiatowego i Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Koncepcja zakładała dwa etapy, pierwszy, podczas którego pracę doskonalił Zespół Zarządzania Kryzysowego oraz drugi – epizod praktyczny. W założeniach do ćwiczeń nastąpił wybuch na cyklonach suszarni, w wyniku którego ranny zostaje mechanik, pracujący na ostatniej kondygnacji (wysokość ok. 50 m). W tym samym czasie rozszczelnia się jeden ze zbiorników z gazem, następuje zatrucie i utrata przytomności jednego z pracowników. Jednocześnie wybucha pożar w tunelu przeciwpożarowym i zapalają się płyty. Z powodzeniem zostali ewakuowani poszkodowani, udzielono im pierwszej pomocy i odtransportowano do szpitala. Został również ugaszony pożar i zlikwidowano zagrożenie w okolicach linii produkcyjnej. Ćwiczenia przebiegały w sposób zorganizowany i sprawny, dokonano podsumowania i bardzo dobrze oceniono.

Galeria zdjęć

Ważnym elementem szkolenia było zapoznanie się ze specyfiką zakładu, w tym oceną zaopatrzenia wodnego, dróg dojazdowych oraz innych elementów mających wpływ na skuteczne i efektywne prowadzenie działań ratowniczo - gaśniczych. Doskonalono m.in. współdziałania w ramach ratownictwa chemicznego, medycznego oraz taktyki gaszenia pożarów, sprawdzano oraz weryfikowano Instrukcję Bezpieczeństwa Pożarowego dla obiektu.

e-Grajewo.pl

środa, 26 stycznia 2022

Młodzi kadeci na szkoleniu w górach

Komentarze (1)

BRAWO SZCZUCZYN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.