Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 12654 wyświetleń

Mamy ładny Szpital !

Grajewo

          Zakończyły się prace rozpoczęte w sierpniu 2006 r. związane z termomodemizacją Szpitala Ogólnego w Grajewie. W ramach inwestycji wykonano remont pokrycia dachowego wraz z ociepleniem, ocieplono ściany zewnętrzne budynku, wymieniono okna oraz instalację centralnego ogrzewania. Ogólna wartość przedsięwzięcia to 4 283 033,92 zł. Na finansowanie tego zadania Powiat przekazał z budżetu środki własne -77 000,00 zł, pozyskał dotację celową z NFOŚiGW w Warszawie w kwocie l 450 000,00 zł, otrzymał pomoc finansową z budżetu Miasta Grajewo - 537 600,00 zł, a także zaciągnął pożyczkę w WFOŚiGW w Białymstoku w kwocie - 2 018 940,00 zł. Szpital ze środków własnych dołożył na ten cel kwotę w wysokości 199 493,92 zł.
          Korzyści wynikające z przeprowadzenia termomodemizacji to przede wszystkim oszczędność energii cieplnej. Poprzez zmniejszenie strat ciepła oraz kosztów ogrzewania Szpital zaoszczędzi rocznie ok. 200 tys. zł. Uzyskane oszczędności przyczynią się do poprawy trudnej sytuacji finansowej Szpitala. Korzyści wynikające z przeprowadzonej inwestycji to też poprawa warunków użytkowania pomieszczeń w budynku, poprawa estetyki oraz komfortu pracy personelu i osób korzystających z usług Szpitala. Duże znaczenie ma również wpływ na ochronę środowiska. Procesy produkowania energii cieplnej są jednym z głównych źródeł zanieczyszczeń atmosfery. Mniejsze zużycie energii cieplnej przez Szpital, w wyniku przeprowadzonej termomodemizacji to mniejsze szkodliwe oddziaływanie na środowisko naturalne.

          W dniu 11 października 2007 odbył się uroczysty odbiór Inwestycji pn. Termomodernizacja budynku Szpitala Ogólnego w Grajewie. W spotkaniu uczestniczyły osoby, które przyczyniły się do rozpoczęcia i przeprowadzania przedsięwzięcia niezwykle ważnego dla Powiatu Grajewskiego.

Galeria zdjęć

Opis inwestycji ( doc)

e-Grajewo.pl 

wtorek, 6 czerwca 2023

TEAM 4 - dwa kółka i kolejka

poniedziałek, 5 czerwca 2023

Kondolencje p. Wiolecie Zielińskiej

Komentarze (8)

I to można wykorzystać w kampanii wyborczej; z pobieżnej kalkulacji wynika, że do pełnego kosztu brakuje ponad 530 000zł do zapłacenia:odejmując dotację celową mamy ok 2 300 000 wydane ze srpdków własnych i pożyczek, czyli potrzeba ponad 11 lat żeby "oszczędnością roczną " zniwelować poniesione koszty, a gdzie odsetki od pożyczek...plus w/w 530 000
Czyli nie taki "złoty interes"; a może się mylę?

zeby jeszcze lekarze tak ladnie leczyli...

zeby bardzije sexowne pielegniarki byly i w miniowkach chodzily heheh ;)

zeby on w środku tak ladnie wygladal jak na zewnarz

na tym zdjęciu wejścia do szpitala to nawet podjazdu dla wózków nie ma

a wlasnie niektorzy leczą!!!

właśnie szkoda tylko ze nie którzy i jest ich bardzo mało, którym zależy na pacjencie:((:((

Glupota, nie maja co z pieniedzmi robic.

Oh, bylbym zapomnial, przeciez oni w ogole nie maja pieniedzy. Od lat szpital tonie w dlugach i nie jest to zadna tajemnica.

Dziura budzetowa caly czas sie powieksza. Niedlugo straca zdolnosc kredytowa i skonczy sie tak, ze bedziemy musieli do szpitala przynosic wlasne jedzenie i konstruowac strzykawki w warunkach domowych.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.