sobota, 25 czerwca 2022

Wiadomości

Mamy już 3 "Centra BRD"

Codziennie w naszym kraju dochodzi do wielu wypadków drogowych. Często ich przyczyną jest po prostu brak odpowiedzialności kierowców. 

Dlatego tak ważne są Centra Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego powstające w całym kraju. Edukują one nie tylko przyszłych kierowców już od najmłodszych lat. Główne kierunki programowe takiego Centrum BRD to: - działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym wszystkich jego uczestników; - ratownictwo i pierwsza pomoc - edukacja i wyposażanie w sprzęt. Działalność Centrum prowadzona jest w porozumieniu i współpracy z władzami samorządowymi i rządowymi, policją oraz wszystkimi instytucjami i organizacjami statutowo odpowiedzialnymi za w/w obszary tematyczne.

- "Takie centra są potrzebne, powstawanie ich to szczytny cel. Dzięki takim przedsięwzięciom kształtuje się zachowanie użytkowników dróg. Młodzi ludzie szkolą się teoretycznie i praktycznie" -  informuje naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego KPP w Grajewie B. Hirniak.

W powiecie grajewskim istnieją trzy Centra  BRD - w Radziłowie, Rajgrodzie oraz  niedawno otwarte w Wąsoszu. W każdym Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego znajdują się pracownie wychowania komunikacyjnego wyposażone w plansze oraz sprzęt multimedialny, uczniowie mogą uczyć się tam znaków drogowych oraz mają gdzie jeździć  podczas ćwiczeń. W Centrum BRD w Rajgrodzie corocznie odbywa się Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w którym biorą udział uczniowie ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Środki na działalność  w ramach w/w centrów przyznawane są z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży.

W minionym tygodniu  w Podlaskiem było więcej niż zwykle policyjnych kontroli i pomiarów prędkości. Podobne akcje, jak ta odbywająca się w trakcie Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu  Drogowego, mają przemawiać do wyobraźni kierowców.
Centrum BRD w Wąsoszu
Centrum BRD w Rajgrodzie
Centrum BRD w Radziłowie
e-Grajewo.pl

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.