Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 9294 wyświetleń

Mammobus przy Urzędzie Miasta

Zbadaj się i zyskaj spokój!


Badanie mammograficzne (prześwietlenie piersi) to najskuteczniejsza metoda wykrywania wczesnych objawów raka piersi. Już niebawem takie badanie można będzie wykonać w mammobusie FADO Centrum Usług Medycznych, należącym do grupy LUX MED, który   18 – 20 listopada odwiedzi Grajewo i stanie przy Urzędzie Miasta, Strażacka 6A.
Zainteresuj się, czy Twoja Żona, Mama i Siostra uczestniczą w profilaktycznych badaniach piersi!


Paniom, które ukończyły 50 rok życia (do 69 lat) przysługuje bezpłatne badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowanego przez NFZ. Pozostałe panie mogą wykonać badanie odpłatnie, za okazaniem skierowania od lekarza. 
Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich –  dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.


Prosimy o wcześniejszą rejestrację telefoniczną lub poprzez stronę internetową.
Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu: 58 666 2 444, 801 080 007, www.fado.pl.

 Prosimy o przyniesienie ze sobą zdjęć z poprzednich badań, które pomogą w postawieniu jak najbardziej skutecznej diagnozy. 


Komentarze (4)

Jedno proste pytanie: czy po 69 roku to juz człowiek skazany na straty,skoro musi płacic za badanie? Juz rzad czeka na jego emeryture.!?

Odpowiedź jest prosta. Badania się refundowane przez NFZ dla kobiet w wieku 50-69, bo w tym przedziale są one najbardziej narażone na wystąpienie raka piersi. Nie ma co narzekać, tylko się cieszyć, że cokolwiek jest refundowane!

Ładnie tylko z kilkoma ale.Natomiast zastanawiam się nad badaniem przerostu gruczołu krokowego u mężczyzn .W Grajewie nie ma chyba przychodni specjalistycznej.Czas coś zmienić w tym kierunku.Właściwie to u nas nie ma żądnej poradni oprócz Rehabilitacji.

do Pacjent. : w szpitalu są poradnie specjalistyczne takie jak np.: chirurgiczna, neurologiczna, zdrowia psychicznego, laryngologiczna, okulistyczna itp. oraz w medicusie jest ich kilka jak się nie wie to lepiej się nie wypowiadać i nie ośmieszać a co do gruczołu krokowego mężczyzn może jest potrzeba takiej poradni, ale tylko byście chcieli żeby inni działali i by wszystko podane na tacy było może trochę własnych inicjatyw kształcie się i działajcie a nie tylko wymagacie... tylko ludzie narzekacie a nie doceniacie tego co jest... a co do odpłatności za badanie mammograficzne to cieszmy się że NFZ coś jeszcze refunduje, bo niedługo za wszystko będziemy płacić z tego co widać w mediach żeby móc skorzystać z jakiej kolwiek usługi.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.