piątek, 8 grudnia 2023

Wiadomości

Mają czas do 26 maja

O dwa tygodnie został wydłużony termin składania dokumentów do gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, szkół średnich i policealnych.


Pierwotnie termin składania dokumentów mijał 12 maja br. Specjalne zarządzenie przesuwające termin składania dokumentów do szkół wydał Podlaski Kurator Oświaty. Zgodnie z nim uczniowie na wybranie szkoły do której chcą uczęszczać i złożenie w niej dokumentów mają czas do 26 maja do godz. 15.00.  Pozostałe terminy rekrutacji nie ulegają zmianie.


Powodem wydłużenia terminu na składanie dokumentów są gimnazjaliści którzy zamierzają składać podania do szkół zawodowych. Muszą mieć oni zaświadczenie z ośrodka medycyny pracy, że nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonywania w przyszłości zawodu, do którego chcą się przyuczać. Większość zwlekała z tym do ostatniej chwili i teraz w poradni medycyny pracy są kolejki, w których młodzież musi stać po kilka godzin. Wydłużenie terminu rekrutacji ma ten tłok rozładować.


- Trudno przewidzieć jaki wpływ na młodzież będzie miało wydużenie czasu na składanie podań. Młodzież oraz rodzice zapoznali się z terminem pierwotnym, dlatego większość uczniów już wybrało szkołę - mówi Izabella Galińska, pedagog szkolny z PG Nr 2 w Grajewie. e-Grajewo.pl

czwartek, 7 grudnia 2023

Grajewo. Konsultacje społeczne

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.