niedziela, 21 kwietnia 2024

Oferty i promocje

  • 66 komentarzy
  • 21641 wyświetleń

Maciej Bednarko - kandydat na burmistrza Grajewa

Wywiad z Panem Maciejem Bednarko - kandydatem na burmistrza Grajewa


Panie Maćku, znamy się od lat i dla mnie podjęcie przez Pana decyzji o wystartowaniu w wyborach na burmistrza Grajewa nie było niczym zaskakującym. Wielu jednak zastanawia się, czy to na poważnie. Krążą nawet pogłoski, że jest to część jakiegoś paktu z obecnym burmistrzem. 

Ja Grajewo mam w sercu - tutaj się urodziłem i to jest moja Mała Ojczyzna, dla której zrobię wszystko. Od ponad dziewięciu lat jestem zastępcą burmistrza Grajewa i mam duży udział w rozwoju miasta. Uważam, że dobrze wykorzystaliśmy te dwie kadencje, ale na kształtowanie przyszłości chciałbym mieć większy wpływ, właśnie jako burmistrz. Czuję się do tego przygotowany. 

Wszystko, co dotąd robiłem w życiu, zawsze traktowałem bardzo poważnie. Zdaję sobie sprawę, że niektórzy konkurenci, chcąc mnie osłabić, rozsiewają różne nieprawdziwe pogłoski. Im bliżej daty wyborów, tym  będzie ich więcej. W związku z tym publicznie oświadczam, że decyzję o kandydowaniu na burmistrza podjąłem po długim namyśle, uważam ją za najważniejszą w moim dotychczasowym życiu i nie ma w niej cienia kunktatorstwa. 

Kilka tygodni temu poinformowałem o niej Pana Dariusza Latarowskiego - obecnego zwierzchnika, a jednocześnie przyszłego rywala w wyborach.


I z jaką reakcją się Pan spotkał?

Pan burmistrz przyjął to dosyć spokojnie, biorąc pod uwagę jego temperament, któremu często dawał wyraz, chociażby w czasie posiedzeń Rady Miasta. A może i z pewną satysfakcją, że jego zastępca chce podjąć tak trudne wyzwanie? Najlepiej będzie, jeśli skieruje Pani to pytanie bezpośrednio do Pana Latarowskiego. 

Uważam, że Pan burmistrz Latarowski może swój potencjał i doświadczenie wykorzystać w przyszłości w bardzo różny sposób, ale na pewno nie będzie moim zastępcą w następnej kadencji, o ile wygram wybory,  w co wierzę. Nie planuję też być niczyim zastępcą. Ten etap zostawiam za sobą.


Czy w tej sytuacji nie byłoby lepiej rozstać się już teraz? Czy nie rozważał Pan rezygnacji z funkcji zastępcy burmistrza jeszcze przed wyborami?

Nie rozważałem. Z pełnym zaangażowaniem wywiązuję się ze swoich obowiązków i nie ma żadnych przesłanek merytorycznych ku temu. Dlaczego miałbym odchodzić z urzędu, do którego mam zamiar niedługo wrócić w roli burmistrza?


Zastępca zawsze pozostaje nieco w cieniu, w związku z tym być może warto, żeby powiedział Pan coś więcej o sobie.

Urodziłem się 01.01.1980 w Grajewie. Skończyłem 44 lata - jestem w takim wieku, że dobrze rozumiem młodych i seniorów. W 1999 r. ukończyłem Zespół Szkół nr 2 w Grajewie, a następnie studiowałem prawo na Uniwersytecie w Białymstoku. W 2004 r., po obronie pracy magisterskiej, podjąłem pracę w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Grajewie jako konsultant prawny i referent kadr,  stąd bardzo dobrze znam problemy najbardziej potrzebujących. Pasjonuję się sportem, a szczególnie piłką nożną. Zorganizowałem amatorską ligę piłki nożnej w Grajewie oraz współorganizowałem ligę mistrzów województwa podlaskiego. W latach 2006-2014 byłem radnym Rady Miasta Grajewo. Od 2015 r. pełnię funkcję zastępcy burmistrza Grajewa. W międzyczasie skończyłem kilka kursów i studiów podyplomowych w tym zarządzanie Master of Bussinness Administration w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Białymstoku. Wszystko po to by nowo nabytą wiedzę i umiejętności wykorzystywać w pracy zawodowej.

Nie lubię mówić o sobie, ale wydaje mi się, że przez dwadzieścia lat pracy w Grajewie i dla Grajewa dowiodłem, że potrafię łączyć ludzi dla realizacji wspólnych przedsięwzięć oraz ich słuchać. Sport nauczył mnie, że należy szanować wszystkich, także przeciwników, a w życiu staram się stosować zasady fair play. Nie zawsze na tym dobrze wychodzę, ale nie potrafię inaczej. Jestem żonaty, a moja żona Ania, która nie lubi się publicznie udzielać, jest moim największym wsparciem. 


Jakie są najważniejsze założenia Pana programu wyborczego?

Na szczegóły przyjdzie jeszcze czas, ale przede wszystkim, rozumiejąc realia, w których funkcjonujemy, nie obiecuję żadnych złotych gór. Chciałbym skupić się na czterech kwestiach, które akcentowałem przy pracach nad strategią rozwoju naszego miasta na lata 2024-2032:

  • wszechstronnie rozumiane bezpieczeństwo: promocja aktywnego stylu życia, wspieranie służby zdrowia i inicjatyw prozdrowotnych, szczególnie związanych ze sportem, dalsza rozbudowa i modernizacja oświetlenia, inwestycje w systemy monitoringu w newralgicznych częściach miasta;
  • rewitalizacja społeczna i infrastrukturalna: stopniowe przekształcanie Grajewa w miasto coraz bardziej atrakcyjne i przyjazne, a przez to powstrzymanie negatywnych tendencji demograficznych, także poprzez rozwój kultury i nowoczesnej edukacji;
  • stawianie na rozwój gospodarczy poprzez promowanie grajewskich firm oraz tworzenie warunków sprzyjających inwestycjom;
  • wykorzystanie szans, jakie niesie budowa jednostki wojskowej w Grajewie.  

Podsumowując - nic odkrywczego. Kontynuacja zaplanowanych działań, ale przy większym wsłuchiwaniu się w głosy płynące od mieszkańców, także te krytyczne. Jako burmistrz chciałbym Państwu służyć, a nie być wiedzącym wszystko najlepiej "wodzem", reagującym agresją na każdą próbę podjęcia dyskusji.  

         Podobnie widzą swoją rolę kandydaci na radnych z mojego komitetu, których wkrótce przedstawimy - młodzi, ale rozumiejący potrzeby starszego pokolenia, dynamiczni i chętni do pracy. 

         Rozwój, współpraca, porozumienie - to nie tylko hasła z jakimi startuję. To wartości, które znajdują potwierdzenie w całej mojej dotychczasowej pracy.


Lista kandydatów na burmistrza Grajewa jest coraz dłuższa…

I bardzo dobrze. Wyborcy powinni mieć w kim wybierać, taka jest przecież istota demokracji. Jak już mówiłem, mam duszę sportowca i nie boję się rywalizacji. Uważam jednak, że powinna ona odbywać się w takim duchu, abyśmy nie tracili z pola widzenia tego, co najważniejsze - wszyscy jesteśmy częścią tej wspólnoty, która nazywa się Grajewo. I po wyborczym przesileniu musimy być zdolni do współpracy dla jej umocnienia i rozwoju.


Dziękuję za rozmowę.

Ja również dziękuję Pani za zainteresowanie moją osobą oraz Wyborcom za wszystkie formy wsparcia, które są dla mnie bezcenne, no i za przyszłe poparcie w wyborach.

Rozmawiała: Krystyna Wyszoumirska

 


e-Grajewo.pl
SFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW KWW MACIEJA PAWŁA BEDNARKO

 

 

Komentarze (66)

Brawo Maciej!!! Będziesz miał wielkie poparcie!!!

Maćku Idź po Wygraną

Powodzenia zycze.

Mam nadzieje ze ten pan nie wygra po to współpracownik pana Latorowskiego !!! Grajewo ma dość już dość betonowania i niszczenia zieleni czas na zmiany !!!

A gdzie są kandydaci PIS, KO, Lewica Trzecia Droga, a kogo popierają nasi posłowie,/, kandydaci do rady miasta , powiatu, sejmiku , bez charakterystyki zero informacji w tym temacie , co to jest?/

PiS uczynił bardzo dużo szkód na płaszczyźnie gospodarczej.

Panie Macieju ma pan mój głos w wyborach. Powodzenia

Bardzo pracowity, mądry człowiek. Życzę wygranej!

Bardzo dobra decyzja o kandydowaniu. Znam pana Maćka i powiem że to szczery i prawdziwy człowiek. Nie udaje, nie kombinuje, nie bawi się w ploty. Szanuje ludzi i zawsze jest pomocny. Powodzenia.

Czas na zmiany. Maciek jesteśmy z Tobą!

Brawo ma Pan mój głos. Wspaniały człowiek

Gratulacje, najlepsza decyzja. Najlepszy i jedyny kandydat. Tylko wygrana Pana i Komitetu w wyborach. Świetni, młodzi ludzie

Maciek, przez tyle lat pracy w samorządzie zrobiłeś kawał dobrej roboty. Na stanowisku burmistrza będziesz mógł wykorzystać swoje doświadczenie i ruszyć Grajewo z miejsca. Wiem że to zrobisz i dlatego głos oddany na Ciebie nie będzie głosem zmarnowanym. Wygraj te wybory!

Bednarko to Grajewo , a Grajewo to Bednarko. Nie ma i nie będzie lepszego kandydata.

Może w końcu przybedą nowi inwestorzy do Grajewa.

Masz mój głos Maciek :)

Taaaaaak na Pana Macieja !!!

. Spokojny, normalny facet , który chce popracować dla dobra miasta . /

Powodzenia. Miasto potrzebuje takiego gospodarza.

Popieram będzie wspaniałym burmistrzem. Cała moja rodzina będzie głosować .

Panie Maćku trzymam za Pana kciuki

Brawo Maciej, masz moje poparcie!

Za obecnym burmistrzem przemawiają dokonania, niewątpliwie z-ca ma w tym swój udział. /

Trzymam kciuki. Masz wielkie serce zawsze znajdziesz czas dla innych żeby pomóc. Dlatego musisz wygrać.

Maciej jesteśmy z tobą. Walcz i wygraj.

Nigdy nie zapomnę jak zwróciłem się do Pana o pomoc i nie zawiodłem się ,ma Pan mój głos

Spoko gość dajmy mu szansę

Wchodzi młodsze pokolenie !!

Głosowanie obowiązkowe. Jest konkretny i godny zaufania kandydat, otwarty na dialog, moralny, bez skazy. Takiego burmistrza potrzebuje nasze miasto. Panie Macieju wierzę w pana zwycięstwo, głosy mieszkańców są jednoznaczne. Wszyscy czekamy na zmianę.

Czas na zmiany Panie Macieju trzymamy kciuki

Dobro wraca Maciek daj czadu

Mam nadzieje, ze ten Pan nie wygra. /

Zmian nie będzie to normalka jeśli nie udało przez 2 kadencje to i w 3 nic nie zmieni pan Bednarko.

Wszyscy piszą ,że Pan jest taki wspaniały. A czy ja mogę mieć odmienne zdanie. Mam nadzieję, że Pan nie wygra/

Cieszę się po stokroć, że Maciek startuje! Uczciwy, dobry człowiek. Dotychczasowe stanowski pozwoliło mu zdobyć doświadczenie na każdej płaszczyźnie? myślę, ze wie co wyszło ma dobre, a co złe.

Jaki pewny siebie ! Już nie mojego głosu !

Brawo Panie Maćku. Trzymamy kciuki.

Teraz trochę prawdy Bednarko niby startuje z własnego Komitetu a tak naprawdę jest kandydatem PIS.

Brawo panie Maćku czas na zmiany. Oby się udało.Powodzenia.Będę na Pana głosowała

zawsze pomocny nigdy nie odmówił i pomógł rozwiązać problem trzymam mocno kciuki

Panie Maćku wierzę że będzie tak jak chcemy trzymamy z rodziną kciuki

Dot.kandydatow na Burmistrza.Tu nie ma żadnych sporów pomiędzy kandydatami. To są zagrywki jak w poprzedniej kadencji./

Wszyscy opisują jaki to pan Maciek wyśmienity i wogole ,normalnie krystaliczny człowiek, bez zarzutów. Ale jak to w życiu każdy ma coś na sumieniu. Obojętnie kto by wygrał te wybory i tak nie zrobi nic wielkiego dla miasta.

Po co zmieniać coś co działa? Obecny burmistrz dał z siebie bardzo dużo i jeszcze dużo może dać moim zdaniem. Miasta jest zupełnie inne i zmieniło się na lepsze podczas zarządów obecnego burmistrza. Wiem , ze to praca całego urzędu. Dlatego tez nie wiem co zastępca burmistrza mógłby zrobić coś innego czego nie zrobił do tej pory? I dlaczego nie zrobił ? Także z mojego punktu widzenia to pan Maciej gdyby miał plan na ulepszenie , czegoś dla naszego miasta miał na to okazję. Pracując kilkanaście lat w samorządzie.
.

Wykształcony, sympatyczny, idealny kandydat na burmistrza. Będę głosować z rodziną

Panie Maćku musi Pan wygrać /

Bardzo się cieszę i trzymam kciuki. Życzę powodzenia.

Panie Maćku bardzo mi Pan pomógł mam wielką nadzieję, że Pan wygra !!! Innej opcji nie ma! Pomocny dla ludzi człowiek o wielkim sercu!!!

Panie Maćku mając takie towarzystwo dookoła siebie, to ja bym jednak uważał po przegranej, gdy się okaże, że nie można spełnić obietnic bez pokrycia ...

To ,że jest miły i porozmawia nie wystarczy.2 kadencję i żadnych większych zaslug.Tak jakby do tej pory człowieka nie było. Dużo młodych ludzi startuje ba radnych ,ale czy mają pojęcie na co się porywaja.W rozmowie z nimi słychać tylko ja,ja ale nic dla wyborców.Jedna z pan to mnie zaskoczyła., bo już liczy ba co dietę wyda,To smutne jeśli tylko o to chodzi.

Niestety mojego głosu nie dostanie, /

Zdjęcie do komentarza użytkownika: Niezaglosuje

a jakie Pan Bednarko ma wykształcenie ?

ok nie zauważyłem, skończył prawo/

Krystyna, a co miał zrobić, jak ciagle bym boksowany przez obecnego ? /

Panie Maćku . Wiemy ze to co powstało w Grajewie to tez Pana zasługa .

Czy ktoś jeszcze wierzy w te hasła wyborcze ? /

Ma Pan moj glos i mojej rodziny tez .

Maćku, masz głos mój i mojej rodziny. Jesteś mądrym, pracowitym, pomocnym i ogromnie życzliwym człowiekiem, tylko stłamszonym przez obecną władzę miasta.
Trzymam kciuki!

Miałem okazję poznać jakiś czas temu. I mam bardzo dobre zdanie o tym człowieku. Doradził, pomógł . Super gość.

To bardzo dobra wiadomość, że startuje. Życzę powodzenia

Masz mój głos. Powodzenia

Pisiory nam nie potrzebne.

Maćku gratulacje życzę powodzenia

Jest pan super gość zawsze można na pana liczyć nawet wtedy kiedy były trudne czasy pan zawsze mial czas i chęć nie zamykał sie przed ludźmi. Moj kandydat i wierzę ze taki pan będzie zawsze. Te lata pana nie złamaly i następne będa tylko lepsz. Powodzenia

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.