poniedziałek, 22 lipca 2024

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 14100 wyświetleń

Ma pani jajka ..?

Po mimo dużej ilości informacji jaka pojawiła się w ostatnim czasie w mediach odnośnie ptasiej grypy producenci drobiu w województwie podlaskim nie mają problemów ze sprzedaniem towaru.
Również na grajewskiej targowicy do budek z jajami - jak to przed świętami - ustawiają się długie kolejki.

- Nie mamy problemów ze sprzedażą jaj. Klienci owszem pytają o wirusa ptasiej grypy, ale wiedzą, że w naszym województwie nie została ona wykryta i nie ma żadnego zagrożenia. Jeśli chodzi o ceny to duże jaja mamy po 0,84 gr/para, średnie po 0,76 gr/para, a małe po 0,44 gr/para  - mówi ekspedientka.

Wirus ptasiej grypy ginie już w temperaturach 60-70 stopni, gdy zatem zachowujemy wszystkie standardy higieny w kuchni - nie mamy się czego obawiać. Należy także pamiętać, aby trzymać je w lodówce w oddzielnym pojemniku i jeść ugotowane lub usmażone.

e-Grajewo.pl

 


Komentarze (4)

PROPONUJę PRZEZ TEN PORTAL SKłADAC DEKLARACJE I ZABLOKUJMY SKRZYżOWANIE PRZEZ SWOJE DEKLARACJE I OBECNOSC POKAZEMY JAK OBWODNICA JEST NAM POTRZEBNA

Ty GRAJ tytaj akurat piszemy o jajkach i ptasiej grypie a nie o blokadach a co do jaj to z Grabowa są super zawsze świeże

Maja popieram. ja jajka kupuje na W. Polskiego koło kina i nigdy nie miałam okazji by narzekać. ha ha i nadal żyje i bez ptasiej grypy. A te z podwójnymi żółtkami są wogóle spoks! pozdrawiam sprzedawców tych jaj.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.