piątek, 8 grudnia 2023

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 9837 wyświetleń

Ślubowanie - SP nr1

W październiku pierwszoklasiści przeżywają niezwykłą uroczystość, jaką jest ślubowanie.
12.10 br. w Szkole Podstawowej przy ZSM nr 1 w Grajewie odbyła się taka uroczystość.
Tego dnia przed zaproszonymi gośćmi m.in. Burmistrzem Grajewa, starszymi kolegami, rodzicami, nauczycielami, przedstawicielami samorządu uczniowskiego najmłodsi zdali pierwszy w życiu egzamin i poprzez pasowanie na ucznia zostali przyjęci do społeczności szkolnej ZSM nr1. Zakończył się dla nich czas beztroskiego dzieciństwa, a rozpoczął okres szkolny, w którym zabawę wypiera nauka.

Musieli oni wykazać się swoją wiedzą, umiejętnościami i poczuciem humoru. Prowadzący podnosili jakieś zagadnienie, zadawali dzieciom pytania, one odpowiadały wierszem lub piosenką. Tematem ich była przyjaźń i koleżeństwo, miłość do kraju ojczystego oraz bezpieczne zachowanie się w szkole i na drodze.

Wicedyrektor ZSM nr 1 Halina Wałęga życzyła uczniom, by szkoła stała się ich drugim domem, by znaleźli tu prawdziwych przyjaciół i czuli się bezpiecznie; żeby ucząc się tu mogli rozwijać swoje talenty, zamiłowania, zainteresowania i wyrośli na wartościowych ludzi.
Uczniowie ślubowali przy wcześniej wniesionym sztandarze:

"Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę się uczył w szkole, jak kochać Ojczyznę, jak dla Niej pracować, kiedy urosnę. Będę się starał być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.”

Dyrekcja szkoły dokonała uroczystego aktu pasowania na ucznia. Następnie wręczono pamiątkowe dyplomy, tarcze i szkolne legitymacje. Na dzieci czekał też poczęstunek przygotowany przez rodziców.

e-Grajewo.pl

czwartek, 7 grudnia 2023

Grajewo. Konsultacje społeczne

Komentarze (1)

ojoj... znowu te czapki ?czyzby ktos byl leniwy?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.