niedziela, 3 lipca 2022

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 2067 wyświetleń

Lublin i Rzeszów połączone drogą ekspresową S19

Stolice województw lubelskiego i podkarpackiego w końcu zyskały szybkie i bezpieczne połączenie, które znacząco usprawni ruch w południowo-wschodniej Polsce.

Mowa o drodze ekspresowej S19, która doczekała się kolejnego odcinka.

GDDKiA udostępniła do ruchu ok. 20-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S19 między Niedrzwicą Dużą a Kraśnikiem. Był to ostatni fragment szlaku Via Carpatia między Lublinem a Rzeszowem. 

Droga ekspresowa S19 połączy w przyszłości Kuźnicę na przejściu granicznym z Białorusią oraz Barwinek na granicy ze Słowacją. Jej długość wyniesie ok. 577 km, z czego pomiędzy Białymstokiem i Barwinkiem będzie pokrywała się z przebiegiem szlaku Via Carpatia. Obecnie w realizacji, w systemie projektuj i buduj, jest ponad 221 km, w przetargu ponad 93 km, a w przygotowaniu ok. 84 km.

Komentarze (3)

Jeszcze Lublin - Białystok - Augustów i będzie pieknie!

Czy e-Grajewo mysli ze mieszkancy nie cztaja WP, ONETU, Interi i nie ogladaja TVP. Zacznijcie pisac o drogach na terenie Powiatu i Mista Grajewo, jak my mamy jezdzic mieszkajac w Grajewie po Lublinie i Rzeszowie, my mieszkamy tutaj a nie w innych miastach i tutaj potrzebujemy wygodnie jazdzic na codzien a nie od swieta.

A podobno w Peru ma powstac wspaniała autostrada a zadnej wiadomości na e-Grajewo nie było...błąd

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.