poniedziałek, 4 grudnia 2023

Wiadomości

  • 15 komentarzy
  • 13365 wyświetleń

LPG ostro w górę !

2,15 zł za 1 litr autogazu trzeba zapłacić na grajewskich stacjach paliw. Dystrybutorzy narzekają na dostawców z Rosji, którzy to ograniczają dostawy do Polski.

Przy jakiej cenie LPG tankowanie stanie się nieopłacalne ?

e-Grajewo.pl

poniedziałek, 4 grudnia 2023

Kondolencje mł. bryg. Andrzejowi Beczko

niedziela, 3 grudnia 2023

Kondolencje p. Leszkowi Laszczkowskiemu

Komentarze (15)

no i dobrze, dlaczego tylko ci co jezdżą na benzynie i ropie musza płacić, niech gaziarze tez odczuja na kieszeni koszty jeżdżenia.

a kto ci broni jezdzic na gazie !!!!!!!!! własnie to jest typowy polak zazdrosnik - jemu zle to dlaczego innemu moze byc dobrze ??????

masz tyle pieniedzy mozez jezdzic na benzynie nie po to ludze inwestowali w instalacje lpg zeby teraz jezdzic po tych samych kosztach co ty. a z cenami przeginaja a bylo tak pieknie. nie dosc ze obsluga drozsza to i sam gaz.

noto se buraku przerob samochod na gaz i niepierdol takich bajek bo az w dupe niewchodzi !!!!!!!!!!!!!!!!

ads---> musisz mieć zajebiście zrytą psyche .......

2,15 zł za 1 litr autogazu trzeba zapłacić na grajewskich stacjach paliw. Dystrybutorzy narzekają na dostawców z Rosji, którzy to ograniczają dostawy do Polski.

Przy jakiej cenie LPG tankowanie stanie się nieopłacalne ?
Odpowiedż jest jedna napewno jest opłacalne bo porównać litr benzyny 4,35zł a LPG 2,15 więc poównać chyba łatwo

ADS, jest takie powiedzenie "...pies ogrodnika, sam nie zje i nikomu też nie da"

QWA ROBIĄ CO CHCA JESZCZE 2 MIESIĄCE TEMU KOSZTOWAŁ GAZ 1,64 A TERAZ KOSZTUJE 2,15 ZŁ :/ SZOK NIE WIEM KTO TAK RZĄDZI NAMI :( A W TELEWIZJI NIE MA MOWY O PODWYZKACH WCZESNIEJ BYŁA WZMIANKA RAZ I TO O GAZIE DO BUTLI.

Faktycznie cena litra gazu jest jeszcze dużo niższa od benzyny, czy też oleju napędowego, ale jeżeli dodamy koszt założenia instalacji - od 4500 zł w górę (nie liczę tu zardzewiałych trumien na kółkach, do których zakładają dziwne instalacje dziwne warsztaciki), to ta inwestycja przestaje się opłacać.

Instalacja zależy od rodzaju silnika - w nowoczesnych kosztuje ładnie ponad 4,5 tys.,w starszych znacznie mniej ( to rodzaj i jakość instalacji, a nie warsztat cenę dyktują).
Do kosztów doliczyć też trzeba zwiększone zużycie gazu w stosunku do benzyny - 10-20% i droższe przeglądy. Wydaje się, że dla przeciętnego użytkownika (przejeżdzane 10-15 tys km rocznie, spalanie 6-8l na 100 km, planowanych jeszcze 5 lat eksploatacji) zakładanie instalacji przy cenie gazu wyższej niż 50% ceny etyliny przestaje się opłacać.

oj tam szaq przesadziłeś z tymi 4500 PLN i wiecej....u mnie załozenie instalacji wyniosło ok. 2 tysiecy..i wcale nie narzekam ze jest to złom..bo instalacja ma ta juz jakis czas (ok. 3 lat i sprawuje sie nie nagannie..)
a ze cena LPG rośnie to normalne...cieszmy sie ze u nas jest 2,15 zas w stolicy 2,28 wiec cena przy tankowaniu np. 30 l. -jest róznica...

*****www.ekopaliwo.com*******
produkuj legalnie biopaliwo (bioestry) koszt produkcji na naszych instalacjach to jedyne 2,6 zł za litr
obniżysz koszty funkcjonowania swojego gospodarstwa rolnego, firmy budowlanej, transportowej
oferta jest skierowana do osób prowadzących działalność gospodarczą i rolników
sprawdź naszą stronę *****www.ekopaliwo.com*******

zrobcie beennnzyne pooo 3 zl albo dajcie ludziom podwyzki

"ads" niech cie szlag trafi za twoją wypowiedź...obyś zgnił w kolejce po beznynę.życzę ci tego szczerze...

no cóż, teraz na większą skalę będzie szara strefa paliwowa- za litr benzyny ze wschodu można zapłacić 3 zł , przy cenie 2, 15 i dużej pojemności silnika jest nieopłacalne jezdzenie na gazie. a z drugiej strony większośc zna cenę wytworzenia paliwa to gdzie idzie ta reszta - na drogi?? Których nie ma?!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.