środa, 21 lutego 2024

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 12228 wyświetleń

Lotnisko na Krywlanach?

Zarząd województwa chce budować lotnisko w Białymstoku na Krywlanach , a skreślić z listy inwestycji lotniska w Łomży i Suwałkach.

Karol Tylenda (członek zarządu województwa ) tłumaczy, dlaczego żadna z lokalizacji nie zyskała akceptacji poprzednich władz województwa. - W województwie podlaskim po prostu nie ma miejsca na bezkolizyjne lotnisko!  Właśnie dlatego zarząd pozostanie przy Krywlanach.

Wpisanie inwestycji na Krywlanach do Regionalnego Programu Operacyjnego spowoduje, że budowa pasa startowego dla małych samolotów pasażerskich będzie częściowo finansowana przez Unię Europejską. - Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by w przyszłości wydłużyć pas startowy (dla większych samolotów). Tylko że trzeba by wyciąć kolejne lasy albo - i to byłoby najtańsze rozwiązanie - wybudować tunel pod ul. Mickiewicza w Białymstoku - snuje plany Karol Tylenda.

Walka o las bowiem pociągnęłaby za sobą niewątpliwie długotrwałe spory z ekologami - planuje Tylenda, który chce na ten temat rozmawiać z władzami miasta.

Mówiąc, że w województwie podlaskim brakuje miejsca na pełnowymiarowe lotnisko Karol Tylenda wykazał brak znajomości regionu a wypowiedź dotyczą przedłużenia w przyszłości pasa startowego na Krywlanach o tunel przez ulicę Mickiewicza to prawdopodobnie efekt zmęczenia bardzo długą i intensywną kampanią do Sejmiku” - Jacek Piorunek

środa, 21 lutego 2024

Rodzina śp. Jana Ajdyn dziękuje

środa, 21 lutego 2024

Oszuści nie odpuszczają

Komentarze (4)

Przy dzisiejszej ekspansji tanich linii lotniczych, aż dziw bieże że nie zainteresowano się do tej pory Białymstokiem. Lotnisko jest jak najbardziej potrzebne, biorąc pod uwagę, iż nasz region jest jednym z najbardziej migracyjnych w kraju. Anglia Belgia Irlandia-bardzo dużo ludzi z naszego województwa tam pracuje, tak więc myślę że takie lotnisko, nie tylko by ułatwiło życie mieszkańcom, ale również przynosiłoby znaczne dochody.To że trzeba wyciąć kilkadziesiąt hektarów lasu, to żaden argument przeciw, aby zamknąc gęby ekologom posadzmy w innym miejscu kilkaset hektarów lasu. Pierwsza rzecz to znależc inwestorów założyć spółkę akcyjną z udziałem miasta, bądz też województwa i robić robić.

w Elku mozna by lotnisko wybudowac miejsca duzo nie trzeba lasu wycinac a pozatym Elk jest duzo ladniejszy niz bialystok i wszedzie jest z tamtad blisko ,do Grajewa,Augustowa,Olecka,itp.

a może w grajewie zbudujemy lotnisko.?

Tomek ma racje, tanie linie lotnicze sa coraz bardziej popularne w naszym kraju. mysle ze lotnisko w Bialymstoku nie z zplajtuje k wrangler w Grajewie

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.