sobota, 26 listopada 2022

Wiadomości

Łomża. XXIII Mikrolotowe Mistrzostwa 2022

Od piątku, 1 października, do niedzieli, 3 października, przestrzeń powietrzną nad Łomżą zawładną motolotnie, paralotnie z napędem, samoloty ultralekkie, wiatrakowce! Zlecą się na XXIII Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego „Kontakty” 2021 pod auspicjami Aeroklubu Polskiego oraz patronatem marszałka województwa podlaskiego, prezydenta Łomży i wójta gminy Piątnica.


„Kontakty” oraz prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zapraszają na lądowisko między mostami nad Narwią w sobotę, 1 października, od 13.00 aż do zapadnięcia zmroku oraz w niedzielę, 2 października, od 10.00 do ceremonii dekoracji najlepszych pilotów (ok. 15.00). 


Będą mistrzowie Polski, Europy, Świata! Paralotniowa i motolotniowa Kadra Narodowa. Motolotnie, paralotnie, wiatrakowce, samoloty ultralekkie, śmigłowce. Będzie można obejrzeć maszyny, osobiście porozmawiać z pilotami. Będzie konkurs i stoiska dla dzieci. 


W sobotę, 1 października, o godz. 13.00 oficjalne otwarcie, prezentacja pilotów; 13.30 - 17.30 widowiskowe konkurencje paralotniowe, motolotniowe, wiatrakowcowe, śmigłowcowe. 


W niedzielę, 3 października od10.00 do 14.30 XIII Mistrzostwa Polski w Przelocie przez Bramkę o Puchar Alka Dernbacha, konkurencje paralotniowe. O godz. 15.00 oficjalne zakończenie, dekoracja zwycięzców. 


Mistrzostwa organizowane są przy wsparciu finansowym Łomży. 

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.