czwartek, 28 września 2023

Kraj

  • 5 komentarzy
  • 1150 wyświetleń

Lista Wildsteina

Lista Wildsteina - dokument, który publicysta "Rzeczpospolitej", Bronisław Wildstein wyniósł z Instytutu Pamięci Narodowej.

Jest to pomoc archiwalna Biura Udostępniania (BU) IPN w Warszawie. Zawiera 240 tys. nazwisk osób oraz sygnatury odpowiadających im jednostek archiwalnych (teczek). Sygnatury nadawane są przez IPN w momencie wpływu materiałów do archiwum, a nie przez twórców teczek.Sprawdź czy jestś na tzw. liscie Wildsteina? ( czytaj)

e-Grajewo.pl

Komentarze (5)

DOBRZE ZROBIŁEŚ BRONEK

Brawo dla e-grajewo.pl:) Niezły pomysł z wybraniem zdjęcia:) Wygląda to tak, jakby Pan Bronisław Wildstein udzielal WAM wywiadu:) [choć, w tym wypadku, nie na "czerwonej kanapie"] Pomysł niezły ! a co do listy - to dobrze się stało, bo naród powinien znać PRAWDĘ o przeszłości, tylko szkoda, że pewna gazeta codzienna z "super dodatkami ostatnio" próbuje to wszystko zdezawuować i wmówić społeczeństwu jak to się źle stało nazywając listę Wildsteina listą ubecką ! Przemyślany chwyt i stosowany od lat. Jeden nagłówek w gazecie przekreślił wszystkie wypowiedzi prof. IPN, że nie jest to lista ubecka, bo znajdują się na niej również osoby pokrzywdzone. Nie ma jednak to już znaczenia, bo i tak każdy będzie powtarzał: "Lista ubecka" Gazeta "W" doskonale wie jak zmanipulować społeczeństwem, a jej redaktor naczelny jest mistrzem nie tyle w "przedłużaniu";) wypowiedzi;) ile przedłużaniu unoszącego się poczucia strachu i poniesionej krzywdy ! wśród wielu milionów naszych rodaków !

brawa dla Wildsteina

tak ma być ludziom należy się prawda. ja myślę że grajewscy urzędnicy i
działacze polityczni tez powinni złożyć oświadczenia lustracyjne. byśmy wtedy wiedzieli czy głosujemy na uczciwego człowieka czy na kapusia.A na liście jest pare nazwisk ogólnie znanych grajewskich samorządowców może to przypadek kto wie

Dobrz, że lista Wildsteina została ujawniona. Mam nadzieję, że poznamy prawdę.Tylko czy osoby znajdujące się naniej poniosą karę za przeszłość?Czy warto rozdrapywać zagojone rany?Może w imię tej Prawdy.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.