Warto przeczytać

List otwarty w sprawie uczciwości w życiu publicznym

List otwarty w sprawie uczciwości w życiu publicznym

 List otwarty w sprawie uczciwości w życiu publicznym Posła Stefana Krajewskiego skierowany do Marszałka Województwa Podlaskiego. List został wysłany pocztą tradycyjną do Pana Artura Kosickiego w piątek 2 lipca 2021 roku.

 

Szanowny Panie Marszałku,

od osób zajmujących wysokie funkcje zarówno rządowe jak i samorządowe wymaga się uczciwości, bulwersują nas wszystkich fałszywe zeznania majątkowe, czy różnego rodzaju poświadczenia nieprawdy, równie negatywnie trzeba ocenić nieprawdziwe informacje przekazywane opinii publicznej przez Zarząd Województwa Podlaskiego. Z głębokim zdumieniem przyjąłem więc propagandowe wypowiedzi jakie padały podczas uroczystości otwarcia KOLEJNEGO odcinka rozbudowanej drogi Stawiski – Kolno. Podkreślam słowo „kolejnego”, gdyż poprzedni Zarząd Województwa tworzony przez reprezentantów koalicji PSL – PO, jako pierwszy zainicjował rozbudowę tej drogi, obecny natomiast kontynuował tę rozbudowę (z czego bardzo się cieszę). Wypowiedzi uczestników wspomnianego wydarzenia miały natomiast z goła inny wydźwięk – można było odnieść wrażenie, że obecny zarząd jest pierwszym, który realizuje inwestycje drogowe w regionie. W przypadku drogi wojewódzkiej nr 647 Stawiski- Kolno staraniem moim, jak też wielu samorządowców udało się rozpocząć rozbudowę tej drogi, którą dokończył obecny Zarząd Województwa Podlaskiego.

Panie Marszałku, w tej sprawie liczby mówią same za siebie i są ogólnodostępne – w ciągu kilku poprzednich kadencji samorządu zostały wybudowane setki kilometrów dróg, na które zostały wydane setki milionów złotych. Od wielu lat właściwie każdy rok jest pod tym względem rekordowy, ponieważ kwoty te są rok rocznie zwiększane, tak było także za poprzedniego Zarządu Województwa.

Piszę do Pana, ponieważ wierzę, że prawda w życiu publicznym jest niezwykle ważną wartością. Mieszkańcy regionu mają do niej prawo. Mają prawo do uczciwego samorządu, który nie kreuje dla własnego, dobrego samopoczucia propagandy sukcesu opartej na alternatywnej rzeczywistości, ale kontynuuje dobre inicjatywy poprzedników, ubogacając je własnymi pomysłami.

 

Warto być uczciwym i prawdomównym. Tego rodzaju uczciwości życzę obecnemu zarządowi regionu, pod Pańskim kierownictwem.

Poseł Stefan Krajewski

 

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.