wtorek, 16 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 48 komentarzy
  • 14285 wyświetleń

List otwarty do Burmistrza i RM


wtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (48)

Z deszczu pod rynnę. Najpierw mdk był prywatnym folwarkiem państwa sz. mających monopol na pseudokulturę w grajewie (nie ujmując im również zasług). teraz przyszła jakaś zupełnie przypadkowa pastereczka z pierdziszewa i patyczkiem szturcha wszystkich do okoła tupiąc ze złości nóżką.
.... ciekawe czy umie czytać ?
wyrazy współczucia dla pracowników MDK.

ps. do e-grajewo
było by fajnie żeby cenzura ograniczała się jedynie do usuwania niecenzuralnych słów.

SZkodz dziewczyny ale to i tak nic nie pomoże Burmistrz robi co chce a Rada? Każdy patrzy aby tylko dieta wpłynęła na konto a absolutorium udzielą chociażby budżet walił się na zbity pysk. Głosowałem na tego Burmistrza ja i moja rodzina ale od dłuższego czasu widzę że to był błąd!

Ja jako matka dziecka od lat uczęszczającego na zajęcia do MDK widzę duża poprawę, jest duuuuuuużo więcej ciekawych propozycji zajęć - dzieci chętniej w nich uczestniczą jest super. Brawo MDK .Brawo pani dyrektor w końcu jakiś porządek. Nie wiem dlaczego panią zwolniono - pewnie był jakiś powód.

Brawo Monika, ktoś traci pracę aby ktoś ją dostał- czytaj Lepsze Grajewo. Szkoda słów...

No i MDK który znałem wiele lat stracił dla mnie sens istnienia...

Rzeczywiście to jakiś bełkot pani Dyrektor, ale "Ludzie w teczkach" to niestety zmora jednostek podległych samorządom lokalnym! Ale ma Pani rację - zaufajmy mądrości wyborców, chociaż ordynacja wyborcza do władz samorządowych ma wiele do życzenia (szczególnie do powiatu)...

w tym kinie to już od dawna cyrki się działy...

Monika trzymam kciuki,byś została przywrócona do pracy, pamiętaj sądy pracy są zawsze za pracownikiem szczególnie za tymi którzy pracowali bez zastrzeżeń wygrasz wiem coś o tym, przerabiałam już to pozdrawiam koleżanka z lat szkolnych

Zmien zawod, teraz duzo kierowcow i posadzkarzy trzeba. Trzeba byc elastycznym. Pozdrawiam.

jak dla mnie to oprócz własnych żali, nie absolutnie nic Pani nie naświetliła;

ja pamietam czasy kiedy wtym budynku pracowało 10 osób łącznie z kierownikiem kina i po bilet na dobry film trzeba było postać w kolejce a teraz żeby nie pracownicy obiekt świecił by pustkami .

Od 13 lat prowadzę dobrze rozwijający się biznes. Zatrudniam około 30 pracowników, wszystkich na umowę o pracę. Otrzymują pensję na czas, premie i różne bonusy w zależności od wyników. Przez te 13 lat była duża rotacja kadrowa, jak to w każdym biznesie z różnych powodów. Zawsze po tym jak kogoś zwolniłem to były WIELKIE żale i obrabianie mi plecó, jak tu powyżej w tym liście. Od kąd pamiętam pracownik nigd, podkreślam NIGDY nie widział swojej winy tylko potrafił wytykać innym. Jak widać Pani Monika poprzez zamieszczenie tego listu pokazała, że nie potrafi zachowywać się jak dorosła osoba. Nie znam dokłądnych powodów zwolnienia, ale widzę, że wg. Pani Moniki "mi się należy i koniec". Nie pochwalam i wydyja mi się, że już po samym liście ten ruch kadrowy był właściwy.

Ludzie powoli zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, że podczas ostatnich wyborów popełnili błąd oddając swój głos na Pana Kiełczewskiego. Skład Rady Miasta został mocno zmieniony choć pozostały jeszcze niektóre osoby ze starej kliki. Z nimi było i będzie ciężko bo stać ich na kupowanie głosów lub "zastraszanie" podwładnych i ich rodzin. Może uda się przy kolejnych wyborach. Może i oni będą płakać jak poniektórzy radni którym nie udało się ponownie do korytka dostać. Co do MDK to może szykowany jest kolejny stołek lecz na pewno nie dla jakiegoś znajomego lub znajomej Pana Burmistrza. W UM też była wymiana kadr i NA PEWNO nikt ze znajomych Pana Burmistrza nie dostał tam stażu a tym bardzie etatu. Pomimo tak wielkiej uczciwości naszego Burmistrza wydaje mi się, że kolejne wybory mogą być już ostatnimi. Ciekawe dlaczego. Pozdrawiam wszystkich wyborców.

smuty tak bylo jest ibedzie inny burmistrz by był czy tam nowy dyrektor gdzies indziej tez by kogos zwolnil i tez by cos takiego bylo, nikt nie ejst w staniezadowolic nas wszystkich po prostu ;)

No cóż, dyrektor ma prawo dobierać współpracowników według uznania, gdyż to on jest osobą odpowiedzialną za całość działania kierowanej przez siebie instytucji. Skoro, jak sama Pani pisze ,była niewygodną osobą to proszę się nie dziwić iż ktoś zadbał o własną wygodę. Życzę powodzenia.
p.s.
Tak na dobrą sprawę to ciekawy pomysł, aby każdy kto traci pracę, mógłby napisać list otwarty i wylać z siebie co go boli.

Popieram panią -pewnie Burmistrz nic nie wie o niczym.Albo nie chce wiedzieć

Zatanawiam się dlaczego nie ogloszono konkursu na dyrektor MDK!!!!!!???

W końcu ktoś odważył się powiedzieć głośno! Gratuluję odwagi i trzymam kciuki! Jeśli była to umowa na czas nieokreślony, to proszę walczyć w sądzie!!!

Nareszcie robi się porządek... już dawno powinno do tego dojść!

Nie zawsze ten, kto robi czystki, ma czyste ręce. Znam panią Dyrektor DK ze Starych Juch. Wiem, jaka tam była radość, gdy odeszła do Grajewa...

"beato" czy aby nie za bardzo wazelinujesz? Popieram p. Monikę, bo ona tylko chce nam pokazać - chore relacje w MDK. Winę ponosi bur-mistrz. Na różne stanowiska wsadza swoich nie wg. klucza kompetencji, ale swoich >"W UM też była wymiana kadr i NA PEWNO nikt ze znajomych Pana Burmistrza nie dostał tam stażu a tym bardzie etatu.< - chyba w to nie wierzysz?

A pewnie sam glosowala na kilczeskiego to teraz ma

Bartekw pelni popieram twoj pomysl

Wiele się nasłuchałam skarg na panią Monikę od znajomych więc nie dziwi mnie ten fakt a powód zwolnienia to traf w dziesiątkę

ja tez poieram obecną działalność MDK jest bogata oferta zajęc , ten obiekt nie świeci pustkami, moje dziecko chodzi na dwa rodzaje zajęć pozalekcyjnych,jesteśmy zadowoleni. Każdy ma szansę a dawniej był problem nigdy nie było miejsc. Super działacie. A ta Pani - cóz straciła pracę ma żal.

kino, urzad, biuro itp. - pracownicy powinni tworzyć kolokwialnie mówiąc "zgraną paczkę", żeby przedsiębiorstwo mogło osiągać sukcesy. List pokazuje, że jest Pani upierdliwą, dociekliwą osobą, a określenie nieelastyczna całkowicie oddaje moje odczucia wobec Pani. Jako przyszły przedsiębiorca, unikam osób takich jak Pani. Gratuluję Pani dyrektor sukcesów. Dzięki niej w Grajewie, poza paką z wiktorowej i grajewianami, występują sławy polskich scen.

Pracodawca jest zawsze na straconej pozycji (mimo, że ma prawo wybierać sobie pracowników ), ponieważ społeczeństwo zawsze stanie po stronie zwolnionej osoby, nawet jeśli ta osoba nie była do końca w porządku wobec przełożonego. Czyż nie prawda pani Moniko?

Najgorzej jak ludzie przyzwyczajają się do nic nierobienia i nagle wprowadza się zmiany i strzaszne zdziwienie,że trzeba wywiązywać się ze swoich obowiązków , mieć pomysły i dyrektor dostaje po łbie , bo wymaga.Niech Pani Monika przytoczy kilka sukcesów jakie ma , bo jakoś nigdy nie słyszałam ,żeby zasłużyła się dla Domu Kultury.Poza tym Pani Monika widząc problemy w MDK siedziała cicho i dopiero jak się pali stołeczek to najlepiej wyrzucić wszystko na forum ,bo jak to tak taką wielką instruktorkę wyrzucac z pracy? Przy tym wykorzystać to,że burmistrz jest krytykowany.Ale nikt nie jest niezastąpiony.Tylko wychodzi to co było dotąd w MDK. Pracował zespół wygodny dla Państwa Szabat , którzy też myśleli,że są niezastąpieni.Wtedy łatwo popada się w rutynę i samouwielbienie.Dom Kultury ma służyć mieszkańcom Grajewa a nie prywacie i wygodnictwu.Dyrektorka zrobiła to co uważała za słuszne,żeby zespół ludzi pracujących razem stanowił jedno, myśląc jak rozwijać się i uczynic MDK miejscem atrakcyjnym i uczęszczanym przez mieszkańców.

Ja też widzę ze jest lepiej i ciekawiej, to ze jest więcej zajęć widać , dzieci i młodziez chodzą tam chętnie. Kiedyś to tylko paka z grajewa i tamburmajorki ( sa dalej super) ale na to szła cała kasa a inne dzieci nie miąły szans.A pani Monika .........cóż trzeba byłoby znć fakty a ich nie znamy.

Z tego co mi wiadomo to Pani nie miała uprawien do wykonywania zawodu to i tak dobrze ze rodzice się nie odzywali i mogla Pani tam pracować. A ludzi wielu zostało zwolnionych z roznych zakladow pracy takie jest zycie dziś możesz mieć dużo a jutro nic

przyyszły pracodawco , a zauważyłeś , że ta osoba od wielu miesięcy pracowała z dziećmi za darmo, poza godzinami pracy? jeżeli ktoś wyrzuca osobę , która pracuje za darmo dla instytucji , a zatrudnia w to miejsce osobę za pieniądze , to jak się to nazywa ? Nie chce mieć takiego przyszłego pracodawcy , skoro nie docenia poświęcenia ludzi.Odnośnie skarg, gdyby takowe były , to już dawno p.Monika by została zwolniona.Nie mówmy o sprawach incydentalnych(przyszły pracodawco taki jesteś super czysty i sprawiedliwy? hm)
Dociekliwość p.Moniki oceniam w kategorii zalet, a gdyby była aż taka zła , to ludzie komentujący jej sprawę nie podpisywali by się z imienia i nazwiska. Nieprawdaż? I jeszcze w sprawie tych gwiazd polskiej sceny- kto był odpowiedzialny za organizację imprez??? Zdaje się że też pani Monika. Przyszły pracodawco my też znamy panią dyrektor i to nie tylko z grajdołu.

Popieram pomysł. Niech każdy zwalniany w Grajewie ma prawo do publikacji listu otwartego

Do $$$$. Ta Pani była zatrudniona jako pracownik działu promocji i organizacji imprez, więc o czym człowieku piszesz? Jakiego prawa wykonywania zawodu nie miała? Zajęcia wokalne prowadziła za darmo, po godzinach pracy, a rodzice się nie odzywali, ponieważ byli zadowoleni. Otrząśnij się człowieku, albo mózg sobie przewietrz.

przyyszły pracodawco , a zauważyłeś , że ta osoba od wielu miesięcy pracowała z dziećmi za darmo, poza godzinami pracy? jeżeli ktoś wyrzuca osobę , która pracuje za darmo dla instytucji , a zatrudnia w to miejsce osobę za pieniądze , to jak się to nazywa ? Nie chce mieć takiego przyszłego pracodawcy , skoro nie docenia poświęcenia ludzi.Odnośnie skarg, gdyby takowe były , to już dawno p.Monika by została zwolniona.Nie mówmy o sprawach incydentalnych(przyszły pracodawco taki jesteś super czysty i sprawiedliwy? hm)
Dociekliwość p.Moniki oceniam w kategorii zalet, a gdyby była aż taka zła , to ludzie komentujący jej sprawę nie podpisywali by się z imienia i nazwiska. Nieprawdaż? I jeszcze w sprawie tych gwiazd polskiej sceny- kto był odpowiedzialny za organizację imprez??? Zdaje się że też pani Monika. Przyszły pracodawco my też znamy panią dyrektor i to nie tylko z grajdołu.

Jeżeli P.Monik pracowala za darmo to powinna tu pisać o tym ze jej zakazano przychodzić do MDK a nie ze ja zwolniono :) bo za cos musiala mieć płacone wszystkie prace wykonywala po godzinach za darmo to w takim razie co robila w czasie kiedy powinna wykonywać swoja prace :))

Czas przywyknąć, że mdk, um i inne jedn. publ. to nie przechowalnie nierentownych etatów. Jak by większość z Was popracowała w prywatnej firmie to sami byście się zwalniali bo do dobroci się poprzyzwyczajali!!!

Czlowieku, czy ty jesteś z przedszkola? w czasie kiedy powinna wykonywać swoją pracę wykonywała swoją pracę - to znaczy organizowała imprezy, bo pracowała w takim dziale. Poza godzinami pracy uczyła dzieci śpiewu. Piszę do ciebie jasno i przejrzyście, bo zdaje się, że masz kłopoty z rozumieniem czytanego tekstu.

ta Pani pisze ze ja zwolniono po 6 latach pracy a co maja powiedzieć ludzie którzy pracowali tam owiele dluzej np. P.Szabat czy P.Wojciechowski Ci ludzie w MDK pracowali od kad pamiętam

do Igi: rzeczywiście widzisz mieszkańców w MDK ??? jeżeli uważasz 14 osób na widowni, w tym 7 mieszkańców a 7 z innego powodu przybyłych - to gratuluję Ci bystrości obserwatora.
do przyszłego pracodawcy: nawazelinowałeś że hej. wszystkich bezrobotnych należy ostrzec żeby omijali Twoją przyszłą firmę jeżeli jej szef jest "taki obiektywny" mimo że pierwsze zdanie wpisu to święta prawda i kanon powodzenia firmy.

ale w tym MDK jest dużo imprez dzień po dniu hehehe naprawdę jest co robic codziennie zapiernicz jak chol.....

"Zajęcia wokalne prowadziła za darmo, po godzinach pracy, a rodzice się nie odzywali, ponieważ byli zadowoleni." Którzy byli zadowoleni???? Żeby uczyć śpiewu trzeba się na tym znać,a w te za darmo to nie wierzę po prostu!

wszyscy nie rozumiecie jednej rzeczy. Kobieta nie będzie miała za co wykarmić siebie i dzieci. Cieszy to was? Banda nieudaczników, cieszą się jak komuś dzieje się krzywda. Zero współczucia i tolerancji.

A może jednak na czymś się zna skoro tyle razy na portalach były informacje o zajmowanych miejscach w konkursach wojewódzkich, międzynarodowych.
Nie widać jakoś narzekań na słaby kontakt "interpersonalny". Skoro nie wierzysz w te zajęcia za darmo , to nie wierzysz w ludzi po prostu -felku

Skoro rodzice uczniów piszą że były za darmo i nic nie płacili to chyba były. Ciężko zrozumieć. Zresztą kto się orientuje to wie że ostatnio wokalistki z MDKu zdobywały nagrody na różnych przeglądach więc efekty pracy pani Moniki były dobre chodź może nie ma wykształcenia muzycznego. Zresztą czy trzeba mieć jakieś wykształcenie muzyczne żeby prowadzić takie zajęcia, a może wystarczą zwykły talent i chęci podzielenia się czymś co lubimy robić. Miałem okazję poznać panią Monikę i jest osobą bardzo ciepłą i miłą i widać, że bardzo angażuje się w to co robi.

Dopóki żyjemy, nie możemy popadać w pesymizm. Można dochodzić swych praw w sądzie pracy, a można.... Wszystkich wykluczonych, bezrobotnych, zawiedzionych zapraszam do tworzonego komitetu wyborczego. Razem możemy - przegonić tych koniunkturalistów. W Grajewie jest już tak wiele - KRZYWDY SPOŁECZNEJ, że biadoleniem niczego nie zmienimy. Oni boją się TYLKO ludzi zorganizowanych, którzy mają prawo się zorganizować i - upomnieć o swoje!

@AKS Zyczyć wypada powodzenia, ale czarno to widze. ludzie albo nie rozumieja, ze trzeba sie szanowac, albo udaja wariata i jak mama czy beata walą w P.Monike, na wszelki wypadek dodajac, ze do konca nie wiedzą dlaczego zostala zwolniona. Wiecie co ja podejrzewam - zostala zwolniona , bo w niedpowiednim towarzystwie wyraziła sie krytycznie o pracy dyrektorki i zapewne wladz miasta, ktore to toleruja. ZYCZLIWY doniosł gdzie trzeba, a poniewaz nie było powodów do zwolnienia, zrobiono 'restrukturyzacje' i zlikwidowano stanowisko Moniki. to typowe dla srodowisk, ktore aby sie same dowartosciowac nie dopuszczaja nie tylko krytyki, a nawet dyskusji o swoich decyzjach. a $$$$ i Felkowi podpowiadam zlozenie protestu w sprawie Edyty Gorniak - ona nie ma zadnego wykształcenia muzycznego, jakim wiec prawem zdobywa laury w Eurowizjii i zasiada a jury konkursów piosenkarskich.

a czy ktoś prześwietlił papiery obecnej rządzącej? a może warto by spojrzeć w "niekaralność" Pani karanej co to teraz takie poważne kroki podejmuję w ramach redukcji etatów- ...

a od kiedy zajecia jakiekolwiek sa płatne w MDK ? rodzice nie placa za to ze dzieci chodza na zajecia plastyczne czy tez taneczne

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.