piątek, 28 stycznia 2022

Wiadomości

  • 11 komentarzy
  • 12951 wyświetleń

Likwidacja starej targowicy

Zbliża się realizacja gotowego od kilku lat projektu zagospodarowania terenu przy ul. Dwornej w Grajewie. Po zlikwidowaniu targowicy miejskiej przy ul. Kopernika zostanie ona urządzona na nowo w tym miejscu.

Planowane jest wydzielenie ogólnodostępnego miejsca do parkowania samochodów przy ulicy Dwornej z wykorzystaniem niezagospodarowanych fragmentów terenu wzdłuż ulicy. Dostęp do targowiska zarówno dla sprzedających jak i kupujących odbywać się będzie od strony parkingu oraz z zaprojektowanej drogi dojazdowej. W centralnej części targowiska zostanie zlokalizowany obiekt. Przewiduje się utwardzenie ogrodzonego i oświetlonego terenu częściowo kostką betonową oraz płytami żelbetowymi. Wybudowany pawilon administracyjno – sanitarny będzie posiadał instalację wodociągowo - kanalizacyjną oraz elektroenergetyczną, powstanie z lekkiej drewnianej konstrukcji.

Instalacja wodociągowo - kanalizacyjna zapewni dostęp do wody bieżącej osobom sprzedającym, użytkownicy targowiska będą mieli dostęp do energii elektrycznej. Na wydzielone miejsca mogą liczyć osoby prowadzące handel mięsem i ubojem gospodarczym lub wędlinami z przystosowanych do tego celu samochodów. Zaprojektowany układ komunikacji pieszo - jezdnej zapewni właściwą obsługę elementów zagospodarowania terenu targowiska. Projektowana i istniejąca zieleń wysoka oraz niska ma pełnić funkcję osłonową oraz uzupełniającą przestrzeń niezabudowaną. Funkcjonowanie targowiska opierać się będzie o stosowne przepisy sanitarno - higieniczne.

Powierzchnia terenu objętego opracowaniem - 3,90 ha
Powierzchnia zabudowy projektowanej - 68,00 m2
Powierzchnia stanowisk handlowych - 1843,00 m2
Powierzchnia parkingów  - 877,00 m2
Powierzchnia placów utwardzonych - 6400,00 m2
Powierzchnia zieleni urządzonej - 1625,00 m2
Powierzchnia rezerwy terenu targowiska -10000,00 m2

e-Grajewo.pl

czwartek, 27 stycznia 2022

50 osób zakażonych w Grajewie

Komentarze (11)

Baju baju bedziem w raju

Kiedy dokładniej będą likwidować

Zróbcie coś wyznaczonego dla sprzedających zwierzeta takich jak-psy,koty,króliki,gołębie itd.

do BUJARZ!!!MASZ100% RACJI!!!

przeciez tam mial byc kauffland??

A co będzie na starej targowicy?

hehe na tym miejscu bydziie sklep markettttttttttttttttttttttttt

Zlikwidować te budy piękne.Do muzeum z nimi!Te złomy blaszane też.Samochody coraz nowsze,inne a nanowe pawilony niestać.Stoją takie''ozdoby''w odnawiającym się fajnym mieście jakie jest właśnie GRAJEWO!

tak dobrze a wam przyjdzie zyc i kupowac w tym supermarkecie kauflandzie czy co tam bedzie za marne pieniazki z wyplaty a rynek byl w tym miescie na dlugo przed marketami i bedzie :>

A na rynku też kupuje się za marną wypłatę i wcale nie jest tak tanio,za te''niby orginały''Ta targowica niestety nie pasuje do tegpo miasta a Markiet napewno będzie miał wygląd.A ludzie i tak se poradzą z tą marną wypłatą,tyle lat tak funkcjonują.POSTAWIĆ NOWE ŁADNE PAWILONY!''tzn.budy''

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.