wtorek, 16 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 41 komentarzy
  • 15070 wyświetleń

Laser w ZAKREM-ie


W ramach realizowanej za kwotę prawie 1 700 000 zł inwestycji w ZAKREM-ie została uruchomiona wycinarka laserowa.

Urządzenie jest typu "fiber” co oznacza, że w procesie cięcia do przesyłania wiązki światła wykorzystano światłowody. Wiązka tnąca ma średnicę zaledwie 0,1 mm co powoduje, że ilość wytapianego w procesie cięcia metalu jest znacznie mniejsza niż w większości obecnie używanych laserów. W konsekwencji zużycie energii jest około czterokrotnie mniejsze od obecnych standardów. 

Zainstalowana moc rezonatora 3 kW pozwala na cięcie:
- blach czarnych – do 15 mm,
- blach nierdzewnych i kwasoodpornych do 8 mm.

Na urządzeniu można także ciąć materiały wysokorefleksyjne takie jak: mosiądz, miedź itp. W ZAKREM-ie maszyna będzie wykorzystywana do produkcji seryjnej oferowanych wyrobów głównie wózków transportowych jak również  do realizacji usług. Zakupiony laser jest innowacyjny w skali świata.

W połowie kwietnia będą jeszcze zainstalowane dwa urządzenia:
- oczyszczarka wirnikowa – przyspieszy procesy czyszczenia powierzchni przed malowaniem;
- kabina lakiernicza – pozwoli na malowanie krótkich serii w nietypowych kolorach "od ręki”.

Spółka w drugiej połowie bieżącego roku planuje także budowę elektrowni fotowoltaicznej o mocy 170 kW.


ZAKREM Sp. z o.o.
ul. Ełcka 98, 19-200 Grajewo
tel. 86 272 34 39, fax 86 272 48 39, 507 045 078
www.zakrem.plwtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (41)

Gratulacje TAK trzymać

Gratulacje inwestycji. Oby dobrze służyła zapracowała na swój koszt.

pozdrowienia dla calej zalogi super zaklad

Rzeczywiście super zakład.Pamiętam czasy,kiedy pracowała tam mama.Wspaniali ludzie tam pracowali,być może niektórzy jeszcze pracują.Pozdrawiam serdecznie.

Czy to rzeczywiście wejście w nową erę, czy próba rozwalenia zakładu na łopatki? Okaże się w praniu. Czy aby to nie za mały zakład na taki sprzęt? Na pewno zakład wpadnie w poważne zadłużenie, bo to duże pieniądze. Dla dużego zakładu - owszem. Tam gdzie praca jest na okrągło i cały czas na pełnych obrotach. Czy tutaj tak będzie? .... Pożyjemy - zobaczymy.

Panie Czaplicki no w końcu się udalo!!! Moje gratulacje ale czy ten nadzwyczajny laser w koncu przeniesie Zakrem do czasow terazniejszosci czy nadal zostajecie w PRLu? Zastanowcie sie troche, bo macie konkretne zaplecze produkcyjne a na rynku polskim znani jestescie z bardzo slabej jakosci, poza tym wasz produkt jest strasznie tani co rowna sie z brakiem zysku, a popycie na wasze produkty nie chce juz wspominac. Macie potencjal do produkowania duzo drozszego bardziej pozadanego w terazniejszych czasach asortymentu. Na miejscu Pana Czaplickiego i w sytuacji której znajduje sie Zakrem duzo lepszym rozwiazaniem byloby zatrudnienie 3 osob po studiach technicznych, zakupienie dla nich komputerow i adekwatnego do naszych czasow oprogramowania projektowego i skupienie sie nad tworzeniem nowego asortymentu firmy ktory w przyszlosci dalby wam zysk. Moje pytanie brzmi czy ten cudowny laser zapewni wam zamowienia dzieki ktorym firma w końcu wyjdzie z KRYZYSU? Pytanie nr 2. Czy tak wiele cześci wykonujecie za pomocą wykrawania z arkusza blachy, ze konieczny byl ten laser? Bo nie rozumiem dlaczego wydaliscie astronomiczna kwote na laser hi-tech, a wasz program projektowy obecnie nie jest wart 5 tys zl i zalujecie na nowy. Moja opinia jest taka ze Zakrem to najgorzej zarzadzana firma w tej branzy, kupili najdrozszy laser ktorego potencjau nie bedzie w stanie wykorzystac w 30% jego mozliwosci. 1 700 000, wydane na laser wg mnie to czysta nieprzemyślana konsumpcja, pozarcie swojego wasnego kapitau, który mozna bylo przeznaczyć na rozwój.

tak trzymać
Grunt to ludzie mieli prace

dlaczego nie dodaliscie mojej wczorajszej wypowiedzi?

Cieszę sie ze firma sie rozwija pozdrawiam cali załogę

Gdzie tam super znam lepsze.

Szkoda tylko, że ten super zakład nie jest już taki super dla pracowników.

Należy poszukać obciążenia produkcją na ten laser, coś mi się wydaje, że przez większą część doby będzie stał bezproduktywnie. To cud boży , że ten zakład jeszcze się trzyma przy tak niemrawym zarządzaniu.

Już to przeżyłem na przykładzie Płyt Wiórowych odnowili park maszynowy-nawet dostali nagrodę państwową,no i wiemy jak to się skończyło.Teraz w ZAKREM-ie jest jak jest i wiadomo jak to się skończy! Skończy się szybko,a pracownicy udają że nic nie widzą ha ha.

Gratuluję podjęcia wyzwania i kibicuję aby pomysł okazał się trafny .

Dziękuję za wiele życzliwych słów skierowanych w stronę ZAKREM-u i pozdrawiam.
Do Pogromca Kryzysu. Dziwne i nieprawdziwe są te Pana rewelacje.
1. Czytanie za zrozumieniem - laser nie kosztował 1.700.000,- zł.
2. Aspekty technologiczne - laser stwarza olbrzymie możliwości we wdrażaniu nowych produktów, a w przypadku obecnie produkowanych skraca znacznie czas: np. czas cięcia jednego z detali na laserze to ok. 29 s. - we wcześniejszej technologii 162 s. Takich detali jest mnóstwo.
3. Jakość - głównym wyrobem firmy jest wózek paletowy i mimo chińskich tanich wózków ma swoich stałych, dobrze oceniających ten produkt nabywców.
4. Zagrożenia ekonomiczne - ZAKREM nawet nie odczuje tej z pozoru drogiej inwestycji - ocena ekonomiczna i bardzo dynamicznie rosnąca sprzedaż na to wskazuje.
5. Firma ZAKREM w kryzysowym 2013 r. miała zysk - przy czym 20% firm w Polsce miała stratę.
6. Kapitały firmy - od 2010 r. wzrosły około 40 krotnie.
7. Jeżeli przyczyną Pana niezadowolenia jest firma ZAKREM - bardzo Pana za to przepraszam.
Pozdrawiam Pana i życzę poprawy nastroju

Do POGROMCA KRYZYSU. W informacji także jest napisane, że bedą budować elektrownię o mocy 170 KW. Wiem, że koszt to 1.000.000,- zł i wiem, że jest to bardzo dobra i opłacalna inwestycja. Stać ich na to? Wiem, że tak. Zatem laser i elektrownia przenosi ZAKREM do przyszłości (pisał Pan do teraźniejszości). Skąd u Pana tyle nieprawdzwych informacji?

POGROMCO KRYZYSU, w Zakrem zmiany są rewolucyjne. Jakość wyrobów? Jeden z przewoźników niemieckich wydał następującą opinię cyt" WÓZKÓW ZAKREM NIE DA SIĘ ZAJEŹDZIĆ". Prezes musiał Ciebie nieźle przeczołgać skoro w Tobie powstało tyle złości, że aż publicznie piszesz nieprawdę.

Do pogromcy w ZAKREM nie ma kryzysu a ta inwestycja to nic innego jak ogromny krok ku przyszłości kryzys jest u Ciebie bo głupoty piszesz .

Były - Różnicą pomiedzy płytami i ZAKREM-em jest to, że w Płytach robiono inwestycje i remonty po to, aby łatwiej było firmę sprywatyzować (właścicielem był skarb państwa). Zakrem robi inwestycje po to, aby mógł szybciej rozwijać się - firma jest prywatna i właścicielami są głównie grajewiacy.

Super inwestycja i bardzo potrzebna

A co z tego mają pracownicy , od dłuższego czasu
1700 na produkcji przy 35 letnim stażu pracy

Do POGROMCY zazdrość zżera zazdrość

PRAKTYK- trzeba być w firmie by miec jakiekolwiek pojecie na ten temat. Pracownik- a który zakład jest super dla pracowników, to nie czasy komuny, mamy europę

Uwaga zaczynam!!!!!! Możecie się już pienić ;) Pisze się czytanie ZE zrozumieniem a nie ZA zrozumieniem. Cytuję "W ramach realizowanej za kwotę prawie 1 700 000 zł inwestycji w ZAKREM-ie została uruchomiona wycinarka laserowa. " Więc długo wyczekiwane sprostowanie, laser nie kosztował 1 700 000 zł lecz prawie tyle. Ogromne możliwości przy wdrażaniu nowych produktów, tu nasuwa się pytanie czy macie takowe produkty? Czy przyspieszenie czasu cięcia w nowej technologii, przyspieszy sprzedaż waszych produktów? Panie współwłaścicielu mogę zapewnić iż nie jestem człowiekiem nie zadowolonym, nawet jeśli byłbym to na pewno nie z powodu firmy Zakrem, z której to rozwoju jestem wręcz dumny. Zadałem tylko pytania, na które nie otrzymałem odpowiedzi. Nadal nie rozumiem dlaczego rozwój firmy Zakrem zaczyna się od końca, tzn najpierw kupuje się super laser który otworzy możliwości na nowe produkty, nie mając pomysłu na nowe produkty. DO FRANCISZKA BRODY: W przyszłość? Wózki za 2000zł, które słabo się sprzedają to nazywasz przyszłością? Wg mnie do przyszłości to wam jeszcze daleko. Dogońcie teraźniejszość oferując asortyment z dziedziny automatyki przemysłowej, nie wspominając o samych maszynach, ale oprzyrządowanie do maszyn sterowanych numerycznie, przemysłowych, przetwórczych, przenośniki, taśmociągi... cokolwiek co pozwoli wam dogonić obecne czasy. Może wkroczenie na rynek przemysłu drzewnego oraz papierniczego okazałoby się dobrym rozwiązaniem, dorzucenie do oferty dajmy na to rębaka w kilku wariantach, nie jest to jakaś super skomplikowana maszyna, projekt nie wymaga zatrudniania rzeszy elektroników. Zdaję sobie sprawę ,że dalej są ludziom potrzebne takie wózki (np w nowo otwartej biedronce gdzieś w Radomiu), lecz uważam że nacisk powinniście kłaść na nowy asortyment ,nie skupiać się na "szczurach" nie do zajeżdżenia. Polityka jakości też dyskusyjna, po co komuś nowy wózek skoro nie zajeździł jeszcze starego. :) Do PRACOWNIK 2, kupie droższy... do garażu... Serdecznie Państwa pozdrawiam ;)

Do Pana Kazia, trafna uwaga co do prywatyzacji ZPW. To samo bodajże w zeszłym roku spotkało zakłady Łucznika. Było gdzie się nakraść...

Panie PREZESIE super tak trzymac , tylko proszę nie zapominać o pracownikach

Kto nie zna firmy Zakrem sp. z o.o. niech się nie wypowiada , SZCZEGÓLNIE TEN O NIKU Pogromca Kryzysu - wielki doradca . Trzeba się cieszyć ze dofinansowania Unijne trafiają i do nas , że potrafimy je wykorzystać , co najlepiej nic nie robić i narzekać ? Do odważnych świat należy . Napeno Zakrem i Grajewo będzie miało z tego same korzyści JESTEM DUMNY ŻE MOGĘ PRACOWAĆ W TAKIEJ FIRMIE jAK Zakrem sp. z o.o. i życzę grajewiakom by Zakrem storzył jeszcze więcej stanowisk pracy . Prezesie róbmy swoje , a niech gadają .

Kryzysiek a'ka pogromca. Żeby mądrzyć się trzeba znać rynek w danej branży. Ty widać tej wiedzy nie masz. Popyt na te "szczury" w Polsce to 50000 szt rocznie. Jednak Franciszek miał rację - nieźle ciebie ktoś przeczołgał.

Drodzy rozmówcy w firmie ZAKREM pracownik na produkcji nigdy nie zarabiał tak jak w płytach lub mleczarni,ale wypłata była na czas mimo ciężkich lat kryzysowych.

Do Współwłaściciela oraz Pana Franciszka Brody drodzy panowie chyba nie zdajecie sobie sprawy jak wygląda teraz branża maszyn i urządzeń. Człowiek który ma zarobione kilka tysięcy zakłada firmę i kupuje taki laser a może jeszcze i lepszy Fibery to wcale nie takie cudo uważajcie bo są przypadki że już kilka ludzi w polsce wzrok straciło ale wy pewnie tego nie bierzecie pod uwage bo to tylko ludzie. Przyczyna jest wiązka pozyskiwana przez światłowód.Technologia jest ogólnie dostępna tylko problem jest z ludźmi którzy mogą tą technologią się posługiwać, nie ma wykwalifikowanych ludzi . Po za tym w tych czasach żeby się liczyć na rynku trzeba mieć dobrze rozwinięta sieć handlową oraz prężne i myślące biuro konstruktorskie z odpowiednim oprogramowaniem. Trzeba tworzyć takie maszyny których nie ma na zachodzie a nie z czasów komuny. Maszyny nie myślą tylko robią. Myślenie PRL-u to nie tedy droga a w biurze tak jest, od sprzątaczki do prezesa. W 100% Popieram Pogromce kryzysu . czekam na nowe produkty życzę powodzenia będzie wam potrzebne,,,

To są mądre słowa napisane przez inżyniera mechanika szczególnie te ostatnie cyt. życzę powodzenia będzie wam potrzebne.

Do Franek broda bez brody
Na pewno nie jesteś pracownikiem z produkcji
tylko z biura skoro tak piszesz.Dlcego ludzie
z prodykcji muszą naginać na tak duzą obsadę
ludzi w biurze. Ten zakład nigdy nie będzie
ekonomiczny. Panie Prezesie czas pomyśleć
o zatrudnienieu w biurze. SZKODA !

Śmieszne są te wpisy pisane w większości tą sama ręką, bo Współwłaściciel, Franek Broda, Kazio, Franek Broda bez brody, i inni, to ta sama osoba. Wiadomo kto - nie Panie Krzyśku.

Ludziska, zamiast cieszyć się, że firma się rozwija, że Prezes chce ją unowocześniać, to Wy narzekacie!! Panie Prezesie, nie zwracaj Pan uwagi na te ukąśliwe złośliwości, tylko rób, co trzeba. Firma zaczyna prężnie się rozwijać, to ludziom nie pasuje. Nie rozumiem tego. Pewnie lepiej, by dla nich było, gdyby firma padła,a ludzie stracili pracę.

Franek broda bez brody sporo działkę chyba masz za to żeby rzeczywistość naciągać, może jesteś zatrudniony przy okazji i musisz pozycję wyrobić. Takich ściemniaczy jest kilku ale wszystko idzie w dobra stronę i zakłady produkcyjne się pozbywają ludzi z pustym umysłem technicznym, zatem nie napinaj się.Tylko Potrafisz cytować.

Panie prezesie Unia daje trzeba brać i się rozwijać nie słuchać tych co krytykują bo oni zazdroszczą to są pupilki dawniejszych czasów.Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszych inwestycjach.

Do pana franka Wąsa.Człowieku nie wiesz to nie pleć głupot chyba jesteś jednym z tych co zazdroszczą co nie chcą żeby firma ZAKREM się rozwijała na pewno chciałbyś żeby ona padła to byś był zadowolony. Prawda PANIE WĄS.....

Drodzy pisarze ja tak czytam i wyciągam w nioski z waszych wypowiedzi.Zauważyłem,że zakład jest podzielony na tych co chcą inwestować(PRACOWAĆ) i na tych co nie chcą inwestować, chcą żeby było tak jak kiedyś.Ludzie czy było lepiej za innych prezesów. Ten ostatni chciał dobrze dla zakładu,ale mu nie wyszło.Zakład zostawił w cięższej sytuacji niż był. Ten prezes zakład przejął mimo,że nie musiał.On to wszystko robi dla WAS moi drodzy,dla zakładu, a wy narzekacie,czy mu ktoś za to podziękował...Kochani trzeba jego wspierać,a nie bzdety mówić.Takich ludzi nam trzeba.Słuchajcie wspólnicy mówię tak bo wydaję mi się, że nimi jesteście POWINNIŚCIE SWOJEGO PREZESA WSPIERAĆ by on mógł tym zakładem kierować dla dobra waszego i zakładu.Takich ludzi jak on w zakładzie brakuje.Panie prezesie nadchodzą święta WIELKIEJ NOCY pragnę panu życzyć Zdrowych i Wesołych Świąt i dziękuję za dotychczasową pracę proszę o jeszcze więcej cywilizacji w zakładzie bo jej jeszcze brakuje. Do zobaczyska...

Do: Inżynier Mechaniki Witam kolegę po fachu. Dzięki za wsparcie! Miło że ktoś w końcu poparł moją jakże cenną dla Zakremu opinię :) Ja wcale na nich nie wjeżdżam, po prostu chcę ich uświadomić że są daleko w tyle, zważając że park maszynowy pozwala im na produkcję dużo poważniejszych i droższych rzeczy niż wózek paletowy :) a jakieś wąsate Cześki i Kaziki mądrościami Polski ludowej mi tu sypią. Główny problemem firmy Zakrem leży w braku R&D, a dział techniczny? Że co?

Był wcześniej: POGROMCĄ KRYZYSU, Kryzysiek a'ka pogromcą, a teraz jest Inżynierem mechaniki. Moim zdaniem powinieneś być filozofen, albo politykiem (polityk w Polsce to taka istota człekokształtna, która jak ktoś ma jakieś zdanie i pochodzi z innej partii to zawsze polityk ma zdanie przeciwne z nastawienim do kłótni.

"Człowieku" mylisz się i to grubo. Pewnie jesteś Kazikiem, wąsem tudzież współwłaścicielem i doszukujesz się u innych podobieństw do swojego jakże nie dojrzałego zachowania, tu jeszcze raz zaznaczam nie trafność twoich śmiesznych i bezpodstawnych zarzutów. Faktem jest że na początku podpisywałem się POGROMCA KRYZYSU obecnie podpisuję się jako Kryzysiek a'ka pogromca, po tych ksywkach łatwo wywnioskować że to jedna i ta sama osoba, bystrzy skumają, Inżynier mechanik jest osobą popierającą moje zdanie? Boli was bardzo, że ktoś obstaje za mną? Co do polityki, to muszę to przemyśleć :) Może zacznę od niższych szczebli :) Rada miasta? Już czekam na bulwers darmozjadów z tego kółeczka :D Pozdrawiam spinaczy :)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.