Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 3441 wyświetleń

Laptopy dla czwartoklasistów z Zespołu Szkół Specjalnych

W piątek, 29 września Starosta Grajewski Waldemar Remfeld wraz z Dyrektorem Jarosławem Reutem i Wicedyrektor Martą Patrycją Żbikowską z Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Grajewie, wręczył laptopy czwartoklasistom. 

 

Podczas małej uroczystości Starosta Grajewski pogratulował dzieciom prezentu w postaci laptopa oraz życzył jak najlepszego wykorzystania sprzętu. Laptopy trafiły do dwunastu uczniów Szkoły.

Program „Laptop dla ucznia” to  inicjatywa Ministerstwa Cyfryzacji, której celem jest wsparcie dzieci w rozwoju kompetencji cyfrowych i umożliwienie uczniom dostępu do technologii, które są potrzebne do nauki i rozwoju. To także wyrównywanie szans edukacyjnych. Sprzęt będzie służył uczniom na kolejnych szczeblach edukacji.

 

Wręczenie laptopów wywołało radość zarówno wśród dzieci i ich rodziców, jak i nauczycieli oraz dyrekcji szkoły. Dla niektórych uczniów to pierwszy komputer, którego Będą używać do celów edukacyjnych oraz rozrywki.

Komentarze (2)

Dziękujemy Unii Europejskiej za laptopy. Fajnie że dzieci mogą się rozwijać

Teraz najważniejsze to laptopy. Teraz dzieci będą miały na czym grać. Kiedyś nie było laptopów, ludzie byli lepiej wykształceni.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.