Wiadomości

  • 20 komentarzy
  • 8536 wyświetleń

Kwesta na rzecz budowy alejek

Już po raz piąty Stowarzyszenie Lepsze Grajewo organizuje kwestę cmentarną na rzecz budowy alejek na cmentarzu parafialnym w Grajewie. Kwesta odbędzie się w dniach 31.10.-01.11.2016 roku. Datki będą zbierane do puszek na terenie całego cmentarza. 

Zebrane środki zostaną przeznaczone na budowę kolejnych metrów alejek na cmentarzu parafialnym w Grajewie. 

Zarząd stowarzyszenia serdecznie zaprasza do aktywnego zaangażowania się w tegoroczną zbiórkę. Chętnych prosimy o kontakt telefoniczny z Panem Tomaszem Strózikiem - tel. 506 052 652 lub mailowy lepszegrajewo@gmail.com.

 

Dotychczas, dzięki ofiarności grajewian i osób odwiedzających groby swoich bliskich, Stowarzyszenie Lepsze Grajewo wykonało ponad pół kilometra ścieżek. 

Czerwony kolor na załączonym zdjęciu przedstawia dotychczas wykonane odcinki alejek na cmentarzu parafialnym.

 

Tomasz Strózik

Komentarze (20)

kto i na co wydaje pieniądze otrzymywane za dzierżawę miejsca na starym cmentarzu. Ktoś może wie?

Iolia na starym cmentarzu niema żadnych opłat dzierżawnych tam jak rodzina ma teren wykupiony to ma na wieki co najwyżej płaci za pochówek i za dołek nawet podatku od nieruchomości nie zwraca proboszczowi .

Czy w tym roku były robione alejki?

A ja proszę o nienagabywanie ludzi którzy chcą spokojnie odwiedzić groby bliskich

co roku to samo zbierają na alejki jakoś nie widać żeby było coś robione kpina i złodziejstwo w biały dzień!!!!!! a co do opłat to są jak się nie mylę to co 20 lat trzeba płacić za miejsce na starym cmentarzu a pieniądze na kontach u księży....

Do boguslaw siemion: przepraszam, w tej kweście nikt nikogo nie nagabuje, chcesz wrzucasz do puszki tyle ile uważasz i nie siej złej atmosfery a nie masz zyczenia -przechodzisz obok kwestujących obojętnie. To wolna i nieprzymuszona wola każdego.

www co 20 lat to wioskowy dziedzic z wioskowymi parobkami na cmentarzu komunalnym uchwalił , a na parafialnym to się płaci tylko raz .

aga- a w tym roku odwiedzałaś groby bliskich? Widzę po pytaniu że nieeee to po co ta durna gadka

www,moze jestes niewidoma

Co trzeba mieć pod czaszką żeby o sobie pisać "pan"?

Sołtys-na parafialnym płaci się ponownie jak po 20 latach zmieniasz pomnik wiem bo zmieniałem

a może z prośbą do CARITAS diecezji Elk oni mają dużo kasy

Maciek, pan to jeszcze nic, pan z dużej litery to jest dopiero Panisko.

Napisane że kwesta od 31.10 a zbierają od 30.10. Czy to oznacza, że pierwszy dzień zbierają dla siebie?

oburzona nie nagabuja? A ile razy jak się przechodzi obok to trzęsą puszkami i podchodzą wyciągając łapy i wtedy wstyd nie wpłacić. /

Współczuję tym co charytatywnie zbierają w deszczu czy w śniegu. Chylę im czoła bo mi osobiście nie chciałoby się za darmo marznąć. A ci co komentują i krytykują(aga, www, ciekawy czy inni) powinni być konsekwentni i ostentacyjnie nie powinni chodzić po alejkach tylko obok, po piachu czy błocie. Tak w dowód protestu. Wszyscy kiedyś skończymy na cmentarzu. Niech przynajmniej bliskim zmarłych będzie wygodniej do grobów dotrzeć...

"Ciekawy" to chyba pomylił kwesty- na rzecz zabytków. Ci co zbierają na alejki to jak napisane zaczynają od jutra. Ciekawe czy te wszystkie hejterskie pisze tylko "ciekawy". Tak rodzą się plotki - czego się nie wie to się zmyśli.

"Antyciekawy", sam jesteś hejterem to i nie dziwię się że innych podejrzewasz o to samo. Po drugie, każda kwesta powinna być poprzedzona informacjami w mediach. Pierwsza kwesta była dopracowana jak należy, natomiast o tej drugiej nigdzie ani słowa i gdy się ktoś zastanawia to od razu najlepiej od hejterów?

Ciekawy, czytaj ze zrozumieniem. Popatrz na ogłoszenie w sprawie kwesty na rzecz zabytków "kwesta na rzecz cmentarza"tam zbierali od 30.10.2016 i popatrz na to ogłoszenie w sprawie kwesty na rzecz alejek. Przecież to ty oskarżasz, że ktoś rzekomo zbiera dla siebie. Zatem o co ci chodzi? Wszystko jest podane oficjalnie na stronach e- grajewo. Nie mam racji?

Dlaczego wstyd "nie placic"? Ja nigdy nie daje i nie czuje zadnego wstydu. Wstyd to wyrzucac pieniadze w bloto i to w przypadku cmentarza doslownie w bloto. Poza tym od pewnego czasu juz nie chodze 1 listopada na cmentarz. Mozna wybrac inny termin. Przypominam, ze 1 listopad do Dzien Wszystkich Swietych a nie wszystkich zmarlych.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.