wtorek, 28 marca 2023

Wiadomości

  • 12 komentarzy
  • 9956 wyświetleń

Kwesta cmentarna 2013

Szanowni Państwo.

 

Społeczny Komitet Renowacji Grajewskiego Cmentarza Parafialnego informuje, że w dniach 31 października - 3 listopada bieżącego roku na terenie grajewskich cmentarzy już po raz trzeci będzie prowadzona kwesta środków pieniężnych na potrzeby renowacji najstarszych, zabytkowych obiektów Cmentarza Parafialnego w Grajewie.

To dzięki hojności darczyńców w trakcie dwóch poprzednich zbiórek zebraliśmy ponad 20 tys. zł, co wraz z dodatkowymi wpłatami od sponsorów umożliwiło podjęcie pierwszych wymiernych działań, których efekty już są widoczne na terenie grajewskiego cmentarza. Działaniami tymi były:

- Renowacja trzech żeliwnych nagrobków z drugiej połowy XIX w. (koszt: 18 265,50 zł);

- Sporządzenie elektronicznej mapy najstarszej części cmentarza wraz z internetową wyszukiwarką pochowanych osób (koszt: 5 209,47 zł);

- Renowacja grobu por. Stanisława Strzelbickiego - oficera 9 PSK /zm. 1938 r./ (koszt: 925,33 zł);

- Opracowanie dokumentacji remontu budynku Kaplicy Cmentarnej (koszt: 9 595,00 zł);

Jest to jednak dopiero pierwszy z wielu kroków, które nas czekają, a potrzeby są ogromne. Uznając prawdziwość słów Jana Lubońskiego, że "(…) tam, gdzie groby porastają chwastem, tam i serca chwast pokrywa”, liczymy na ofiarność mieszkańców Grajewa i osób odwiedzających groby swoich bliskich także w bieżącym roku.

 

W imieniu Zarządu Komitetu

Tomasz Dudziński - Przewodniczący Komitetu

 

Komentarze (12)

kto bierze za pochowek to cmentarz powinien remontowac

Bardzo się cieszę, że pan Tomek nie zniechęcił się i działa dalej na rzecz naszego cmentarza.

Czy remont kaplicy na cmentarzu parafialnym nie należy do kościoła, z oplat za pochowek.

Doparafianin,,parafiai aga macie racje u moich przodków pomnik z grysiku podupadł i parafia powinna postawic porzaadny kamienny nagrobek.

ja proponuje pan TOMEK powinien byc na etacie calego cmentarza miec tam biuro i wszelkie formalnosci z pochowkiem zalatwiac a kasa na budowe cmentarza

Jeżeli znów będzie zbierał burmistrz- na pewno wrzucę dobry papierek :D

pochowanie kosztuje 750zl w rok pewmie jest okolo 50 pogrzebow na parafialnym to wychodzi 37500 proste ale pewnie za malo na remont

Szacunek należy się tym, którzy nie szczędzą własnego czasu i sił na ratowanie naszego cmentarza! a dla wszystkich ofiarujących nawet najmniejszy grosik podziękowania. Naprawdę razem można zrobić coś szlachetnego!

Witam. Chce podzielic sie informacja, bo moze grupa ludzi o tym nie wie. Kilka miesiecy temu moja niedoszla jeszcze tesciowa chciala postawic pomnik na grobie swojego meza. Wziela kredyt, umowila sie z pomnikarzem, po czym CI przyjechali i zaczeli tn pomnik stawiac. Skonczylo sie na tym ze prace zostaly przrwane przez fakt, ze pomnikarz nie otrzymal od wlascicielki zaswiadczenia "pozwolenia" od ksiedza na postawienie tegoz pomnika. Najlepsze w tym wszystkim jest to, ze ow pozwolenie kosztuje ponad 500 zl. Wydaje mi sie, z wniosek nasuwa sie sam kto powinien dbac i zabytkowe czesci cmentarza i nie tylko. Pozdrawiam.

Od ul.Pułaskiego przy parkanie starego cmentarza aż się prosi zrobić nowy plac dla samochodów. Aktualny jest zniszczony i niebezpieczny.

hmmm cmentarz jest podzielony na dwa-tzn komunalny i parafialny.na komunalnym są alejki na parafialnym nie...wydaje się z księza maja dośc pieniążków z wszystkiego-bo bardzo doją ludzi..wiec proponuje że tace z swięta wszystkich św przeznaczyc na odnowienie i renowacje...ale po co łatwiej wyciągac rece do ludzi...a jakaś babcia zawsze cos da choć sama ma nie dużo...a taki mm pajac w sutanie sie pławi..

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.