Wiadomości

  • 14 komentarzy
  • 10269 wyświetleń

Kwalifikacja wojskowa -1994

O G Ł O S Z E N I E

BURMISTRZA MIASTA GRAJEWO

 

Informuję, że w okresie od 25.03.2013 r. do dnia 22.04.2013 r. w budynku byłej siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie przy ul. Wojska Polskiego 74 przeprowadzona zostanie kwalifikacja wojskowa mężczyzn urodzonych w 1994 roku

 Dla mężczyzn z miasta Grajewo wyznaczono termin od 25.03.2013 r. – 29.03.2013r oraz 03.04.2013r. - 04.04.2013 r. i 22.04.2012 r. - dla kobiet.


Obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej podlegają także mężczyźni urodzeni w latach 1989 - 1993, zamieszkali stale lub przebywający na pobycie czasowym trwającym ponad 3 miesiące na terenie miasta Grajewo, którzy nie posiadają określonej zdolności do czynnej służby wojskowej.


 

Do kwalifikacji wojskowej wzywa się kobiety: urodzone w latach 1989 – 1994, które w roku szkolnym 2012/2013 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych albo będące studentkami lub absolwentkami tych szkół lub kierunków.

Ponadto do stawienia się do kwalifikacji wojskowej wzywa się osoby, które ukończyły 18 lat życia i zgłosiły się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej, jeżeli nie posiadają określonej zdolności do czynnej służby wojskowej.


Nieotrzymanie wezwania imiennego nie zwalnia ww. osób od obowiązku zgłoszenia się do kwalifikacji wojskowej w terminie i miejscu wskazanym w obwieszczeniu.


W razie niestawienia się osoby do kwalifikacji wojskowej bez uzasadnionej przyczyny, Burmistrz nakłada grzywnę w celu przymuszenia albo zarządza przymusowe doprowadzenie przez Policję do kwalifikacji wojskowej w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.


Osoby, które nie stawią się do kwalifikacji wojskowej w określonym terminie i miejscu albo nie przedstawią nakazanych dokumentów lub odmówią poddania się badaniom lekarskim podlegają karze grzywny albo karze ograniczenia wolności.

Komentarze (14)

Super,bardzo chętnie bym chciał iść do wojska.!!

Super, jak za komuny. A może ja nie chcę walczyć za ten kraj? Nie potrzebuje żadnej kwalifikacji. Ile wynosi ta grzywna którą trzeba zapłacić?

A co burmistrz ma do wojska ?

kosanae
Widząc takie komentarze aż mi szkoda, że nie ma obowiązkowej służby. Tam nauczyłbyś się szacunku, bo jak widzę rodzice nie dali rady...

Łukasz święta racja, to co teraz mają w głowie te małolaty, ich zachowanie woła o pomstę do nieba.

Czy była Komenda Straży Pożarnej to nie na Ełckiej
a napisane Wojska Polskiego 72

mydlą ludziom oczy sam jestem żołnierzem i nie warto iść do wojska szkoda czasu i mlodych lat piszę oczywiście o korpusie szeregowych -wykorzystują mlody nasz wiek i pózniej wyrzucaja taka jest prawda !!!

Skoro nie czujesz się Polakiem człeku o nicku:kosanae, to co porabiasz w Polsce?Nie potrzeba nam tutaj tak myślących.Pisząc tak sam sobie wystawiasz świadectwo że jesteś zwyczajnym tchórzem,lub co gorsza szczurem który pierwszy uciekł by z tonącego okrętu jak ten kapitan z wycieczkowego statku.Właśnie komisje powinni wyłapywać takich osobników i wysyłać ich tam gdzie ich miejsce.A gdzie to niech ta osoba się domyśli.

Uważam, że każdy powinien dostać powiadomienie pisemne ponieważ nie każdy ma internet i nie każdy czyta ogłoszenia na e-Grajewo.Czasu zbyt wiele nie zostało do22.04 P.Burmistrzu , a przecież co nie którzy wyjechali za granicę szukać pracy ,bo w Grajewie ciężko oj ciężko z pracą PANIE BURMISTRZU


rajewo.Wile czasu nie zostało

Każdy dostaje powiadomienie na około 3 tygodnie przed komisją, także nie wiem o co Ci chodzi LUTEK

O to chodzi ,że właśnie znalazłem prace za granicą dobrze płatną i boje się ją stracić.Aty ''zażenowany''jesteś jednym z tych sto rozumów który tego nie zrozumie co to znaczy mieć dobrze płatną pracę . (ŻENADA)Ledwie co pojechałem do pracy a trzeba brać wolne dni.

To co, wcześniej nie mogłeś się stawić tak?? który jesteś rocznik?

zaż~ ty nie bądź taki ideał bo w tym kraju to wszyscy mają nas w du... co chodzi o sprawy państwowe.Przecież zawsze można ukarać takiego który się nie stawi.To że ty będziesz gotowy zawsze od tego momentu(kwalifikacja wojskowa) oddać życie w razie potrzeby za ten kraj to nasze władze nie interesujesz jako młody potrzebujący jakiegoś startu w życie.

Właśnie czy tam nie ma błędu. Przecież budynek byłej siedziby (...). Znajduje się na Ełckiej :P A na ul. Wojska Polskiego 74 jest nowa straż. Czy ja coś pokręciłem ? :)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.