czwartek, 2 lutego 2023

Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 9103 wyświetleń

Kurtyny wodne nie w tym roku

Nadeszło oczekiwane lato - czas odpoczynku na urlopach i wakacjach, świeże owoce i warzywa, długie dni i noce pełne gwiazd, zapach kwitnących kwiatów, ziół, ale przede wszystkim słońce i wysokie temperatury.

Żar tropików cieszy zwłaszcza tych, którzy wyjeżdżają z miasta gdzieś nad wodę. Jednak upał w mieście bywa nieznośny. Mury i kamienie nagrzewają się mocno, temperatura jest o kilka stopni wyższa niż na otwartej przestrzeni. Z myślą o osobach, które w upalne dni nie mogą skorzystać z odpoczynku nad wodą w wielu miejscowościach ustawia się kurtyny wodne - urządzenia rozpylające delikatną bryzę, by ulżyć w czasie gorąca.

Dzisiejsze urządzenia nie przypominają tych z poprzednich lat, dostarczają więcej chłodu i orzeźwienia,  jednocześnie są bardziej oszczędne. Całkowity koszt działania kurtyny jest uzależniony od liczby skwarnych dni w sezonie letnim.

Grajewski ratusz kurtynom wodnym nie mówi nie. Uważa to za dobry pomysł – mgiełka wodna przyniesie ulgę zmęczonym mieszkańcom, przy okazji da wiele frajdy dzieciom. Jednak jak każde zadanie inwestycyjne, na realizację wymaga przeznaczenia środków finansowych w budżecie miasta. Ponadto "zraszacz" ustawiony na gruncie użyteczności publicznej jest obiektem małej architektury, musi posiadać atesty, wykonaną dokumentację, konieczne jest zgłoszenie do właściwego organu (30 dni). Procedura jest czasochłonna, ewentualne załatwienie wszystkich formalności nastąpiłoby z końcem lata – wyjaśnił Bogdan Wojsławowicz, Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Grajewo.

Głos mieszkańców i przykład innych miast może przekona naszych radnych i pomysł kurtyn wodnych zostanie zapisany w kolejnym budżecie. Mamy nadzieję, że to ziarenko inicjatywy padnie na żyzny grunt  – w upały otrzymamy trochę ochłody, dzieci radości, a zwierzęta ulgi!

e-Grajewo.pl

 

środa, 1 lutego 2023

Oszuści nie odpuszczają

Komentarze (9)

Ale jaja, jaka wielka jest niezaradnosc urzędu, jak bardzo mamią społeczeństwo. W Warszawie są węże strażackie z rozpylaczem na końcu. Takie rozwiązanie daje efekty schładzania i nie ma potrzeby przeprowadzanie biurokratycznych procedur. Panowie dla chcącego nie ma nic trudnego.

no pewnie dlaczego mieli myslec o tym przed latem,a może głupi Grajewiacy zapomną ogorącym lecie i nie bedzie trzeba wykładać kasy na głupotę

lato zaskoczyło samorządowców

brawo Grajewo,JAK ZAWSZE NA CZASIE.

Pomysl super ale lepiej przeznaczyć pieniądze na realizację plaży miejskiej. Grosz do grosza I się uzbiera.

Niech Straż Pożarna sika ;)

Czy można coś zrobić z zielskiem po pas w centrum miasta. Na ulicy Mickiewicza przy sklepikach i nie tylko , az przykro patrzeć i. Czy może ktoś tym się zająć ? Chyba wszyscy udają ,że nie widzą.

wlasnie ja tez w sprawie zielska przy bloku na ul.Targowej 17 co się dzieje? dlaczego nikt nie kosi tej bylicy która porosła prawie że w pas.Wstyd ludzi którzy przyjadą z innego niasta w odwiedziny.

czyżby wpis poskutkował, zbieg wydarzeń raczej ,ale zielsko skoszone przy Targowej ,hura!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.