poniedziałek, 26 lutego 2024

Wiadomości

  • 43 komentarzy
  • 15715 wyświetleń

Kurejwa zmieni oblicze

Kolejna inwestycja będzie dofinansowana ze środków unijnych

"Urządzenie centrum wsi Kurejwa"

W dniu 27 stycznia 2014 roku Wójt Gminy Grajewo Stanisław Szleter podpisał umowę o dofinansowanie projektu pn. „Urządzenie centrum wsi Kurejwa”. Spotkanie zostało zorganizowane przez Urząd Marszałkowski dla wszystkich beneficjentów, z którymi miała być podpisana umowa na realizację zadań z działania Odnowa i rozwój wsi. O środki ubiegało się 59 beneficjentów, z czego na liście projektów do dofinansowania znalazło się 39 inwestycji o łącznej wartości wnioskowanej pomocy na ponad 11 mln zł. Mieczysław Baszko, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego na uroczystości pogratulował wszystkim beneficjentom i wyraził zadowolenie z przyznanych środków, które są niezwykle potrzebne dla naszego województwa. Projekt pn. „Urządzenie centrum wsi Kurejwa” ma na celu poprawę estetyki wsi Kurejwa poprzez zagospodarowanie terenu wokół stawu. Główne zadania projektu:

• budowa ciągu pieszego nawierzchnią utwardzoną z kostki brukowej,

• budowa miejsc parkingowych utwardzonych kruszywem,

• budowa piaszczystej plaży,

• budowa na stawie kładki, (pomostu) o długości do 9 m,

• wprowadzenie elementów małej architektury: ławki, kosze na śmieci, tablica informacyjna oraz ogrodzenie,

• aranżacja zieleni ozdobnej,

• modernizacja istniejącego tarasu widokowego.

W ramach projektu „Urządzenie centrum wsi Kurejwa” Gmina Grajewo otrzyma dofinansowanie w wysokości 297 993,00 co stanowi 75% kosztów kwalifikowanych w kwocie 397 325,98. Całkowity koszt operacji wynosi 488 710,96 zł.

poniedziałek, 26 lutego 2024

Most nad Narwią przybliży nas do Warszawy

poniedziałek, 26 lutego 2024

Przechwycili blisko 19 ton nielegalnego tytoniu

Komentarze (43)

A ja się tylko nieśmiało spytam.... Dlaczego nie została ukończona modernizacja "centrum wsi Wierzbowo"??? Dlaczego nikt nic z tym nie robi??? Przecież to tu jest siedziba Gminnego Zakładu.. Miało być jak w Boczkach..a wyszło tak jak..zwykle.. Nawet ten kawałek rozgrzebanej drogi asfaltowej w kierunku Dybły nie został przywrócony do stanu poprzedniego, tylko zasypano wszystko żwirem..

A w Mieruciach nadal nic, jezioro zarasta, a mogła by korzystać z niego cała gmina....brak pomysłu i chęci aby wykorzystać dotacje unijne a może być tak pięknie......

Nazwę powinni zmienić

O Mierucie to powinni walczyć wędkarze bo to jest ich akwen a gmina może pomóc.A jeśli chodzi o nazwę to dlaczego ją zmieniać-to tak jakbyś zmienił swoje nazwisko (antek).

Co racja to racja, kiedyś w tym jeziorze kąpali się mieszkańcy nie tylko Mieruć, ale i Grajewa.

A co z tym ściekiem w Mieruciach można innego zrobić, najlepiej zbiorowe szambo dla wioski

PZW ma gdzieś Mierucie, dobrze jest łowić ryby ale zadbać to nie ma komu.Brzegi jeziora sprzątać, zarybiać (w rzeczywistości a nie na papierze), kładki zbudować.Pozwolenie kosztuje krocie a wszystko stoi w miejscu.Czekam tylko aż ktoś skontroluje ten okręg bo wolna amerykanka jak na razie.A zresztą wszędzie jest burdel nawet i w PZW.

to wina radnych Boczki mają dobrego radnego a MIerucie nie

do A.H. PZW nie ma tego jez.w d..ie.co roku jest zarybiane.to nie jest wina PZW ze do jez.nie ma dostepu.

Przeczytałem że w Kurejwie ma powstać nad stawem plaża a czy można tam się kąpać? Sanepid bada tam stan wody?

Nie ma dojścia? ty chyba nie byłeś nad tym jeziorem.Mieszkam tu 30 lat to wiem lepiej od ciebie (tolek), a co do zarybiania to wiem swoje i ty też wiesz jak jest naprawdę ale to nie miejsce na takie wywody,bo nie chcę nikogo wtopić nie o to mi w tym chodzi.Chciałbym aby te jezioro odżyło przynajmniej jak w latach '80 bo żal patrzeć.

nam dali takiego radnego,że on nas nie zna a my jego,prawo takie nowe wyszło ponoć

Za przeproszeniem ale Mierucie to chyba najbrzydsza wieś w gminie lub całym wojewodztwie. Gnojówka przez cały rok na drodze z lewej na prawo przepływa, błoto, obornik 2 metry od lini brzegowej, o zapachu chyba nie trzeba pisać, zero porzadku. Najpierw ludzi trzeba nauczyć porzadku a dopiero potem modernizacja przeprowadzac. Jak by tam ktoś genielny wadł na pomysl robienia plazy to chyba tylko dla krów

Witam ,z tego co wiem to to w Wierzbowie co byś nie zrobił to i tak rozwalą ,klub zniszczony ,ściany podrapane,barierka rozwalona ? staw wyczyszczony a wokół niego syf ,po prostu masakra ,co byś nie zrobił to i tak źle.W innych miejscowościach nie ma takiej pięknej sceny jak w Wierzbowie oraz hali .Ludzie ogarnijcie się tylko umiecie oszczerstwa rozgadywać a nie widzicie starań WÓJTA! Brak słów !!!

Kurejwa Kurejwa piękna okolica,gdyby nie paru kołków byłaby stolica!Hej!

Flesze też są bardzo ładne, ale szanowny Pan na początku wioski bez krzty wyczucia trzyma sobie obornik i ma gdzieś fakt, że jest on w odległości pół metra od drogi a ów obornik spływa na całą wieś i drogę asfaltową przez to wygląda jak bagno i weź tu człowieku umyj samochód albo wyjdź na spacer kpina jakaś!

Fajnie :D czy Wy wszyscy myślicie, że dla Waszych estetycznych doznań wzrokowych rolnicy przestaną produkcji zwierzęcej, zniknie obornik i kiszonka ? Wioska jest dla mieszkańców, w s z y s t k i c h , rolników też, jak by tak ktoś nie wiedział :P

Co racja to racja z gnojem nad jeziorem to ja też się nie zgadzam ale cóż były kontrole i g... z tego wyszło.

kurejwa kurejwa soltys im zalatwil hehe prymas ma wtyki az smiech bierze jak to czytam wioska byla jest i bedzie wioska w miasta trzeba inwestowac tam rolnicy pracuja i niech tak zostanie pozdrawiam

To że ktoś chce gospodarzyć to niech sobie gospodarzy ale niech nie sra wokół
siebie są szamba i płyty gnojowe mamy 21 wiek.To że jest jezioro to nie znaczy że można do niego s...

My mieszkańcy Mieruć jednogłośnie przeciwstawiamy się jakimkolwiek inwestycjom w naszej wsi Nie będziemy brali udziału w marnotrawieniu publicznych pieniedzy ktore w duzej mierze mogly by poprawic jakosc zycia ludzi ktorym nie chce sie pracowac ! Nie przyczynimy sie do organizowania ustawianych przetargow ,zawyżania faktur ,nabijania kasy dla tych co wiedza z kim sie podzielić Nasz akwen jest jednym z nielicznych , naturalnych ,o tej klasie czystości !(położonych w gminie Grajewo) Najlepszym przykładem na to jest fakt ze co roku wiosną można zaobserwować pieszą migracje raków i foczek z innych akwenów położonych w okolicy Ze swojej strony chce podziękować za liczne inwestycje dla P.Szletera które poczynił w naszej miejscowości w ostatnim dziesięcioleciu (poprawa stanu nawierzchni lokalnych dróg poprzez nawiezienie kruszyw zwiropodobnych , budowa zadaszenia dla połowy dzieci Fakt iż od ponad roku nie mamy sołtysa świadczy o doskonalej współpracy , zrozumieniu bez słów wójta z mieszkańcami i czyni nasza miejscowość unikalną w skali kraju Korzystając z okazji podzielę się osobista refleksja na temat co można by jeszcze zrobić (jesli oczywiscie w budżecie zostanie kilkaset zł !)Gdyby we wspomnianej juz wiacie (przystanek dla dzieci )dobudować czwartą ścianę ,w stawić drzwi to śmiało ten budynek moze pełnić role wiejskiej świetlicy być miejscem spotkań lokalnej społeczności z władzami służyć do organizacji imprez okolicznościowych A moze i Urząd Marszałkowski posiada jeszcze środki na tego typu inwestycje to byłaby możliwość pozyskania kilku milionów A o tym że w mętnej wodzie łowi sie duże ryby wiedza nie tylko wędkarze !!!

Jeśli chodzi o Kurki bardzo mała miejscowość nie ma nic zupełnie ani asfaltu i ogólnie pustka staw zanieczyszczony.Mam tylko jedno pytanie gdzie trafia niewykorzystany FUNDUSZ na naszą miejscowość? Jeżeli wisi Tablica i napisano czarno na białym ze będzie ukończona modernizacja o ukończeniu asfaltu. Jeżeli chodzi o inne wioski np Wierzbowo,Kurjejwka,Będzkowo, Jest położony oczewiscie asfalt są też Świetlice .Ale o Kurkach nikt nie wspomina a od tylu lat Prosimy o jedna rzecz Asfalt..

Do zadowolonego
Dobrze powiedziane hahahahahhheheheheheh

Ksaweryn popieram ,nawet tablica ogłoszeniowa jest uszkodzona a sołtys nie raczy jej naprawić .

Z powodu duzych brakow w moim wykształceniu zwracam sie z pytaniem do ludzi bardziej swiadomych - czy mieszkanka wsi Kurejwa to Kurewianka?

Do Konstanty mieszkanka wsi Kurejwa to Kurewka.

Do Ksaweryn z tego co mi wiadomo to Bęćkowo to już inna gmina he he

w kosufce trzeba zrobić jezioro,przy zlewni to nie bedo ludziska musieli wycieczek do toczylowa robic

Kurejwa to bardzo ladna wies a teraz bedzie jeszcze piekniejsza A kurki to i tak brzydkie hehe

do on Grajewo ile moze tyle robi przeciez to nie tylko od soltysow zalezy

Do Grajewiak-twój wpis pachnie paragrafem.Pamiętaj że nie jesteś anonimowy w sieci i to wymaga przeprosin.Do Konstanty-np.mieszkanka Grajewa to grajewianka a Kurejwy .......kurejwianka,to dla ciebie jest za trudne?.

Jak kogoś uraziłem to przepraszam.....chciałem zażartować.Skoro moderator to przepuścił to nie obraźliwe.

Zamiast komentować temat to ludzie piszą o 100 innych rzeczach.

do radny naucz sie czytac ze zrozumieniem Konstanty na poczatku swej wypowiedzi zaznacza ze ma luki w wyksztalceniu i dlatego zadaje pytanie Jesli wiesz to odpowiadasz A poco twoje zlosliwe komentarze !! Tak jak ja bym ci teraz wstawial ze radny nie zaradny a diety pobiera !!

Tak panie radny nie bądź społeczniakiem, mamy wolność słowa a ty straszysz paragrafami, co to komuna??Nie pasuje ci to się nie wypowiadaj na forum.Mondrala się znalazł.

Jak bedzie w Kurejwie to zalezy duzo od mieszkancow Bo jak sie dba tak sie ma a jak sie nie dba to sie nie ma

a Park central to nadal ściernisko panie Burmistrzu Kiełczewski!!!

A co ma Burmistrz do Kurejwy.Tu rządzi Wójt.

Do Konstantego i Grajewiaka- jesteście ograniczeni intelektualnie obrażając mieszkanki wsi Kurejwa. Myśląc, że jest to zabawne grubo się mylicie. Kurewianek i Kurewek poszukajcie wśród swoich bliskich! Zero taktu i rozumu !

to jest lipa ten staw

ten staw to lipa to bagno a pieniondze w bloto tak iest w kurejwie

niema jak staw w wierzbowie lub w boczkach i oswietlenie i pieknie zrobiony a w kurejwie niema walu dno niema poziomu z iwdnej strony wody metr a zdrugej wogule niema tak to unasz sie robi

ten staw powinien miec oswietlenie . bo jest ciemno jak lampy z drogi zgasną w kurejwie

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.