środa, 29 czerwca 2022

Kraj

Kronika 998 Ełk

W dniach od 22.06.2009r do 29.06.2009r Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ełku odnotowała 48 zdarzeń. Na chwilę obecną zaewidencjonowano 712 wyjazdów.

Miejscowe zagrożenia – 39, pożar mały – 7, alarm fałszywy – 2 (w dobrej wierze)

Charakterystyka ważniejszych zdarzeń.

W dniu 22 czerwca około godziny 16:30 dyżurny PSP odebrał informację o pożarze opuszczonego budynku przy ul.Gdańskiej 40. Po dojeździe na miejse zdarzenia stwierdzono, iż palą się porzucone wewnątrz budynku  meble. Od nich zajął się dach drewniany kryty dachówką. Podano skutecznie jeden prąd wody, co pozwoliło ugasić pożar praktycznie w zarodku. Dzięki szybkiemu zgłoszeniu i szybkiej interwencji strażaków udało się uratować nikomu niepotrzebny budynek, który ełccy strażacy gasili już parkrotnie.

W ciągu ostatniego tygodnia na drogach powiatu ełckiego doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń drogowych, z czego w jednym w wyniku odniesionych obrażeń śmierć na miejscu zdarzenia poniosła jedna osoba. 27 czerwca około godziny 20:00 wpłynęła do nas informacja o wypadku drogowym w okolicach miejscowości Wiśniowo Ełckie. Po dojeździe na miejsce okazało się, iż samochód osobowy na łuku drogi wypadł z jezdni i po dachowaniu uderzył w drzewo. Autem przemieszczały się dwie osoby, z czego kierująca poniosła śmierć na miejscu. Pasażer, przytomny został przetranspotrowany do szpitala.

W dniu 29 czerwca w wyniku gwałtownych podmuchów wiatru strażacy interweniowali dwukrotnie w celu usunięcia z jezdni połamanych drzew.

Nie odnotowano zadrzeń polegających na usuwaniu skuktów gwałtownych ulew, jak zalane piwnice itp. .

Większość w/w miejscowych zagrożeń to działania polegające na usuwaniu wyrojonych pszczół, stwarzających zagrożenie dla społeczeństwa.
Rzecznik KP PSP w Ełku – asp.Jarosław Pieszko.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.