sobota, 25 czerwca 2022

Kraj

Kronika 998 Ełk

W dniach od 16.02.2009r do 24.02.2009r Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ełku odnotowała 13 zdarzeń.


Miejscowe zagrożenia – 6, pożar mały – 5, pożar średni – 1, alarmy fałszywe - 1

Charakterystyczne zdarzenia:

W dniu 16.02.2009r ok godz. 00.30 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego przed jednym z ełckich lokali. W chwili przybycia zastępów ratowniczo-gaśniczych, pożarem było objęte całe wnętrze pojazdu oraz komora silnika. Podano dwa prądy gaśnicze wody w natarciu na palący się samochód. Przyczyną powstania pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej samochodu.

Dnia 18.02.2009r ok godz 13.00 wpłynęło zgłoszenie o uwięzionym zwierzęciu ( kot ) na terenie jednej ze szkół w Ełku. Po dojeździe na miejsce okazało się, iż jest to tchórzofretka która skryła się w otworze okiennym budynku szkoły. Na miejsce zadysponowano Straż Miejską, która posiada specjalistyczny sprzęt do chwytania zwierząt. Zwierzę odwieziono do lecznicy w celu obserwacji.

W dniu 22.02.2009r ok godz. 17.35 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Stare Juchy. Zadysponowano 4 zastępy PSP – 9 strażaków, oraz 4 zastępy OSP – 22 strażaków. W chwili dojazdu pierwszych zastępów ratowniczo-gaśniczych na miejsce zdarzenia, dym oraz płomienie wydobywały się spod dachu. W pierwszej fazie podano 2 prądy gaśnicze wody w natarciu. Z chwilą przybywania kolejnych zastępów, wprowadzano dodatkowe prądy gaśnicze wody. Spaleniu uległo poddasze budynku, natomiast konstrukcja została tylko częściowo spalona. Budynek który płonął, był budynkiem murowanym, 2-kondygnacyjnym. W obiekcie znajdowały się 3 mieszkania ( jedno było niezamieszkałe). W pożarze nie ucierpiała żadna z osób tam mieszkających. Straty oszacowano wstępnie na ok 70 tyś zł. Uratowano zaś mienie wartości ok 500 tyś zł. Na chwilę obecną przyczyna powstania pożaru jest nieznana. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi KPP w Ełku. Akcja trwała 5 godzin.

Rzecznik prasowy KP PSP – asp. Mirosław Burakiewicz

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.