piątek, 8 grudnia 2023

Kraj

Kronika 998 Ełk

W dniach od 27.10.2008r do 03.11.2008r Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ełku odnotowała 6 zdarzeń.


Miejscowe zagrożenia – 2, pożar mały – 2, alarm fałszywy – 1, pożar średni - 1.


Charakterystyczne zdarzenia.

W dniu 27.10.2008r ok godz. 10.40 otrzymaliśmy zgłoszenie o zadymieniu w jednym ze sklepów przy ul. Gizewiusza. Zadysponowano zastęp ratowniczo- gaśniczy. Ogień zgasł samoistnie przed przybyciem zastępu PSP. Po dojeździe na miejsce, działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przewietrzeniu pomieszczeń sklepu które było całe okopcone. Spaleniu uległa lada sklepowa i chłodziarka. Przyczyna powstania pożaru nieustalona. Dochodzenie prowadzi KPP w Ełku.


Dnia 28.10.2008r ok godz. 16.15 wpłynęło zgłoszenie o kolizji dwóch samochodów osobowych na trasie Ełk – Nowa Wieś Ełcka. Zadysponowano dwa zastępy PSP. Po dojeździe na miejsce zabezpieczono teren działań. W wyniku tego zdarzenia kierujący pojazdami zostali poszkodowani. Jednak po zaopatrzeniu medycznym przez zespół karetki pogotowia odmówili hospitalizacji. Dalsze działania zastępów polegały na odłączeniu zasilania, zakręceniu zaworów instalacji LPG, oświetleniu terenu, oraz zebraniu z jezdni płynów eksploatacyjnych i resztek karoserii. Dochodzenie prowadzi KPP w Ełku.

W dniu 01.11.2008r ok godz. 19.10 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze słomy w belach w miejscowości Ruska Wieś gm. Ełk. Zadysponowano dwa zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP. Spaleniu uległo ok 100 bel słomy. Akcja trwała około 7 godzin. Pożar gasiło 17 strażaków PSP i OSP. Przyczyna powstania pożaru jest nieustalona. Dochodzenie prowadzi KPP w Ełku.Rzecznik prasowy KP PSP – asp. Mirosław Burakiewicz

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.