niedziela, 26 czerwca 2022

Kraj

Kronika 998 Ełk

W dniach od 22.09.2008r do 29.09.2008r. Państwowa Straż Pożarna w Ełku odnotowała 21 zdarzeń:

- usuwanie gniazd owadów 4, usuwanie oleju z jezdni w wyniku awarii samochodów 2, fałszywe alarmy 2 w tym jeden w dobrej wierze a jeden złośliwy,1 pożar sadzy w kominie.


23.09.2008r. ok godz. 11.00 doszło do zderzenia 2 samochodów osobowych na trasie Ełk – Sędki. W wyniku tego zdarzenia 1 osoba ( dziecko lat 3) została przewieziona do szpitala w celu obserwacji. Działania zastępu PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania. Dochodzenie prowadzi KPP w Ełku.


23.09.2008r ok godz. 22.00 otrzymaliśmy zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z dostawczym. W wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Działania nasze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania oraz zebraniu z jezdni resztek karoserii i płynów eksploatacyjnych. Dochodzenie prowadzi KPP w Ełku.


24.09.2008r. o godz 6.15 wpłynęło zgłoszenie o pożarze garażu przy ul. Orzeszkowej w Ełku. Na miejscu okazało się iż w opuszczonym garażu, w kanale palą się śmieci oraz deski. Pożar ugaszono podając jeden prąd gaśniczy wody.


24.09.2008r ok godz. 17.50 wpłynęło zgłoszenie o pożarze w nieczynnej studzience kanalizacyjnej przy jednej z ulic na terenie Ełku. Na miejscu okazało się, iż w studzience palą się nagromadzone śmieci ( kartony, szmaty). Po oddymieniu i schłodzeniu nie stwierdzono przebywania tam osób.


25.09.2008r ok godz.15.00 doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ulic Emilii Plater i Kilińskiego. Żaden z uczestników nie wymagał pomocy medycznej. Działania nasze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zebraniu z jezdni płynów eksploatacyjnych oraz połamanych resztek karoserii. Dochodzenie prowadzi KPP w Ełku.


W dniu 27.09.2008r. Ok godz. 3.30 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze piwnicy w budynku wielorodzinnym w miejscowości Regielnica. Zadysponowano 2 zastępy PSP oraz zastęp OSP. Na miejscu stwierdzono pożar w pomieszczeniu piwnicznym. Paliły się składowane tam przedmioty ( stare meble, kartony). Nikt nie ucierpiał. Przyczyna pożaru jest nieustalona.


Dnia 28.09.2008r. ok godz. 18.30 otrzymaliśmy zgłoszenie o ulatniającym się gazie w jednym z budynków wielorodzinnych przy ul. Słowackiego. Po dojeździe na miejsce okazało się iż na klatce schodowej wyczuwalny jest gaz, na miejscu był też patrol Policji oraz pracownicy techniczni Spółdzielni Mieszkaniowej, którzy zakręcili dopływ gazu do mieszkania w którym ulatniał się gaz. Ratownicy weszli do mieszkania przez drzwi balkonowe, zastali tam 2 śpiących mężczyzn. Kurek w kuchence gazowej był odkręcony a na kuchence nie wstawiona była żadna potrawa. Mieszkanie przewietrzono. Jak się okazało, Ci mężczyźni prawdopodobnie są tylko lokatorami. Policja ustala właściciela tego lokalu mieszkalnego oraz okoliczności jak doszło do tego zdarzenia. Na szczęście do tragedii nie doszło, nikt nie ucierpiał i nie potrzebował pomocy medycznej.

Rzecznik Prasowy KP PSP w Ełku – asp. Mirosław Burakiewicz

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.